Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanulni akarók! Változik...

Továbbtanulni akarók! Változik most valamit a tervetek a tegnapi hír miatt?

Figyelt kérdés
Tudom még nem hivatalos, de nem árt, ha az ember mégis átgondolja, hogy mi lesz, ha mégsem tudja Magyarországon folytatni tanulmányait. Ti már gondolkoztatok azon, hogy mi lesz? Nekem most ez a skóciai továbbtanulás a legszimpatikusabb...
2012. dec. 6. 19:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nekem így is min. 80 ponttal lesz több pontom, mint ami az előző években volt a határ, szóval elég valószínű, hogy így is beférek, hogy a keretszámcsökkentés miatt emelkedni fog. (a BME-re megyek)
2012. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
azért gondold át ezt még egyszer, mert (bár nem tudom milyen karra mész a BME-re) a műszaki területeken országosan 10 ezerről 1200 főre vitték le a keretszámot...
2012. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Járműmérnök :) Nem hiszem, hogy ettől közel 100 ponttal nőne a ponthatár.

Amúgy meg most tudsz jobbat? Nem fogok ezért lemondani arról, amit szeretnék.

2012. dec. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

bocsi az offért!

bioszon 260 volt tavaly a ponthatár, lehet az, hogy emiatt 360 fölé megy idén?

2012. dec. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem hiszem. Eddig mennyi volt a keretszám?

De azért valljuk be, az azért elég szégyen volt, hogy 260-nal is felvettek embereket, ezek miatt megértem a változtatást, csak pl. ha kevés az orvos/mérnök/fizikatanár, akkor minek kellett azokat is csökkenteni. Elég lett volna a jogászt, meg a bölcsészt.

Egyébként nem tudsz többet szerezni? Bevállalhatnád az emelt bioszt, vagy egy felső fokú nyelvvizsgát és meglenne. Szerintem egy 400 mindenkinek kéne, hogy menjen, ha már egyetemre készül.

2012. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

nem akarok egyáltalán mentegetőzni, de az angol érettségimet bizonyos okok miatt nagyon elrontottam(40%) (a többi ötös lett, igaz 80% körüli)

nyelv vizsgázni voltam, de 1 ponton múlt és nincs több pénzem egyelőre másikhoz

emelt érettségit pedig teszek most májusba bioszból (eddig közép volt)

remélem felvesznek, mert ha nem kb mehetek csövesnek..

2012. dec. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én orvosira készültem volna, és mondjuk elég jó tanuló vagyok meg tanárom is van, de én így nagyon elbizonytalanodtam. Mindig vannak jobbak (tudom, ez pesszimista hozzáállás) és idén is 3 ponttal csúsztam le róla :/ reméltem, hogy jövőre akkor összejön, de most nagyon megijedtem. Meg hallom azt is, hogy drasztikusan lecsökken a színvonal is. Ezek után nekem tényleg logikusabbnak tűnik az a Skócia. Diákhitel nálam egyáltalán nem játszik, egyáltalán nem vagyok hajlandó állambácsinak életem végéig fizetni vmit, amire ő kényszerített rá.
2012. dec. 6. 21:14
 8/15 anonim ***** válasza:
Az angol érettségin még lehet javítani ha már van érettségi bizonyítványod, a nyelvvizsgázni pedig elmehetsz még májusban is. Szerintem meglesz az :)
2012. dec. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, OKJ-re megyek. Mondjuk nagy álmomról nem kellett lemondanom, csak azért akartam valami diplomát, hogy legyen, tudom, hogy úgysem dolgoznék a szakmámban, csak végső esetben.Amit kinéztem OKJ-s képzést, azt nagyon szeretném már régóta csinálni, csak eddig nem mertem itthon előállni vele.
2012. dec. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem azért próbáld meg. aAz orvosin nem is olyan drasztikus a keretszám-csökkenés.
2012. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!