Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova menjek továbbtanulni?

Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Már egész kiskorom óta érdekel a kommunikáció, azon belül is az újságírás és a televíziós műsorvezetés. Szeretek szerepelni, emberek előtt beszélni, más karrier lehetőség fel sem vetődött bennem soha.. Éppen ez most a problémám, hiszen felvételi előtt szembesültem azzal, hogy a kommunikáció- és médiatudomány valójában egy "büfészak" és nem sokra viszem majd vele. Én tudom, hogy a fent említett szakmákhoz leginkább tehetség kell, de mégis szeretnék egy tisztességes diplomát. Úgy érzem, hogy semmilyen más szakma és terület nem érdekel, és Én sajnos csak akkor tudok 100%-ot nyújtani, ha valami motivál. Jól beszélek angolul és könnyen tanulok nyelveket, valamit erősségem még a nyelvtan is. Egyértelműen humán beállítottságú vagyok, ezért a matekos, fizikás szakok kizárva.. Remélem valaki tud egy kis útmutatást vagy segítséget adni, mert egyenlőre fogalmam sincs merre tovább. Köszönöm előre is. :)
2012. nov. 22. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
szinművészeti?e mellett jelentkezz szinházakba esetleg tv csatornákhoz.
2012. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A színművészetin Én is elgondolkoztam, de utoljára általános iskolában szerepeltem közönség előtt, és bár nem vagyok szégyenlős, de nem érzek magamban akkora tehetséget ami elég lenne ahhoz, hogy ne legyek egy a sok közül. Köszönöm azért a tippet, még gondolkozom rajta.
2012. nov. 22. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát akkor menj kommunikáció szakra. Annak "büfészak" csak, aki nem veszi igazán komolyan, hanem azért csinálja, hogy "celeb" legyen. Ha te tényleg ezt szeretnéd, akkor csináld, KOMOLYAN! Tanulj sokat, és dolgozz. Ebbe a szakmába is kellenek emberek, ha jó vagy, kitűnhetsz a tömegből.

Ne add fel az álmodat, hanem dolgozz meg érte!

2012. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem se add fel, ha ez az, ami érdekel, akkor tényleg a kommunikáció szak lehet megfelelő Neked. Ha teljes erőbedobással csinálod, és már a főiskola alatt kihasználsz minden adódó lehetőséget, szakmai gyakorlatot, aktív vagy, építed a kapcsolatot, komoly sikereket érhetsz el.

BKF-en is van kommunikáció szak, érdemes elmenni majd valamelyik nyílt napjukra, mert komoly szakmai tekintélyek oktatnak náluk, jók a kapcsolataik, és jó kis szakmai gyakorlati helyeket kínálnak a hallgatóknak különböző médiumoknál:

[link]

[link]

2012. nov. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz, hogy jelenleg úgy néz ki, hogy a kormány meg fogja szüntetni az állami ösztöndíjas férőhelyeket a kommunikáció szakokon. (ez egyelőre egy tervezet, még nem 100%, de elég valószínű)
2012. nov. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!