Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » S. O. S! Megbuktam, a pótvizsg...

S. O. S! Megbuktam, a pótvizsgán, mit tegyek? Bővebben lenn

Figyelt kérdés

Igen, sajnos, nagyon nem erre számítottam.


Mit tegyek, hogy mondjam el szüleimnek? Ideges fajták


Mit tegyek,maradjak abban a uliban, vagy menjek át máshova?


2009. aug. 25. 13:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

lol, nem gondolod komolyan h eltitkolod? azért sok mindent el lehet titkolni örökre, de ezt nem hiszem h kifizetődő lenne..

Anyudék sztem tudják a sulid nevét, és ha ballagni fogsz akk nem fog nekik feltűnni szted h nem abból a suliból ballagtál? (ahol most húztak meg)


Am hány éves vagy? mert ha 18 elmúltál akk mondjuk nem nagyon kell beleszólniuk, de 18 év alatt azért még tőlük függessz(részben)

17/F

2009. aug. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom:(

állj a szüleid elé, vegyél egy mély levegőt, és mondd el. ezen mindenképpen túl kell esned, hiszen csak így tudnak segíteni, mert még félig meddig gyerek vagy.

suliváltás azért lenne javasolt, mert sok tanár szemében a bukott tanuló megbélyegződik sajnos, az új suliban meg tiszta lappal indulhatnál. hogyan buktál meg? ennyire nehéz volt, vagy a tanár szemétkedett?

2009. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen el kell mondanod a szüleidnek. Biztos mérgesek lesznek, de ki ne lenne ebben a helyzetben. Túl kell rajta esned, fogd ezt fel úgy, mint a felnőtté válás egyik próbáját. Ha most megfutamodsz, akkor később sem fogsz tudni szembenézni a problémákkal. A suliváltásról is beszélj velük, hogy mi a véleményük. Lehet, hogy tényleg jobb lenne váltani, mert a mostani tanárok be fognak skatulyázni és valószínűleg, ha az új osztályodban is ők fognak tanítani, akkor nem lesz túl egyszerű dolgod.
2009. aug. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd : én egy anyuka vagyok, az én fiam a tavalyi tanévben 3 tantárgyból lett megbuktatva... :-[


A mai napon az egyik tantárgyból a pótvizsgán átment, de holnap és holnapután még van két másik...


Én eldöntöttem : tökmindegy, mi lesz, nem bántom a fiam, épp eléggé maga alatt van amúgy is, egész nyáron tanult becsülettel, ennél több büntetést nem érdemel.


Ha megbukok : Istenem! Na BUMM! 1 évvel tovább jár iskolába (a mai világban ez kész nyereség).


Ha átmegy, akkor minden rendben. :D


Szóval, én anyukaként teljes szívemből szurkolok neki, többet annál nem tudtam tenni, hogy a matekhez korrepetáló tanárt fogadtunk mellé, és szerintem az sem tragédia, ha újra járja az osztályt!


Szerintem ne menj másik suliba : akkor többszörösen kerülnél hátrányos helyzetbe! Egy már összeszokott másik osztályba és iskolába kell beilleszkednek, új tanárok (akik lehetnek sokkal hülyébbek a mostaniaknál)...

Itt legalább már ismered a tanárokat, ismered a viszonyokat, a régi barátaiddal is találkozhatsz!


Fel a fejjel! Nem dőlt össze a Világ! :]


Próbáld a jó oldalát keresni ennek a helyzetnek : ha újra járod az osztályt, neked egy csomó dolog már a kisujjadban lesz, alig kell tanulnod, egy csomó leckét már tavaly megírtál, csak átmásolod és AGYŐ! :-]


Amiből tavaly 3-as voltál, abból idén lehetsz akár 5-ös is!!!


A szüleid a legnagyobb sokkon már túl vannak, amikor megtudták évzárón a bukást, innentől kezdve nekik is "benne van a kalapban", hogy mi van, ha nem sikerül a pótvizsga?...

Túl nagy meglepetés már nem éri őket!


Nem te vagy az első és nem te vagy az utolsó sem, aki megbukik, ettől még lehetsz akár Nobel-díjas atomtudós is később (felsorolhatnám neked az ismerőseimet, akik megbuktak az iskolában és most a TV-csatornákon villognak, mint ilyen-olyan szakértők!)


Na, elég a kesergésből, sz@rd le az egészet és élvezd a szünidő utolsó napjait!

2009. aug. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló: Félreértettél, nem eltitkolni akartam, hanem tanácsot kérni, hogy, mondjam el nekik. Személyesen határozottan, vagy telefonon stb.


Második hozzászóló: Teljesen egyetértek veled, én is úgy gondolom, hogy a tanárok megbélyegeztek


Harmadik hozzászóló: Én is úgy gondoltam, csak tényleg tanultam, tényleg 17 éves fiú létemre megkönnyeztem, nagyon bánt a dolog, csak szüleim olyanok, hogy: " Játszad már az agyadat itt, lóf.aszt se tanultál a nyáron, csak itt gépeztél, ide avval a laptoppal" utána a netkábelt kirántják. Csak az a baj, hogy tényleg, nem járok sehova, mindig a gép előtt ülök, és nem bírok csak úgy tanulni, meg TV-zni, plusz még vannak Vaterás árulásaim, amiről nem tudnak szüleim, csak egy valamiről.

De amitől a legjobban tartok, hogy 5ös tanulónak kell lennem minimum


Negyedik hozzászóló: Bárcsak te lennél, az anyám :)

Az enyémek most idézek: "Ha nem mész át a pótvizsgán, ne is kerülj a szemünk elé, ilyen szégyent nem él meg ez a család". A megbukást nem viselték rosszul, tavaly is megbuktam matekból (bár az egy kórházi 1 hónapos hiányzás miatt volt) de most se bas.ztak le, mondták, hogy ez van, nem baj, de menj át a pótvizsgán, vagy ... (az előző mondat).


Mindenkinek: Holnap reggel tudom meg elvileg az eredményt, de nekem már mondta a tanár, nem bírtam ki, és visszamentem a suliba, és BUMM, a ku.rva mindenit :S :S


Várom még, hogy hogy mondjam el nekik, határozottan, megtörve stb. légyszi 22ig várom a válaszokat, utána valszeg nem látom egy ideig a laptopomat :S

2009. aug. 25. 13:57
 6/18 anonim válasza:
100%

Hogy sulit válts, a szülődnek személyesen meg kell jelennie az iskolában. A telefon, levél kevés.

Nem kell sulit váltanod, csak ha szégyelled, hogy megbuktál.

Akkor mondd el, mikor nyugodt, nem baxták fel az agyát pl munkahelyen. Kezdj el segíteni otthon, meg ilyenek és suli alatt lássák, hogy tanulsz.

2009. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
5. hozzászóló: Úgy szégyellem magam, felmerült az öngyilkosság gondolata, de szerencsére van kiért, és miért élni
2009. aug. 25. 14:00
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

13:22 vagyok


Kedves Kérdező!


Nagyon-nagyon sajnállak... :-[

Ugye nem gondolod komolyan, hogy egy rühes vizsga miatt megölnéd magad?!


Tudod, az én fiam most bukott először, de már évek óta nagyon nem megy neki pl. a matek, mondja is mindig, hogy abszolút nem érti...

Most viszont érdekes módon kiderült, hogy a magántanár magyarázatai után AZONNAL megértette a dolgokat!

Az egész éves matek anyagot másfél hónap alatt átvették, gyakorolták, a tanár szerint a fiam 5-ös szinten tudja azt, amiből megbuktatták!

Szóval, mégsem ő a hülye, hanem az iskolai tanárral van valami baj!


Ha már tavaly is megbuktál, akkor a szüleid miért nem adnak annyi segítséget, hogy magántanárhoz járatnak?

(A fiam szerint az osztályban majdnem mindenki magántanárhoz jár, ők azért nem buktak.)


Most már mi is "tanultunk" az esetből : jövőre hetente 1x elmegy a magántanárhoz és folyamatosan ott megtanulja azt, amit az iskolai tanár képtelen elmagyarázni. Ez van...


Szomorú, de ilyen sz@r a magyar oktatás, a tanároknak már csak vizsgáztatni van idejük, tanítani meg gyakoroltatni nincs... :-[


Sajnálom, hogy a szüleid ilyen kemények, nem tudom mit szólnának, ha tényleg eltűnnél ("ne is kerülj a szemünk elé!"), akkor biztosan megéreznék, hogy te többet érsz annál, mintsem hogy hogyan sikerült a vizsgád!?...

Én biztos megőrülnék az aggodalomtól, ha a fiam elszökne világgá egy rühes pótvizsga miatt!!!


Sajnos, másik iskolába nem tudsz átmenni a szüleid beleegyezése nélkül, ha kiskorú vagy.


Fogalmam sincs, mit tanácsoljak : sajnálom, hogy nem az én fiam vagy, én megértenélek és azon lennék, hogy tovább lépj, valahogy kivergődj a bajból!


Ha én lennék a helyedben, összeszorítanám a fogam és bármilyen kellemetlen, benyögném a szüleimnek, mi van.

Megkérném őket, hogy segítsenek, mert úgy érzed, hogy ebben az iskolában elkönyveltek a tanárok, nem tudsz kitörni belőle, egy másik iskolában talán több esélyed lehetne! Kérd meg őket, hogy ebben segítsenek neked!


Szurkolok neked!!! :]

2009. aug. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Jártam is matektanárhoz év közben, matekkal nem is volt baj tanárral, de azért fizikából nagyon drága egy tanár, nem lejmolom le szüleimet, általában ami kell megdolgozom érte (van egy 80ezres Dirt bringám saját pénzből) de az a helyzet, hogy ha a tanár se tudott volna segíteni, akkor pénzkidobás :S Nem tudom, az tuti, hogy holnap 8:00 kor fel kell hívjam, nem tudom mit modjak, legyünk őszinték, be vagyok szarva, meg nagyon rosszul érzem magam, ilyet hozni a családra ... :s
2009. aug. 25. 17:06
 10/18 A kérdező kommentje:
Ja igen, és most az egyik legerősebb ipari suliba járok, és így át kell mennem egyik legszarabba :S
2009. aug. 25. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!