Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan? Miért? Egyszerűen nem...

Hogyan? Miért? Egyszerűen nem tudok már mit tenni.

Figyelt kérdés

Pályaválasztás.. volt már néhány kérdésem.. ismerős lehetek..

A lényeg, hogy ahova akarok menni suliba koleszos lennék.. anyámék meg féltenek.. ez még oké lenne.. de egy olyan szakra akarnak küldeni (mert itt hazajárós lennék) amit utálok.. bárkit megkérdezek azt mondja hogy nem nekem való.. nem illik hozzám.. stb.

Komolyan ma anyám ilyet szól hogy én eldöntöttem, hogy ide meg ide fogsz menni.. (humánra küldene, de én mezgére akarok menni..) komolyan már azon gondolkozom hogy ...nem is tudom.. utálom.. nem vagyok sírós természetű de egész félután sírok.. emiatt.. elegem van már..

bocsánat hogy nem fogok azonnal válaszolni, de szükségem van egy kis magányra..

14/l



2012. nov. 5. 14:48
 1/8 anonim válasza:
Te vagy a gazda/vendéglátós?
2012. nov. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

# 1


Az fiú, és 15 éves.


Kérdezd meg tud-e valami okot rá. Ez így elég kegyetlen. Igazán, ez azért eléggé nagy %-ban a te döntésed, és nem valami sportolónak/művésznek mész, tehát nem is mondhatja, hogy hülyeség. (Tételezzük fel, hogy anyuka úgy gondolja, hogy művész/sportoló nem futhat be.)

2012. nov. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen szóban volt.. de mára kiesett a vendéglátás.. (voltam ilyen gyakorlat szerűn és sokkal durvább mint a "paraszti" munka..)
2012. nov. 5. 18:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor mégse, bocsánat!
2012. nov. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A szüleid mit szeretnének, hogy mi legyél? És miért nem szeretnék a gazdás sulit?

Bevallom, én az érettségihez ragaszkodnék és utána jöhet a szakma. Érettségit nem gimnáziumban, hanem szakközépben gondoltam.

Elmesélem az én iskolaválasztásos történetemet:

Képzőművész suliba szerettem volna menni. A rajztanárom javasolta és mindenben támogatott. Abba a suliba hamarabb le kellett adni a jelentkezési lapokat, az osztály főnök viszont nem hallgatott rám és a rajz tanárra, így lekéstük a jelentkezést. Egészségügyisnek, ruhaipariba és közgazdásznak jelentkeztem. Állatokkal is szerettem volna foglalkozni, de allergiás vagyok rájuk, ezért az nem lehetett. Sehová nem vettek fel, így apukám intézett egy sulit: épületgépészt. Azt sem tudtam, mi fán terem a dolog. Végül nagyon megszerettem, épületgépész technikus lettem. Szóval én nem az lettem, amit szerettem volna, de imádom!!! Nagyon jó munkahelyem lett, imádom a munkám, a kollégáim. Képes voltam nemrég vissza menni terhesen 4 hónapot dolgozni.

2012. nov. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag nem érdekli őket hogy mi legyek.. csak azt nem akarják, hogy koleszos legyek.. és mint elmondta anyum..lehet megszűnik apukám munkahelye.. anya nem dolgozik..és ha nem talál munkát akkor elég gázos..(januártól) .. de nem értem.. oké hogy itthon a kaja olcsóbban kijön mert mindent megtermelünk ott 10.000/hó.. +busz 1héten kb. 1000Ft ha a közeli helyen vagyok akkor csak a napközbeni kaja kell.. be a busz közel 4000Ft lenne.. és nem mind1..meg ha itthon vagyok akkor + fűtés, áram víz.. gyakorlatilag ugyan ott vagyok..

a bizalmukat soha nem vesztettem el.. nem voltam részeg,, (csak egy kicsiiit de az nem volt észrevehető..) nem késtem max. fél órát itthonról akár buli után is.. de felhívtam anyát..hogy ez meg ez volt és lekéstem a buszt fél óra és jön a kövi és otthon vagyok..

2012. nov. 5. 20:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd, lehet azért nem akarják, hogy koleszos legyél, mert drága a kolesz, és nem tudnák kifizetni.

Kérdezd meg tőlük, miért is nem akarják, hogy oda menj, ahova szeretnél! Beszélgess velük őszintén, hátha meg tudod győzni őket, hogy mégis engedjenek el!

2012. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kolesz ingyenes.. csak a kaja költség.
2012. nov. 6. 15:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!