Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sima biológia alapszakon...

Sima biológia alapszakon mennyire kell a kémia?

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 08:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy barátom odajár és óráinak a fele vagy kémia vagy kémiával kapcsolatos tárgy :(
2012. máj. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod :((
2012. máj. 24. 09:13
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én oda jártam, Biológia BSc-t végeztem, és nem igaz, hogy a fele kémia. Persze ez sulinként változhat.

Ilyen óráink voltak:

- A biológia-kémia alapjai előadás+gyak

- Bevezetés a kémiába előadás+gyak

- Biokémia előadás+gyak


Szóval elenyésző része a kémia. Persze vannak még gyakorlatok pl. talajtan vagy vizsgáló módszerek, aminek a gyakorlati része laborokba van, és többnyire a kémia köré épül, de kibírható. :)

2012. máj. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én biosz szakon vagyok, és tényleg sok kémia óra van Pl. elsőévben van a kémia alapjai biológusoknak és fizikusoknak (ez nem sima kémia alap, elég sok minden van termodinamika, sztöchiometria stb stb), ez már másodjára próbáltam megcsinálni, nem sikerült. Vannak bioszos órák, amiken szintén van kémia, számolások. Szerves kémia ea és gyakorlat is van. Vmint biokémia, ami buktató tárgy, én ez miatt csúszok egy évet kapásból. (SZTE-s vagyok)
2012. máj. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a ti válaszaitokat is.

Hát akkor ez sulinként tényleg változó. Sajnos a kémia tudásom nem a régi, de a biológia érdekelt volna. De hogyha az utolsó válaszoló SZTE-s, akkor úszott az egész, mert én is odaszeretnék járni. :) az utolsó előtti válaszoló válaszában leírtakat még vállalnám, de így már mind1 :)

2012. máj. 25. 20:43
 6/14 anonim ***** válasza:
Debrecenben teljesíthető :)
2012. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Attól jöhetsz ide, én úgy jöttem ide, h segg h.lye voltam kémiából, igaz most is az vagyok, de ha megtanulod, amit kiadnak, akkor teljesíthető, csak én utálom a kémiát, és így nekem nehéz emgtanulni, még a foglamakat is
2012. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem hiába p.fázol, ha semmit nem tudsz róla. Kétlem, hogy növénybiológusnak és mikrobiológusnak annyira tudni kéne a sztöchiometriát, radiokémiát ésatöbbit, felesleges. Jobb lett volna, ha meg se szólal nagyokos.
2012. máj. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
rajtad emg ott, hogy nem tudsz kutluráltan véleményt nyilvánítani, érvekkel alátámasztani, csak mikor már szorula hurok, elkezdesz támadni, remélve, hogy attól igazad lesz vagy hogy veled fogunk egyetérteni. De hidd el, elég jól ismerem a szakmát, veled ellentétben, így egy kicsit jobban ismerem a dörgést kicsicsíra ;) szóval, kis butuska, most beégtél...
2012. máj. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Na jó, mos elég idiótán néz ki, hogy annak a dedósnak törtölték a válaszait, az enyémet meg nem:P
2012. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!