Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos a hallgatói...

Szerintetek jogos a hallgatói szerződés?

Figyelt kérdés

2012. jún. 15. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy jogos e? Az állam él azzal a jogával, hogy meghatározza a felsőoktatás bizonyos feltételeit a finanszírozás terén. Valójában senki nem kényszerít rá, hogy itthon maradj dolgozni, de ha semmibe akarod venni ezt a feltételt, akkor bizony fizetned kell. Az más kérdés, hogy nem helyes, és igazságtalan, meg kényelmetlen helyzet a tandíj tulajdonképpeni bevezetése, de a felsőoktatási "reform" keretein belül nem a hallgatói szerződés a leginkább problémás elem. Még annyit a hallgatói szerződéshez, hogy hivatalosan ez egy beleegyezés olyan játékszabályokba, amiket ha felrúg valaki, nagyon nem jár jól. Aggályoskodhatunk most azon is, hogy a tandíj behajtását hogyan oldják majd meg törvényes kereteken belül, de ne felejtsük el, hogy ahhoz előbb egy, az állammal kötött szerződést kell felrúgnia a másik félnek.

Tehát ha azt kérdezed, hogy jogos, akkor igen, az. Az államnak is kell a pénz. Ha azt kérdezed, hogy helyes döntés e, akkor az a válasz, hogy nem. Tízezrek, százezrek kerülnek kényszerhelyzetbe és korlátok közé, jogsérelem mégsem éri őket...

2012. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szerintem a hallgatói szerződés azt jelenti, hogy diplomaszerzés után 20 éven belül kell ledolgozni a képzési idődnek dupláját. Még a leghosszabb képzés, az orvosi után is 12 évet, de 20 éven belül!

Számomra ez inkább 2 esetet jelent: vagy ledolgozod, vagy nem. Ha ledolgozod, nem kell fizetned, ha kimész, fizetned kell. Ez igazából 2 lehetőség, nem pedig csak 1. Ha meg fizetned kell, nem azt jelenti, hogy felrúgod a szerződést, hanem hogy a kintlétet választod.

2012. jún. 15. 11:40
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt kérdezted, hogy jogos e. Ha kimész a hallgatói szerződés aláírása ellenére, és nem teljesíted a vállalt feltételeket, az egyenlő a szerződés felrúgásával. Ha nem írod alá, akkor el sem kezdheted a tanulmányaidat. Csak önköltséges képzésen. Ha viszont aláírod, akkor lényegében abba egyezel bele, hogy állambácsi kifizeti a tandíjadat, cserébe te 4,6, 10, vagy 12 évet dolgozol itthon, függően a képzés időtartamától, illetve hogy a tanulmányaidat a képzési idő másfélszeresén belül befejezed. Egyéb pontjai még nem ismertek. Ha bármelyik részét nem tartod be, akkor vége a bulinak, fizetsz. Ez egy lehetőség, akárhogy nézem. A másik már attól függ, hogy az állam hogy kezeli az aláírt szerződés feltételeinek megsértését.
2012. jún. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És mikortól kell elkezdeni fizetni? Mert nekem, ha orvos leszek, a 20 évből az első 8 évet hivatalosan is dolgozhatom külföldön, vagyis addig még nem is kérhetnek rajtam számon semmit. Majd csak a 9. évtől, nem igaz?
2012. jún. 15. 11:56
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Jeleztek mar az Eu-nak,hogy ez korlatozza a szabad munkaero aramlasat.

Ha ok is igy latjak majd akkor kiderul,hogy jogtalan.


Ha kulfodnek szuksege lesz a tudasodra hidd el megfogod tudni keresni azt a penzt amibol kifizeted az allamot. Kulfodon sincs minden munkaerore szukseg...


Tobb orszagban alapbol nem ingyenes a felsooktatas.(bar azokat az orszagokat elhagyni sem akarjak annyian:P)


El kell fogadni es igy kell tervezni.

Ha a diplomadat kulfoldon szeretned hasznalni , tobb,mint 8evig akkor mar utana nem nagyon jon haza az ember. Aki kiment 8evre az ott is maradt .


Takaritani/bebiszitterkedni/futarkodni stb ha kimennek 8+evig akkor meg teljesen folosleges volt az egesz kepzes, sehol nem haszanljak a tudasukat

2012. jún. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Orvoskent nem igazan jelent ez a torveny gondot.

Nem azert nem megy ki minden orvos,mert nem fizetnek meg, hanem mert nem tudja mindneki olyan konnyen elhagyni az orszagot.


Orvoskent szerintem Svedorszagban barmelyik korhaz kifezetne helyetted , ha mar 8eve ott dolgozol:)

2012. jún. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Épp ez az, hogy nem gátolja a munkaerő szabad áramlását, mert nem állítanak meg a határon, hogy ejnye, hallgatói szerződéssel nincs kimenő... Kintről nem fognak beleszólni, hogy itt az állam elkéri a tandíjat. Mert miért ne kérhetné? Nem is köteles ingyenes helyet biztosítani a felsőoktatásban!
2012. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az állam szempontjából érthető, viszont az EU nevű szervezet tagjai vagyunk, aminek elfogadtuk belépéskor a szabályait. Ebben benne van hogy nem lehet semmilyen módon sem gátolni a munkaerő szabad áramlását az EU-n belül.

Ezt most vizsgálják, ha a szabályokba ütközőnek tartják, akkor onnantól kezdve el kellene hogy töröljék. (Bár láttunk már rá számos példát hogy leszarjuk őket, cserébe jól megsz*patnak minket valami másban, de gondolom nem tanulunk a saját hibáinkból sem, ezért ha azt is mondják hogy törvénytelen akkor is megtartjuk..)

2012. jún. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
hát,szerintem nem rossz ötlet, szép is lenne, ha lenne elég munkahely, akkor teljesen jogosnak éreznék. csak példának felhozom a földtudományit, elég sokan elvégzik, magyarországon hová teszik azt a sok földtudóst? nincs annyi mol kút.. vagy mindenki majd tömörülni fog az egyetemen tanársegédnek?:D
2012. jún. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az EU igazán tehetnek valamit értünk!
2012. jún. 15. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!