Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt olyan, hogy egyetemistaké...

Volt olyan, hogy egyetemistaként rájöttetek, hogy nemcsak, hogy nem ott akartok továbbtanulni, ahol, hanem nem is azt akarjátok tanulni?

Figyelt kérdés

Sokat tipródom azon, hogy lehet, hogy teljesen más irányba kellett volna indulnom... Nyelvszakot tanulok, de imádom a természet világát, imádom az élővilágot, az állatokat, erdőket. Valahogy mindig is jobban foglalkoztatott, mint az emberek világa, a történelem, irodalom stb. Nekem a természet a világom. Úgy érzem, akkor vagyok igazán elememben, amikor erdőt járok, amikor állatokat látok. Talán azért van, mert vidékről származnak a szüleim, meg már kiskoromban is állatos könyveket olvastam.


De ez a vonal elhalványult, mert úgy voltam vele, hogy ezzel sok pénzt nem fogok keresni, valami olyat kell keresnem, amiből pénz lesz, ez pedig attól még megmaradhat hobbinak.



Szerintetek jól döntöttem? Kicsit úgy érzem, hogy feladtam egy álmomat... viszont a biológiába még gimnáziumban nem mélyedtem bele annyira, mivel óriási tudásanyagról van szó, aminek sok területe egyáltalán nem érdekel. Nem szeretem a sejtbiológiát, genetikát, úgy általában a nem látható dolgokat... inkább olyan vagyok, mint egy erdész, vagy madarász, akinek nincs komoly biológiai háttértudása, de mégis ismeri az adott terület élővilágát és ért az állatokhoz.


Most külföldön tanulok, jó helyem van, és a másik kedvenc területemmel - a nyelvekkel - foglalkozom. Még nem tudom, mi lesz belőlem. Szerintetek ilyen érdeklődéssel mibe érdemes kezdeni? Lehet kombinálni a kettőt? Ezeken kívül még imádok utazni, más kultúrákat megismerni, és főleg, más országok természeti látnivalóit felfedezni.


Szívesen lennék olyan kalauz, aki pl. külföldre, gyönyörű helyekre szervez túrákat. Mit gondoltok?


2012. nov. 24. 14:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Bennem ilyesmi a vizsgaidőszakok közeledtével szokott néha felmerülni, vagy pl. egy-egy sikertelen vizsga után, illetve amikor nemet kellett mondanom a barátnőmnek a randira, mivel a következő (utó)vizsgámra kellet készülnöm, éjjel-nappal. Utólag mondhatom, hogy jól tettem, hogy elhessegettem ezeket a gondolatokat. Technikusként sokkal kevesebbet keresnék, és nem lennék megbecsülve annyira, mint amennyire most vagyok, villamosmérnökként.
2012. nov. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!