Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rettegek, hogy megint vissza...

Rettegek, hogy megint vissza kell mennem a koleszba. Mivel készülhetnék fel rá?

Figyelt kérdés

Előző évem a kollégiumban (középiskolai) nagyon rosszul sikeredett. 3 másik lánnyal kerültem egy szobába, és senkinek sem volt közös témája. Mindenki ellenséges volt a másikkal. Én szégyenlős/érzékeny/zárkózott típus vagyok, a többiek meg nagyhangúak voltak. Egyfolytában lek*urvázták meg ler*bancozták a másikat.

Ez egyáltalán nem javult az idő múlásával.. Legalábbis számomra, mert pár hónap múlva azt vettem észre, hogy ki vagyok rekesztve, és úgy néznek rám, mint a véres rongyra. Emiatt nem mertem elmenni wc-re, alig ettem, aztán depressziós lettem...plusz felerősödtek a pánikrohamaim.

Idén úgy tudom, hogy új szobatársakat fogok kapni, de egyszerűen nem tudom kiverni a fejemből az előző évet (ami egyben az első koleszos élményem is volt).


Hozzáteszem, annak ellenére, hogy középiskolás kollégiumban voltunk, mindenki betöltötte már a 19-20. életévét. Én fősulira járok, ők meg OKJ képzésen voltak.


Mit csináljak, hogy ne éljem meg ilyen rosszul ezt az egészet megint? Nem akarok bedepizni megint ilyen hülyeség miatt...



2012. aug. 28. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én is kolis leszek ,két idegennel és egy ismerőssel fogok lakni.. felejtsd el az előző évet, ne depizz be tőle, légy nyitott. Közel sem biztos hogy olyanok lesznek ők is. Menni fog, meglásd. Ha meg nem akkor meg ejtsd le őket.


Sok sikert! ;)

2012. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Melyik fősulira jársz?:)
2012. aug. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A Kölcsey Református tanítóképzőbe, Debrecenben.

Miért kérdezed? :)

2012. aug. 28. 21:03
 4/11 anonim ***** válasza:

Mert én lehet Pestre fogok (pótfelvételis vagyok),így reménykedtem hátha te is pesti vagy.:D


Egyébként mivel új szobatársakat kapsz,lehet még jól is fogod magad érezni.:)

Legyél kicsit optimistább.:)

2012. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Oh, értem. Hát sajnos nem...

Bár már gondolkodtam rajta, hogy inkább felmegyek Pestre, és ott kezdek magammal valamit. Közelebb lennék a szülőkhöz, ha bármi baj történne...Majd még meglátom. :/

Egyébként te melyikbe mész? :)

2012. aug. 28. 21:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Károliba jelentkeztem.

Én is parázok kicsit,mert ha felvesznek akkor valószínűleg albérletbe kell mennem,de úgy,hogy idegenekhez kell társulnom.Kolira nem tudom mennyi esélyem lenne ilyenkor..Ráadásul ugye költségtérítésesen leszek és elsősorban oda az államisakat veszik fel.

De nem baj,lényeg,hogy felvegyenek.:)Aztán bízom benne,hogy jól fog alakulni minden.

2012. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szurkolok neked! :)
2012. aug. 28. 21:41
 8/11 anonim ***** válasza:
új év, új szobatársak. gondolj erre pozitivan, csak nem lesz olyan szörnyű a helyzet mint előző évben.
2012. aug. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én csak azt tudom leírni, ami velem történt, bár nem kollégium kapcsán.

Egész általánosban utáltak az osztálytársaim, gúnyoltak, cikiztek. Csak egy barátom volt, de ő kincset ér a mai napig.

Nyolcadikban utáltam a középiskola gondolatát is, mert úg ygondoltam, hogy rosszabb lesz, a kölykök még szemetebbek lesznek.


Aztán lett hat barátom. Az osztályom szar volt, de nem volt annyira elviselhetetlen, mint általánosban.


Új év, új szobatársak. Mindenképpen légy nyitott feléjük, ők nem azok, akik megkeserítették a tavalyi évedet.


Sok sikert, szurkolok!

2012. aug. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Tavaly minket is kiközösítettek a barátnőmmel (6-an voltunk egy szobában), de mégis átvészeltük, idén meg már ketten megyünk egy külön szobába. :9 Csak azt mondhatom, amit a többiek is, hogy lehet, hogy az új szobatársaid jobbfejek lesznek. Fel a fejjel! ;)
2012. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!