Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet belolem fordito...

Hogyan lehet belolem fordito vagy tolmacs?

Figyelt kérdés
Angol nyelvre gondolok es masik nyelvnek a nemetet szeretnem de nem vagyok tisztaban az iskolai kovetelmenyekkel illetve a menetevel.
2012. nov. 12. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsga - utána szakfordítói vagy tolmácsképzés és vizsga. Ha ezek megvannak, kezdetben célszerű egyéni vállalkozóként dolgozni, ha beindul az üzlet, akkor céget alapítani rá (bt, kft).
2012. nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok lehetőség van rá. Itt is sokan írtak már róla, többek közt azok is, akik ebből élnek meg. Keress rájuk.


Azonban elsősorban azt kellene eldöntened, mit is fordítanál, mit tolmácskodnál. Másrészt szerintem rikta az az ember, akinek mindkettő megy.

2012. nov. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Több lehetőséged van:

Egyetemen, bölcsészkarra felvételizel, anglisztikára német minorral (vagy fordítva), majd mesterképzésen elvégzed a fordítót.

Vagy: ha jól tudom, sima OKJ-s képzés is van erre, bár nyilván nem annyira elismert, mint egy egyetemi diploma.

2012. nov. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mikor érettségizel?
2017. ápr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!