Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van ilyen főiskola/egyetem?

Van ilyen főiskola/egyetem?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős és nem tudom, hogy hogyan legyen tovább.

Soha nem voltam annak a híve, hogy amikor hazajövök, akkor nekiálljak tanulni, vagy házit csinálni, mivel nem nagyon szorultam rá sosem. A tanáraim és ismerőseim szerint is nagyon jó eszem van, csak lusta vagyok. Az olyan tantárgyak ahol magolni kell (pl: irodalom, történelem, stb) egyáltalán nem az erősségem, mert konkrétan hidegen hagynak, de amikor muszáj, akkor nagyon hamar képes vagyok bemagolni valamit. Ahol gondolkozni kell, abban nagyon jó vagyok (pl: matematika). Utoljára úgy komolyabban 4éve tanultam itthon, házit meg fogalmam sincs mikor csináltam utoljára, de a jegyeimmel minden rendben van, tehát amit órán leadnak az megmarad.

Szabadidőmben majdhogynem profi szinten (magamtól tanultam meg mindent, tehát nem vettem részt semmilyen oktatáson) webfejlesztéssel (php,css,html,js), illetve digitális grafikával foglalkozok (többnyire játékokhoz, weboldalakhoz). Haladó szinten értek a programozáshoz (lua és python), kezdő szinten pedig assembly (nem rég kezdtem el vele foglalkozni.

Legszívesebben webfejlesztéssel foglalkoznék a továbbiakban, mert jelenleg nincs olyan weboldal amit ne tudnék megírni kifogástalanra, de nem hinném, hogy a mai világban ennek még van jövője, ezért érdekelne az egyéb fajta programozói szakma.

Matematikát emelt szinten tanulom jelesen. Informatikát szerencsére (mert ott semmi érdemleges dolgot nem tanultam, amit ne tudtam volna előtte) már nem tanulok, de abban is mindig jeles voltam.


Kérdésem:

Van-e olyan iskola/szakma, ahol csak matematikát, informatikát és angol nyelvet kell tanulnom? Bár az angol sem a szívem csücske, de az sem okoz problémát. Tehát, ha most az érettségim esetleg ilyesmi lenne: matek (emelt) 4-5, infó (emelt) 4-5, a többi 2-3, akkor van valami esélyem valami programozói iskolába?



2012. okt. 12. 17:27
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Maszek webkészítésből pedig jó ha a rezsire futná. A kolesz nyújtotta kötöttséget pedig nem díjaznám. Tehát meló sajnos mindenféleképpen kelleni fog mellette.
2012. okt. 14. 18:11
 12/13 anonim ***** válasza:
kolesz nyújtotta kötöttségek?:D az egyetem. nincs fekvés idő, meg tanulási idő. ez nem középiskola. koleszos vagyok, de pont azt nem lehet mondani az ottani életemre h kötött.
2012. okt. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
A kötöttségek alatt a szobatársakhoz való alkalmazkodást is értem.
2012. okt. 14. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!