Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell egy érvelést...

Hogyan kell egy érvelést elkezdni?

Figyelt kérdés
Egy adott témát hogyan kezdjek el? Mi legyen a bevezetésben?
2013. ápr. 17. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelt egybegyűltek!
2013. ápr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
fogadjuk,h érettségire kell :D
2013. ápr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
:D oda oda..:D holnap írunk egy próbát és inkább a 3 közül azt választom..bár nem vágom,h hogyan kell elindulni :D :D
2013. ápr. 17. 20:37
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Leírod, hogy mirő fogsz írni, hogy sok ellenérv szól ellene, és sok érv mellette (persze ez nem biztos, hogy így van :D)... blabblabla.

Aztán a kövi bekezdésben elkezded leírni az ellenérveket vagy a másikat.

Szerencsére nekem még messze van az érettségi :D. Szóval, ha rosszat írtam akkor javítsatok ki.

2013. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utána olvastam neten és hasonlókat írtál.:) és te ha még messze vagy akkor honnan tudod? :D
2013. ápr. 17. 20:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Mint tudod a szövegnek 3 része van: bevezetés, tárgyalás, befejezés.

A bevezetés rész mint a neve is mutatja előre tekint. Kezd el bevezetni a témát. Ez mindíg a témától függ. ha pl költővel kapcsolatos akkor a költőről pár mondatot. Akármi is az a lényeg hogy az érvelés témáját vetítse elő. Ha mondjuk az éhezésről kell írnod akkor bevezetheted hogy: "Ma is több millióan élnek mély szegénységben szerte a világban. Rengeteg ember és gyerek hal meg mert nem jut étel az asztalára...stb". Az a lényeg hogy ne az érvelést kezd írni hanem pár "semmitmondó" sablonmondatot.

A középső részben fejted ki a véleményedet. Ezen a részen belül is lehet több bekezdés ( érdemes jól széttagolni több bekezdéssel mert így átláthatóbb és rendezettebb).

A befejezés megintcsak egy összefoglalás. A leírtakat foglalod össze. Akár ismét nyomatékosítva leírod hogy te mellette vagy ellene vagy e a témának. Itt a lényeg hogy új információt már semmiképp nem tartalmazhat ( legalábbis nem ajánlott mert ez a rész már csak a lezárás)

2013. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja most látom hogy ma írtátok :D na mindegy azért még jól jöhet a segítség :) én már túl vagyok az érettségin úgyhogy tapasztalatból írok
2013. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen ma már meg is írtuk.:D persze jól jött a segítség köszönöm.:) abszolút nem ment,mert a cím-ről kellett írni és szerintem ez hülye téma. :D
2013. ápr. 18. 17:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Címről? :O Azt hogy? Nem vágom :D
2013. ápr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Most vagyok 8.-os, és amikor készültem a központira, valahogy odatévedtem az érveléshez. De jól is jött, mert másnap a központin az volt a feladat, hogy írjunk egy soroljunk fel érveket az internet mellett és ellen.

A címről mi a frászt lehet írni?

2013. ápr. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!