Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mutatnál nekem érettségire...

Mutatnál nekem érettségire való érvelést?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni, eddig órán nem tanultuk az érvelést, azt hogy hogyan kell felépíteni, stb... Viszont érdekel, google-n viszont sehol sem találok.
2012. júl. 23. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Kiváncsi vagyok, hogy mit írtál be a keresőbe, hogy nem találtál semmit? Például a "mákostészta" kifejezésre valószínűleg tényleg nem sok érveléssel kapcsolatos oldalt fog kiadni, de ha megpróbálod azt, hogy "érvelés" vagy "érvelés felépítése", esetleg "érvelés példák", akkor sanszos, hogy kismillió találatot fog kidobni(mint ahogy nekem is tette...). Hajrá!
2012. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem ez volt a kérdés vagy kérés. Másrászt pedig valóban beírtam, hogy érvelés/érvelés példá/minta és társai, ahol le is írta a felépítését és még sok millió dolgot. Viszont én azt kértem, hogy egy kész érvelést ha tud(!) akkor linkeljen be nekem valaki.
2012. júl. 23. 19:12
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Pedig a kérdésben látok olyat, hogy "hogyan kell felépíteni". No mindegy. Azért jó fej leszek, itt van például ez:

[link]

Remélem ennek már hasznát tudod venni. Ha nem, akkor se aggódj, biztos vagyok benne, hogy 12. osztályban sokat fogtok rá gyakorolni. :)

2012. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez a legkönnyebb, szerintem. Verset, novellát elemezni nehéz néha.


Bármiről írhatsz, be kell vezetni, példák, ellenpéldák, cáfolni is kell:)

2012. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, de figyelni kell arra, hogy állást foglaljon az illető, ne csak felsorolja az előnyt-hátrányokat. Egyértelműen ki kell fejezni, hogy egyetértesz a gondolattal vagy cáfolod.
2012. júl. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, nem gondolom, hogy annyira könnyű lenne, már próbáltam egyszer-kétszer, de mindig belekavarodtam, ezért akartam egy kész érvelést látni:)

2012. júl. 24. 14:14
 7/12 anonim ***** válasza:
:O Egy éved van és még nem tanították? Nekem 2 évem van, egy éve verik a fejembe, az egyik legjobb vagyok az osztályban, és én is csak 4es vagyok.. bárhogy csinálom sose jó :s Nekem ez magas.. xD
2012. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Én most vagyok végzős és életemben nem írtam még érvelést mert nem kellett. Most kaptunk egyet és semmi segítséget nem adtak hozzá. Fél év vége van, jegyet kapunk rá. Olyanra amiről halvány lila gőzünk sincs. Nem semmi :D
2013. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 CarpQueen válasza:
Én most vagyok harmadikos és eddig semmit nem tanultunk az érvelésről,viszont hétfőre kell leadni a tanárnak egy 4 oldalasat.Keresgéltem,olvasgattam,végül ihletet kaptam és már 2 oldalnál tartok!Annyira nem is vészes egy dolog!Szerintem...Csak használni kell a fantáziánkat! :) Akik szenvednek vele,azoknak sok sikert kívánok! ;)
2013. jún. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 EffyStonem96 ***** válasza:
Jókor találom meg. De én ma érettségizem és suliban nekünk semmit nem tanítottak érvelésről, de műértelmezésről sem. Magoltattak velünk mindent, de nehogy már azt, ami érettségire kell... :/
2014. máj. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!