Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felelésnél mi hoz szerencsét?...

Felelésnél mi hoz szerencsét? Mi a legjobb tanulási módszer?

Figyelt kérdés
Hallottam arról, hogy felelésnél szerencsét hoz ha pirosba öltözünk.

2012. nov. 18. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem általában a tanulás hozott szerencsét feleléskor...
2012. nov. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj... Ha tanulsz, de esetleg zöldben vagy, attól még összejöhet egy 5-ös... :D


Amúgy pedig kísérletezd ki, hogy neked mi a leghatékonyabb tanulási módszered... pl: csak 6x elolvasod, vagy hangosan felmondod, vagy versbe szeded, vagy "megzenésíted" stb. (A lehetőségek száma számtalan)

Ha pedig nem találod a megfelelő módszert akkor csak szimplán magolj...

2012. nov. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem az szokott segíteni, ha úgy tanulok, hogy átfutok a jegyzeten, majd felmondom magamnak úgy hogy nézem (de saját szavakkal!), majd úgy hogy nem (ha ilyenkor nem tudom, belenézek, és - ha van időm, kedvem - addig próbálom amíg nem megy magamtól). Így szép kerek mondatokban tudok beszélni, folyékonyan, igényes megfogalmazással, és ez nagyon jó pont a tanároknál.

Persze a lényeg hogy tudd az anyagot, és hogy értsd, magolt anyagból max dogát lehet jót írni, felelésnél belekérdezhet a tanár és akkor összezavarodsz. Jól jön még ha tudsz rizsázni, és a már említett szép beszéd is bejön (főleg humán tárgyaknál).

2012. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első sorban a tanulás a fontos, de ha a színekkel akarsz kedvezőbb hatást elérni akkor nézz utána a színek pszichológiai hatásainak és azt vesd össze azon tanárok ruházatának színével akiknél felelni fogsz, ha valamelyik tanár negatív kisugárzású színt használ, pl. fekete, akkor öltözz te is valamibe amibe van fekete és narancssárga mert az utóbbi egy pozitív szín és a kettő jól néz ki egymás mellett, így ha rád néz a tanár több ok miatt is pozitívan fog hozzád állni. Szerintem csak így van értelme a dolognak és ezzel csak akkor kezdj el foglalkozni amikor már úgy érzed hogy képtelen vagy az anyagból többet megjegyezni.
2012. nov. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!