Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Tanárnő vagyok egy középiskolában. Negyedéves témazárót írattam előző héten. Előtte a diákjaim tudták a kérdéseket, hogy könnyebben fel tudjanak készülni. A 40 perc alatt megírandó dolgozatra egy lány beadott 7 oldalnyi mindkét oldalon apró betűkkel tele írt dolgozatot, felesleges információkkal. Minden kérdés külön lapon van, tehát feltételezhető, hogy a dolgozatot végül számozta be, mikor megtudta órán a kérdéssorrendet. A dolgozatot egyértelműen otthon megírták, majd órán kicserélték. Ti mit tennétek a helyemben? A diáklány 20 éves.(OKJ-s szakképzés)

Köszönöm!


2012. nov. 19. 18:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Amikor én jártam OKJ-re mi nem tudtunk ilyen csalásokat csinálni, ha akartunk volna. Hogy miért?

Mert a dolgozatírásnál minden tanár aki tanított osztotta ki a lapokat de úgy hogy mindegyik lap sarkán ott volt a kis pecsét. Minden tanárnak volt egy kis egyedi pecsétje. Mindig mondták hogyha kell ad papírt még, de az idegen papíron írt dolgokat nem fogadják el.

2012. nov. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Add meg neki a jó jegyet,aztán feleltesd szóban ugyanabból.

Hadd égjen a többiek előtt.

2012. nov. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Itt Belgiumban csak hivatalossan a foiskolan kiadott annak viznyomott lapjara lehet irni. Ehhez soha senki nem ferhet hozza.mert gazemberek mindig vannak es lesznek.

Te oszd ki a lapokat es minden oldalt jelolj meg sarga filcel es ezt elotte mond el minden diaknak.

Viszont a diak keszult es vette a faradsagot otthon megirta a dogat.

Egyszer velunk egy docent nagyon kitolt elore megatta az osszes kerdest egy kivetelevel.

Aztan a zh totaal mas kerdeseket osztott ki.Hat... nagyon mergesek voltunk 30 perc mulva derult ki ekkor osszeszedtek az osszeset es megkaptuk a megbeszelt kerdeseket eletem egyik legfenekszoritobb 30 perce volt Mert ha elegtelen lett volna akkor a belga rendszer szerint mind a 8 tantargybol ami abba a foszakba tartozott repetazni kellett volna.

2012. nov. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Milyen típusú OKJ-s képzést tanítasz? Én jártam ilyenre, és ott központi tételsor volt. Ha tanítanék, eszembe sem jutna odaadni a kérdéseket, akkor mi értelme van a vizsgának? Az oké, hogy tudják az összes kérdést, de az fura, hogy nem úgy van, hogy van pl. 30 kérdés, és abból felteszel 20-at.


Ha nem vetted el dolgozat írás közben, én hagynám már a dolgot, legközelebb legalább tudod, hogy figyelni kell.

2012. nov. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
62%
Modulzáró? Hát...de legalább otthon dolgozott vele. Adj rá egy kettest szerintem, aztán majd az OKJ-n ezt úgysem tudja megcsinálni :)
2012. nov. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Következő órán hívj ki pár embert ugyanabból a tananyagból felelni, de azokat, akiknek gyanús a dolgozata. Kezd vele, és ha nem tud a kérdésekre válaszolni, kérdezz rá az egész osztály előtt, hogy írhatott 7 oldalnyit 40 perc alatt úgy, hogy most egy árva szóra nem emlékszik. Ha nagyon akadékoskodik, írasd az egész osztállyal újra a dolgozatot, ha ilyen lehetséges. Akkor már a lepecsételős papírt adod oda nekik, és esély sincs arra, hogy kicseréljék. Megmondhatod őszintén az osztálynak, hogy azért íratod újra, mert ilyen pofátlan csalást kísérelnek meg egyesek.
2012. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Szép estét!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. A tanácsokat megfogadtam, a következő dolgozatot szombaton már lepecsételt lapokon írták.


Még a dolgozatkiosztása előtt az osztályommal beszélgettünk facebookon, kérdezték, hogy hogy sikerültek a dolgozatok. Írtam, hogy átlagban jól, bár egy tanuló a megengedettnél is nagyobb, meglehetősen pofátlan stiklit követett el. A lány írt egy levelet, még az nap, hogy nem bír számolni a lelkiismeretével. Az egyest beírtam.

Amúgy valaki félreértelmezte. Természetesen nem vettem észre a stiklit dolgozatírás közben.

Akkor az egész máshogy alakult volna.

:]

2012. nov. 25. 22:50
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!