Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Tanárnő vagyok egy középiskolában. Negyedéves témazárót írattam előző héten. Előtte a diákjaim tudták a kérdéseket, hogy könnyebben fel tudjanak készülni. A 40 perc alatt megírandó dolgozatra egy lány beadott 7 oldalnyi mindkét oldalon apró betűkkel tele írt dolgozatot, felesleges információkkal. Minden kérdés külön lapon van, tehát feltételezhető, hogy a dolgozatot végül számozta be, mikor megtudta órán a kérdéssorrendet. A dolgozatot egyértelműen otthon megírták, majd órán kicserélték. Ti mit tennétek a helyemben? A diáklány 20 éves.(OKJ-s szakképzés)

Köszönöm!


2012. nov. 19. 18:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Te vagy a tanár, azért ezt illene tudnod.


Egyébként ha ott nem kaptad rajta, hogy kicserélte, akkor ezt mégis hogy akarod rábizonyítani? Mert szerintem ezt akkor kellett volna észrevenned.

Az pedig érthetetlen, hogy itt kérsz tanácsot.

2012. nov. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Ott kellett volna kiverned a balhét.

Szerintem csináld azt, hogy ráírsz egy szép nagy karót, ha reklamál, akkor megmondod, hogy ennyit ő 40 perc alatt ugyan nem képes írni. Vagy elfogadja a karót vagy itt helyben megírhatja újra, amennyiben ugyanígy sikerül, természtesen megkapja a jó jegyet egy bocsánatkéréssel együtt.

2012. nov. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
Viasszamennék a helyedben a tanárképzőbe és normálisan megtanulnám hogy ilyenkor mit kell tennem. Pofám leszakad...
2012. nov. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
89%

Ha akkor nem tettél semmit, most már késő.

Bizonyítani meg nem tudod, hogy nem ott írta meg.

Ezt már felesleges bolygatni is.

2012. nov. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
félrehívnám, megmondanám neki, h nem minősítem akkora csalásnak, mivel nem azt feltételezem, h nem ő írta, csak azt, h nem ott írta. azt mondanám neki emiatt osztályozhatatlan, de megírhatja még egyszer az én jelenlétemben. és végigülném veéle azt a 40 percet, amíg mewgírja. ha sok volt a felesleges infó (tehát amúgy se sikerült jól), akkor erre is feltétlenül kitérnék. szóval nem húmynék szemet, mert a végén mások is vérszemet kapnak a csalásra, de azért nem lennék nagyon szigorú. adnék lehetőséget rá, h kiköszörülje a csorbát
2012. nov. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
nem osztályoznám le, köv. órán kikérdezném a kérdésekből, és a szóbeli felelete alapján adnék jegyet
2012. nov. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én megadnám a megérdemelt jegyet,majd a következő órán kérdeznék tőle csak úgy a tananyagból,meg a többiektől is.


Hát ennyit a magyar OKJ-és képzésekről. Sokaktól hallom,hogy nem sokat érnek :D

2012. nov. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ugyan tanár, de adnék egy tanácsot. Ha ki vannak adva a kérdések úgy vigyél lapot, hogy előtte ráfirkantod a neved, vagy valami kis jelet, mindig máshogy, talán más színeket is használhatsz. Így sosem tudják mire számíthatnak. Papírt, telefont ne hagyjanak a padon, ha bárkit rajtakapsz azonnal vedd el. Vagy míg valaki előtt is van valami, ne hagyd, hogy bárki írja a dolgozatot, de az idő ketyegjen. Még ha nem is látsz semmit, akkor is megszólalhatsz egyszer kicsit indulatosabban valamerre nézve, hogy még egy ilyen és elveszem. Lehet hogy majd az a rész néz rád, de úgy sem tudhatják kinek szóltál. A lényeg, hogy lássák nem szórakozol.
2012. nov. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hasonló eset történt egyszer amikor én jártam esti gimnáziumba. Fizikából írtunk dolgozatot, szintén úgy hogy tudtuk a kérdéseket, hogy feltudjunk készülni rá. Mindenki megírta, majd pár nappal később a fizikatanár behívatott 4 embert. Én csak azért voltam voltam bent az irodában mert éppen velem konzultált a tanár. Mondta hogy ne menjek ki, mert csak pár percig beszél a többiekkel. Elővette a dolgozatokat, és egyenesen rákérdezett hogy a 3 ember közül kiről másoltak. Ki volt aki az egészet leírta, és ki az a másik kettő aki szóról szóra lemásolta. Először tagadták, hogy senki, hiszen mindenki önállóan dolgozott. De kiderült, hogy mindhárman ugyanazt a számolási hibát követték el, és ilyen véletlen nincs. Végül azt mondta hogy ha előáll az akiről másoltak annak a dolgozatát leosztályozza, mert ő mégiscsak megdolgozott érte. A másik kettő egyest kap ami az esti gimiben (gyorsított gimi) azt jelentette, hogy szóbeliznie kell majd nekik. A negyedik emberkénél meg a következő volt. Elmondta a tanár hogy annyira szép dolgozatot írt, hogy gyanút fogott. De nem akarja meggyanúsítani a srácot azzal, hogy előre elkészített dolgozatot adott be, így szépen kikérdezte az általa leírt dolgozatból. Nem kérdezett semmi olyat amit ne írt volna le..Csak azt ami a dolgozatban is szerepelt. A srácnak fogalma sem volt hogy a tanár miről beszél. Így a végén a tanár adott egy új esélyt. Az órán ő külön írhat egy dogát, és ha ugyanolyan kidolgozott mint amit korábban leadott, akkor 2 ötöst is ad neki. Ha nem akkor örüljön hogy nem jelenti a csalását.

A srác vörösödött, és tudta hogy lebukott.. Kínos jelenet volt mert felnőtt emberekről volt szó. 20-40 évesekről.

2012. nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Én, ha tanár lennék nem adnám ki előre a pontos feladatsor kérdéseit!

Elvileg azért tanuljál azt az OKJ-s szakmát, mert érdekli őket, akit meg mégsem az így járt!

A másik pedig, hogy pont az ilyen helyzetek elkerülése végett, szokták előre megírni a tanárok a feladatlapot pláne egy TZnél, hogy a kérdések rávannak nyomtatva a papírlapra!


Legközelebb csináld így és nem lesz többet ilyen gondod. Így esélytelen, hogy kicserélje hiszen rányomtattad a kérdéseket a papírlapra előre!


Üdv!


24/L

2012. nov. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!