Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bölcsész vagy Mérnök?

Bölcsész vagy Mérnök?

Figyelt kérdés
Melyiket tartod többre? Köszönöm

2013. jan. 9. 22:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
mérnök. lehet elavult gondolat, de szerintem bennük van a jövő :) mellesleg úgy vettem észre h szerencsétlen bölcsész hallgatók sajnos alig kapnak állást miután elvégezték az egyetemet..
2013. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%
dettó
2013. jan. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
mind a kettőnél van könnyű/nehéz szak. meg hát mondjuk mérnökből is ezeregy féle van. (gépészmérnök, villamosmérnök, kertészmérnök, biomérnök...). és nem minden mérnök végzettséggel lehet munkát találni.
2013. jan. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Azért tegyük hozzá, hogy mérnöknek inkább csak a klasszikus mérnöki szakokon végzetteket tekintsük, mint villamos-, gépész-, vegyész-, energetikai, stb. mérnök, de az olyanokat, mint élelmiszeripari mérnök, erdőmérnök, kertészmérnök..... hát kár mérnöknek nevezni.
2013. jan. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
mérnök.
2013. jan. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%
Hát ez erősen szakfüggő. Pl. bölcsészen egy nyelvszak igen sokat érhet, külön órát is tudsz adni az elvégzése után, fordítónak is elmehetsz, akár külföldön is dolgozhatsz. Viszont pl. politológia, művészettörténet és társai semmit nem érnek.
2013. jan. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Én mérnök vagyok, ezért elfogult vagyok. Szerintem végzettségként nehezebb megszerezni egy mérnöki diplomát, mint egy bölcsészt. Cserébe mérnökként (klasszikus mérnöki szakok) könnyebb elhelyezkedni, jóval magasabb a fizetés, és jóval kellemesebbek a kilátások. Én nem bántam meg soha, egy percig sem, hogy mérnöknek tanultam, pedig annó foglalkoztatott a bölcsész lét gondolata is.
2013. jan. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Milyen mérnöki diplomát szereztél? Egyébként köszönöm a válaszokat.
2013. jan. 10. 14:06
 9/23 anonim ***** válasza:
BME-Közlekedésmérnök, és most a BME-Gépész kar egyik mesterszakára járok.
2013. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Az szép! Gratulálok! Én elsőéves járműmérnök hallgató vagyok.
2013. jan. 10. 14:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!