Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » S. O. S! Megbuktam, a pótvizsg...

S. O. S! Megbuktam, a pótvizsgán, mit tegyek? Bővebben lenn

Figyelt kérdés

Igen, sajnos, nagyon nem erre számítottam.


Mit tegyek, hogy mondjam el szüleimnek? Ideges fajták


Mit tegyek,maradjak abban a uliban, vagy menjek át máshova?


2009. aug. 25. 13:01
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%

Szia kedveskérdező!!!


17éves lány vagyok.Ma buktam meg a matek pótvizsgán,nem számítottam rá.Tanultam rá,és év közben is tanultam külön tanárhoz is jártam és ott mindig ment a minimum szintet tudom, sőt állítása szerint 3-ra is de amikor oda kerültem,hogy élesbe ,ment a dolog...megláttam a tanárom azonnal gombóc a torkomban,verejtékezek,és leblokkolok...és mindig elégtelent kaptam,annak ellenére ,hogy nem kevés pénzért különórára jártam és meg is tanította a külön tanár nekem.Anyukám mindig mellettem áll viszont a nevelőapámtól nagyon félek ,pszichológushoz is járok s nyugtatókat is szedek...első dobozt 16 évesen kaptam ez miatt:(egy-egy matek dogás napon 3-4db simán,máshogy nem tudtam létezni.Kezdtem magam elhagyni de mindig biztatott az hogy ha a félelmem letudnám győzni nem lenne gond...és itt volt a nyár készültem,gondolom ,ahogy te is ...De ma is ugyan ez volt...nekem mind gy mennyit készülök ha rámtör akkor leblokkolok!!!életem első pótvizsgája..és megbukok egy tantárgyból az összes többiből érdekes 3,4,5-eim vannak....Ez az élet!!!amúgy is idős vagyok az oszt.társaimhoz képest így meg 18évesen üljek majd a 10.osztályba?

Én iskolát váltok pedig nagyon szerettem itt de jobb ha lesz ha nem a mostani tanárom tanít engem...ha meglátom már "rosszul vagyok"...amúgy civilbe rendes.Szal az iskolaváltás nálam muszáj lesz. Mindent meglehet oldani és nem akarom hagyni és te se ,hogy elcsesszék a "pályafutásom" egy életre.Ezzel ,kicsit remélem jobb lett nem vagy gyedül!!!

S Kedves Anyuka aki írt a fiáról,nagyon jól látja a dolgokat az én Anyukám is hasonlóan gondolkodik (de a nevelőapám nehezít mindent )mindenképp elfogom vele olvastatni a válaszokat!!!


ÜDV.sorstárs!

2009. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon átérzem a helyzeted. Amikor gimis voltam én is megbuktam elsőben, évismétlésre. Én is háromból buktam, de nem engedtek pótvizsgára. Állj a szüleid elé, és egy szuszra daráld le, hogy "megbuktam". Ha ezt kimondtad, a nehezén már túlvagy. Biztos lesz nagy sírás-rívás, apu biztos ordítani fog, végig kell hallgatnod az ilyenkor szokásos kliséket a szülőktől ("én megmondtam, hogy ez lesz, hisz ló.fszt se tanultál, ezt a szégyent..stb) de ezzel számolnod kell. Én is megkaptam akkoriban, hogy majd a Keletinél fogok csövezni, drogos leszek, max. szövőnőnek mehetek el... stb. Ehhez képest embert faragtam magamból, májusban diplomázom az ország egyik legrégebbi egyetemén. Fogd fel úgy a dolgot, hogy most kaptál egy kijózanító nagy pofont az élettől, ami arra szolgál, hogy jövőre összeszedd magad és rendesen tanulj. Nem dőlt össze a világ, csak kicsit nyakon legyintettek odafentről, hogy térj észhez. Fel a fejjel, egyáltalán nem tűnsz buta srácnak, sok sikert.

23 L

2009. aug. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

17:26, köszönöm, így sokkal jobb, bár nekem mind2 szülőmmel baj lesz, sőt amit a legjobban utálok, hogy ezen fognak lovagolni 1 évig (NEM VICC 1 ÉVIG!!!)


Utolsó, köszönöm, én is így gondolkodok, csak sajnos a szüleim nem :S

2009. aug. 25. 18:33
 14/18 A kérdező kommentje:
Na elmondtam nekik, idegesek, de nem bas.ztak le, csak egy ilyenkor "szokásos" fél órás, mi a ló.fa.szért nem lehetett tanulni
2009. aug. 26. 21:20
 15/18 Benedek Szabolcs válasza:
100%
ÉN ELMONDANÁM HELYETEDD TUL LESZEL RAJTA!
2012. aug. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Szia, Barnabás vagyok 16 évesen most buktam meg először Üzleti tevékenységek tervezése, elemzéséből és tök úgy voltam vele, mint te én is gondoltam az érvágásra, mert egyből az jutott eszembe, hogy olyan csóró leszek, hogy a galambok fognak etetni engem. Nos én nem vagyok évvesztes sesemmi ezért most a 9.-et fogom újra járni, szerintem ez egy 2. esély, használdd ki :)
2014. aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Én angolbol buktam meg tavaly és töriből a pótvizsgán átmentem a töri tanár segített mert (najjó sztem tudjatok hogy mert) angolbol egyeltalan nem tanultam a nyaron csak az utolso nap és sirtam is hogy "holnap tuti meg fogok bukni :'(" de felmentettek egy évre most nyolcadikos vagyok és jol megy az angol igazabol magamtol tanulom tanar segítsege nelkul! :)
2017. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 cSAKiVáncsiVagyok válasza:
Én ma magyek potvizsgáta kb másfél ora mulva volt magán tanárom matekbol de parázok h nem fog menni faterom eszt lazán kezeli de nem elsöre buknék ja meg a földrajz na az szopás mert faszt se tudok
2018. aug. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!