Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó németesek, tudnátok segíteni?

Jó németesek, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A lányom írt egy fogalmazást, és egy kis segítség kellene a leellenőrzésében. Nagyon megköszönném, ha szánnál rá egy kis időt! :) Itt a fogalmazás :

Jeder hat ein Hobby. Meine ist die Filme, weil es mich begeistert. Bei meinem Oma in Kunhegyes, und zu Hause habe ich cirka. 500 Production. Überthaupt auf jeder Feste bekomme ich verschidene Filme. Meine beste ist die klassiker drama. Ich denke, dazu, dass ein Mensch eine Drama schreiben kann, braucht er eine sehr-sehr große Seele. Sehr möchte ich Direktor werden, aber ich weiß, dass es in der Zukunft überhaupt nicht günstig ist. Ich halte viel von Woody Allen und Walt Disney für ihre Regiearbeit.

Die ersten Film halten sie die Roundhay Gartenszene in 1888. Im Film's Geburt haben große Rolle Pathé Brüder und Gaumont gespielt. Sie haben ein-ein Firma gegründet, und die modern Filme's Grundes geschaffen. Bis 1904 nur stumme Filme waren. Die erste laute Filme war in 1928, es ist New York's Lichte, der Bryan Fox gemacht hat.

Walt Disney, der großer Meister, hat viele-viele Märchenfilme geschrieben und geregiert. Zu gehört Mickey Maus und seine Freunden, Aladdin oder die kleine Meerjungfrau.

Mein Lieblingsfilm ist "My Sister's Keeper". Es ist eine amerikanischer Drama. Der Film stellt eine krebsartig Mädchen, Kate und ihre Familie dar. Kate hat zwei Geschwistern : eine ältere Bruder und eine jüngere Schwester, Anna.Wann Kate war drei Jahre alt, für ihre Eltern haben sich aufheitern, dass ihre Tochter an einer schweren Krankheit leiden. Sie waren nicht gute Donor, danach mit künstliche Befruchtung ist Anna geboren. Anna war das perfekte Donor. Sehr oft müsstet sie für Kate Blut und Knochenmark geben. Deswegen hat Anna sich empören, und zu einem Rechtsanwalt wenden. So beginnt die History, die überrasche Ende wird. Meiner Meinung ist, diese Film sehr zum Nachdenken anreden. Ich habe auch vielmal weinen.



2012. okt. 20. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szia!

Szivesen segítenék, csak néhány helyen nem igazán tudom, hogy mit akart írni. Esetleg ha magyarul is megvan, akkor jobban tudnék segíteni.

Például a productiont nem igazán értem mire mondja

Egy kissé olyan benyomásom van olvasás után, mintha fordító adta volna ki a német szöveget. Ha tévedek, akkor bocsi

2012. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tényleg írd le magyarul, mert nagyon zavaros. Csak két mondat az ami helyes benne, azok, amit a héten már írtam neked.(Ich denke, dazu, dass ein Mensch eine Drama schreiben kann, braucht er eine sehr-sehr große Seele.Ich halte viel von Woody Allen und Walt Disney für ihre Regiearbeiten.) Ha leírod magyarul, holnap délre lefordítom neked.
2012. okt. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2.nak. Nem bántásként, de az amúgy nem darüberrel áll dazu helyett?

Amúgy első vagyok. Lehet rosszul tudom :)

2012. okt. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem a drámáról akar valaki valamit írni, hanem ahhoz, hogy drámát írjon valaki, ahhoz nagyon nagy lélekkel kell rendelkeznie.
2012. okt. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
oksi bocsi, a vesszőt a dazu előtt benéztem:) úgy már igaz
2012. okt. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Oké, akkor most már várjuk a magyar szöveget. Délután ritkább leszek....:))
2012. okt. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Midenkinek van hobbija. Az enyém a Filmek, nagyon lelkesedek értük. A nagymamámnál .........-en és itthon is van kb. 500 db művem. Szinte minden ünnepre különböző filmeket kapok. A kedvencem a klasszikus dráma. Úgy gondolom, hogy hatalmas lelki világra van szükség ahhoz, hogy valaki egy drámát meg tudjon írni. Nagyon szeretnék rendező lenni, de tudom, hogy a jövőben ez nem kifizetődő. Nagyra tartom a rendezői munkájáért Woody Allen-t és Walt Disney-t. Az első filmnek az 1888-ban készített Roundhay-i kertjelenetet tartják. A filmek születésében nagy szerepet játszanak a Pathé fivérek és Gaumont. Ők egy-egy céget alapítottak, és megteremtették a mai filmek alapjait. 1904-ig csak néma filmek voltak. Az első hangos Film 1928-ban készült, ez volt a "New York fényei" amit Bryan Fox rendezett. Walt Disney, a "nagy mester" sok-sok gyermekfilmet írt és készített. Ide tartozik pl. Mickey egér és barátai, Aladdin vagy a Kis hableány. Az én kedvenc filmem a "Nővérem húga/My Sister's Keeper". Ez egy amerikai dráma. A film egy rákos kislányt, Kate-t és az ő családját ábrázolja. Kate-nek 2 testévre van : egy idősebb bátjya, és egy húga, Anna. Amikor Kate 3 éves volt, a szülei számára kiderült, hogy egy halálos betegségben szenved. Ők nem voltak jó donorok, így mesterséges megtermékenyítés útján megszületett Anna, a tökéletes donor. Anna-nak muszály volt vért és csontvelőt adni Kate-nek. Emiatt Anna fellázadt, és egy ügyvédhez fordult. Így kezdődik a történet, aminek meglepő vége lesz. Véleményem szerint, ez a film nagyon elgondolkodtató. Én is sokszor elsírtam magam rajta.


Hát ennyi:) Magyarul kicsit furcsa...mind1:)

Köszönöm a segítségeteket :D

2012. okt. 21. 12:19
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Jeder hat ein Hobby. Mein Hobby ist Filme zu drehen, weil es mich begeistert.

Bei meiner Oma in Kunhegyes und zu Hause habe ich etwa 500 Produktionen.(Filme, die schon fertig sind.) Und überhaupt, bei jedem Fest bekomme ich verschiedene Filme.

Mein Liebling ist das klassische Drama.

Ich denke, dazu, dass ein Mensch ein Drama schreiben kann, braucht er eine sehr, sehr große Seele.

Ich möchte sehr gerne Regisseur werden, obwohl mir klar ist, dass diese Berufswahl in der Zukunft nicht viel bringen wird.

Ich halte viel von Woody Allen und Walt Disney für ihre Regiearbeiten.

Als für den ersten Film, wird der Film "Roundhay Gartenszene" aus dem Jahr 1888 gehalten.

In Geburt des Filmes hatten die Brüder Pathé und Gaumont große Rollen gespielt.

Sie haben je eine Firma gegründet, und die Grundlagen für den modernen Film geschaffen.

Bis 1904 gab es nur stumme Filme. Der erste vertonte Film, "New York´s Lichte" war Bryan Foxs arbeit, aus dem Jahre 1928.

Walt Disney, der große Meister hat viele, viele Märchenfilme geschrieben und bei denen die Regie geführt.

Dazu gehören Mickey Maus und ihre Freunde, so wie Aladdin oder die kleine Meerjungfrau.

Mein Lieblingsfilm ist der "My Sister´s Keeper". Es ist ein amerikanisches Drama. Der Film stellt das Leben eines krebskranken Mädchens Kate, und ihre Familie vor.

Kate hat zwei Geschwistern: Einen älteren Bruder und eine jüngere Schwester, Anna.

Als Kate drei Jahre alt war, hat Anna ihre traurige Elntern über die schwere Krankheit, in der Kate leidete aufmuntert. Die Eltern kamen als Donor nicht in Frage. Danach war Anna durch eine künstliche Befruchtung zur Welt gekommen.

Anna war das perfekte Donor. Sie musste sehr oft für Kate Blut und Knochenmark spenden. Anna hat sich dessen emphört, und sich an einem Rechtanwalt gewandt. So beginnt die Geschichte, die ein überraschendes Ende nimmt. Nach meiner Meinung nach, regt dieser Film zum nachdenken an.

Ich habe bei diesem Film auch viel weinen müssen.

2012. okt. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :D
2012. okt. 21. 12:24
 10/13 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz(:
2012. okt. 21. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!