Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van ilyen főiskola/egyetem?

Van ilyen főiskola/egyetem?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős és nem tudom, hogy hogyan legyen tovább.

Soha nem voltam annak a híve, hogy amikor hazajövök, akkor nekiálljak tanulni, vagy házit csinálni, mivel nem nagyon szorultam rá sosem. A tanáraim és ismerőseim szerint is nagyon jó eszem van, csak lusta vagyok. Az olyan tantárgyak ahol magolni kell (pl: irodalom, történelem, stb) egyáltalán nem az erősségem, mert konkrétan hidegen hagynak, de amikor muszáj, akkor nagyon hamar képes vagyok bemagolni valamit. Ahol gondolkozni kell, abban nagyon jó vagyok (pl: matematika). Utoljára úgy komolyabban 4éve tanultam itthon, házit meg fogalmam sincs mikor csináltam utoljára, de a jegyeimmel minden rendben van, tehát amit órán leadnak az megmarad.

Szabadidőmben majdhogynem profi szinten (magamtól tanultam meg mindent, tehát nem vettem részt semmilyen oktatáson) webfejlesztéssel (php,css,html,js), illetve digitális grafikával foglalkozok (többnyire játékokhoz, weboldalakhoz). Haladó szinten értek a programozáshoz (lua és python), kezdő szinten pedig assembly (nem rég kezdtem el vele foglalkozni.

Legszívesebben webfejlesztéssel foglalkoznék a továbbiakban, mert jelenleg nincs olyan weboldal amit ne tudnék megírni kifogástalanra, de nem hinném, hogy a mai világban ennek még van jövője, ezért érdekelne az egyéb fajta programozói szakma.

Matematikát emelt szinten tanulom jelesen. Informatikát szerencsére (mert ott semmi érdemleges dolgot nem tanultam, amit ne tudtam volna előtte) már nem tanulok, de abban is mindig jeles voltam.


Kérdésem:

Van-e olyan iskola/szakma, ahol csak matematikát, informatikát és angol nyelvet kell tanulnom? Bár az angol sem a szívem csücske, de az sem okoz problémát. Tehát, ha most az érettségim esetleg ilyesmi lenne: matek (emelt) 4-5, infó (emelt) 4-5, a többi 2-3, akkor van valami esélyem valami programozói iskolába?



2012. okt. 12. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

SZTE - programtervező informatika


bár arra készülj fel, h az egyetem teljesen más, mint a középiskola. itt hiába figyelsz órán, az édes kevés még a ketteshez is. matekot rengeteget kell gyakorolni szabadidőben (és akkor talán meg lesz a megajánlott hármas).


(persze a fentiek a proginfóra vonatkozik)

2012. okt. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszodat. Igen, tisztában vagyok vele. Nem irtózom a tanulástól, nem arról van szó. Szívesen tanulok, én csak magolni utálok, főleg olyat, ami nem érdekel. Matek infó az érdekel és szeretem is, angol meg nem olyan, hogy szeretem-e, hanem muszáj, főleg ehhez a szakmához.

Ezekkel az érettségi eredményekkel, amiket leírtam felvesznek oda?

2012. okt. 12. 17:44
 3/13 anonim ***** válasza:
Van esélyed. Kérlek olvasd el a pontszámítási módszereket ( [link] és nézd meg az előző évi ponthatárokat a felvi.hu-n ( [link]
2012. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Egy idegen nyelvvel is felvesznek?
2012. okt. 13. 11:49
 5/13 anonim ***** válasza:

Mire érted azt, hogy egy nyelvvel? Egy nyelvvizsgával?

Valószínűleg igen, mert ahogy nézem az előző évi ponthatárokat, nem valami magasak.

2012. okt. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
proginfóra bekerülni nem nehéz, de bent maradni és időben elvégezni...na az már nehéz. általában a felvettek 5-10%-a végzi el időben a képzést.
2012. okt. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, úgy értettem. Mi annyira nehéz benne, hogy ilyen kevesen? Az elméleti rész, vagy a gyakorlati?
2012. okt. 14. 17:43
 8/13 anonim ***** válasza:
mindkettő. eszméletlen mennyiségű anyagot kell tanulni (első félévben rögtön egyetlen egy tantárgyból 800 oldal). meg persze nagyon seggen ülős, sokat kell gyakorolni, és gyakran megérteni is nehéz (jegyzetekben sem szájbarágósan magyarázzák a dolgokat).
2012. okt. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sosem értettem meg azt, hogy minek annyi elmélet, meg jelentéktelen tudnivaló egy szakmához, aminek sosem veszem különösebb hasznát. Én azt megértem, hogy van aki másképp nem tud elsajátítani ezt-azt, de az, hogy kötelező legyen azt nem értettem soha. Elém rak egy olyan programnyelvet amiről még életemben nem is hallottam, akkor se kell majd 800oldal nekem, hanem maximum egy hét és egy google. Így ugyanazt a feladatot megcsinálom 1 hét után, mint az aki bemagolta azt a 800 oldalt.

Tudom, hogy minden szakma ilyen, de nincs esetleg egy olyan, ahol az ésszel és nem a szabadidővel lehet érvényesülni? Mert meló mellett nem igazán lesz nekem se időm, se kedvem, se erőm ennyit magolni :)

2012. okt. 14. 17:59
 10/13 anonim ***** válasza:

az egyetem már csak ilyen.


de az összes infós szak nehéznek számít. sztem ne akarj dolgozni egyetem mellett (főleg ha ebbe az irányba tanulsz tovább). szinte akkor 100%, h nem fogod bírni...

2012. okt. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!