Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készülhetnék az orvosira?

Dorka970614 kérdése:

Hogyan készülhetnék az orvosira?

Figyelt kérdés
Most megyek gimibe és szeretnék orvos lenni. Szerintetek mosz, a gimi 4 éve alatt, hogyan tudnék kicsit készülni rá?:)
2012. júl. 26. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
"kicsit" nem érdemes. Vedd meg a felkészüléshez szükséges könyveket és állj neki bevágni szóról szóra. Nem árt még 1-2 nyelvvizsga sem! Írd össze a tennivalókat, oszd be és tarsd magad a tervhez minden körülmények között. Az egyetem sem lesz egy fáklyás menet, jobb, ha szokod, milyen napi szinten keményen hajtani.
2012. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Neked esetleg van valami tapasztalatod?:) Tudnál könyveket ajánlani? Németből idén leteszem a középfokút, angolból gimi végére felsőfokút szeretnék letenni és spanyolból alap/középfok még nem tudom.
2012. júl. 26. 10:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Biológia, kémia, fizika - ezek elengedhetetlenül fontosak (főleg az első kettő), úgyhogy ha van ilyen jellegű fakt akkor érdemes arra menni. Plusz ezekből sokat tanulni otthon is. Emellett pedig nyilván a többi tárgyat se szabad hanyagolni a jó érettségi eredmény miatt. Röviden és tömören: tanulj. Nem lesz könnyű, mert rengeteg dolog fogja elvonni a figyelmedet, de ha van elég akaraterőd, akkor nem lehet gond.
2012. júl. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Biosz kémia faktra megyek 1.-től kezdve, úgyhogy remélem abból nem lesz baj, meg anya is segít ő is orvosin végzett.
2012. júl. 26. 11:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem még nem kell külön készülnöd rá, ráérsz még vele. Persze tanulj, írj leckét, szerezz jó jegyeket, de én a helyedben még nem vennék semmi könyvet, max ha érdekel valami, de azt is olvasni csak és nem tanulni.

Egyelőre a tankönyveid tanuld meg, amit elvárnak a suliban, gondolom tagozaton az elég sok alapból is, legalábbis nálunk fakton az volt.

De most magamból indultam ki, ugyanis én feleslegesnek tartom már elkezdeni, ha már most délutánonként feladatgyűjteményeket töltögetnél meg könyveket vágnál be, szerintem nem bírnád ki így 4 évig, és utána még 6 év orvosit. Inkább legyen egy kis szabadidőd, amikor sportolsz, szórakozol, a barátiddal vagy, stb., mint már tizedikre beleunj az intenzív készülésbe, az ráér még. Plusz az elején a gimi is elég nehéz les magában, ne az legyen, hogy tudod a külön anyagot, de a tananyagra nem maradt időd. Inkább legyél ötös magyarból, mint hogy előre tudd a 12.-es biosz anyagot. :)

2012. júl. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak teljesen igaza van. Másik dolog, hogy szerintem felesleges ez a sok nyelvvizsga. Minek? Pontot nem kapsz rá. Persze, persze fontos a nyelvtanulás , nem mondom , hogy nem az. Én gyógyszerészetire készülök. Nekem egy német közepem van , de szerintem bőven elég. Egy orvosnak ne a nyelvtanulás legyen a legfontosabb célja, hanem a kémia , meg a biosz tanulás ezerrel, és még többel.

Amúgy ha már annyira szeretnél ilyen korán könyveket, akkor kémiából a Villányi könyveket, bioszból pedig a Mozaik-os könyveket ajánlom.

2012. júl. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!