Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb tanulási...

Melyik a legjobb tanulási módszer?

Figyelt kérdés

Fura a kérdés tudom, de most nagy szükségem van a lehető legjobb tanulási módszerre. Már eléggé kivagyok, nagyon stresszes és alapból szorongós lány vagyok, és azért van most ez a kiborulásom, mert egyszerűen nem tudok megjegyezni dolgokat, nem tudom jól megtanulni a dolgokat. Ez részben azért van, mert naponta 4-5 tantárgyból dolgozatot írunk vagy felelünk, és egyik napról a másikra kérik az ilyet, nekem olyan módszerre lenne szükségem, amivel kicsit gyorsabban tudok tanulni. Már próbáltam a jegyzetelős módszert, és beválik tényleg, csak időigényes, és ha pl hétfőről keddre kell tanulni 4-5 tantárgyból, az ugye elég nehézkés, és akkor még a tételekről nem is beszéltünk..:) Ti hogyan szoktatok tanulni? Mit szoktatok csinálni, mit esztek előtte, mikor tartotok szünetet és mennyit?

Előre is köszönöm a tanácsokat meg válaszokat:)

18L


2012. szept. 27. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ez jó kérdés én most fogok pótérettségizni és nekem is nehezen maradnak meg dolgok jól jönne nekem is valami hatékony tanulási módszer.
2012. szept. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ja.. :/ Én is majd ebben az évben érettségizem, de nálunk már most nagy a hajtás, például ezen a héten 7 darab dolgozatot írtunk, és alig-alig tudtam rájuk tanulni..:) És a következő hét is valami ilyesmi lesz, úgyhogy tényleg imádom a tanáraim :D
2012. szept. 28. 14:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdező te hova jársz? ennyire kemények a tanárok?
2012. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Közgazdasági Szakközépbe járok, és amúgy én is meglepődtem ezen, tavaly nagyon normálisak voltak, lehetett velük kompromisszumot kötni, de most lehetetlen :) Nagyon sok dolgozatot írunk, minden héten tételdoga, angolon minden órán felelünk, ami minden nap van, meg még ugye a többire se ártana tanulni, főleg a szakmai tantárgyakra, közgázra meg üzletire.. azt se tudom hol áll fejem :D És ami a legszebb benne, hogy már kb 3-4 lány kap folyamatosan sírógörcsöket az iskolában, meg gyomorfekélyes az egyik, idegkimerülése van a másiknak vagy mi a fene, tehát ez nem csak engem visel meg..:) No mindegy, ha valaki tud valami jó tanulási módszert, megköszönném ha leírná :)
2012. szept. 28. 19:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok köcsög lenni, de szedd össze magad, mert a középsuli semmi az egyetemhez képest. Nálunk pl. (BME-re járok), heti átlag 3 ZH-nk van, ami egy féléves gimis anyaggal egyenlő, csak ugye egyetemi tananyaggal, közben meg 20-30 oldalas házikat kell csinálni minden héten, több tantárgyból. Egyszerűen ülj le, és tanuld meg, figyelj rá, hogy ne vonja el semmi a figyelmed, próbálj meg sokat pihenni, hogy fogjon az agyad, használj szövegkiemelőt, különböző színeket, persze ez akkor válik be, ha vizuális típus vagy.
2012. szept. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és felső oktatásban arra is nagy ívben tesznek, hogy te most éppen rohadt sz*rul vagy, és nem bírsz bemenni ZH-zni, vizsgázni, egyebek. Buktad a tárgyat és kész. Ezekhez kezdj el most hozzászokni, mert tényleg nagy lesz a váltás.
2012. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2012. szept. 30. 17:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!