Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia-Kémia Emelt szintű...

Biológia-Kémia Emelt szintű érettségi. Milyen lett?

Figyelt kérdés
Szivatós volt, vagy olyan, amilyennek elvártátok? Meg lesz a pont, amennyire számítottatok?
2012. máj. 17. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
kémiát ősszel írtam az jó lett, ez a mostani biosz elég rosszul sikerült jobbra számítottam:S nem lesz meg a várt pont amivel biztosan felvennének, de remélem nem is fog annyira emelkedni a ponthatár hogy lecsússzak róla:)
2012. máj. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Én a bioszt a saját hibámból rontottam el. Reméltem, hogy nem lesz populációgenetika, mert hogy eddig sem volt annyira, így azt csak úgy felületesen néztem át, hát persze hogy belekérdeztek. Illetőleg voltak részek, amelyeket konkrétan rosszul tanultam meg. Csináltam jegyzetet a Mozaikos tankönyvekből, de ezek szerint rosszul jegyzeteltem vagy nem tudom, mert amiben 100 %-ig biztos voltam, azt elrontottam. A hormonokat nagyon vágtam, de ezek szerint tényleg rosszul írtam ki a dolgokat... kémiából csak középszinten mentem, de azt meg azért rontottam el, mert annyira nagy volt rajtam a nyomás. Leblokkoltam, összezavarodtam meg minden. Amit el lehetett rontani, azt elrontottam. A felvételim ugrott. 5 hisztériás rohamon és 4 altatótablettán már túl vagyok. Most úgy döntöttem, hogy nem adom fel, jövőre újra megpróbálom. Csak nekem ez azért volt nehéz, mert már így is kihagytam egy évet, most megint ki kell (tavaly nem orvosira felvételiztem, de egyébként mindig is az orvosi volt a legnagyobb vágyam). Remélem azért másnak jobban sikerültek itt a dolgok, ha esetleg nem, akkor elbeszélgethetnénk, jól esne vkivel kidumcsizni a dolgokat, aki azon megy keresztül, amin én is.
2012. máj. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát, ha valaki, akkor te egy elég jó példa vagy arra, hogy ilyenkor van még út az orvosira. Sokan mondogatják, hogy nem szabad feladni. Csak ezeket olyanok mondják, akiket elsőre felvettek, méghozzá úgy, hogy nem mondhatni rá, hogy túl sok erőfeszítés is volt a munkájukban.

Sok sikert!

2012. máj. 17. 19:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Köszi szépen :) már nagyjából kigondoltam, hogy akkor hogy is fog kinézni ez a következő év. Tulajdonképpen ez a mostani is olyan gyorsan elment, mert mindig volt mit csinálni, először jogsi, majd nyelvvizsga stb. Most is már eldöntöttem, hogy októberben megyek bioszra, májusban kémiára. Addig meg teljesítem életem vágyát és megtanulok olaszul. Jövő héten már megyek is az első órámra :) nagyon elkeseredett vagyok, mert nagyon szerettem volna ezt az egészet, de rájöttem, hogy a hisztitől meg csapkodástól nem lesz jobb. Jobb, ha szépen mindent átgondolok, logikusan eltervezem. Aki esetleg ilyen helyzetbe került, mint én az se csüggedjen! Nem szabad feladni. Kiírtam ezzel kapcsolatban egy kérdést és ott néhányan odavágták, hogy ha nem tudtam megírni az érettségit, akkor nem vagyok az orvosira való. Nincs igazuk. Mert az érettségi nem egyenlő egy vizsgával az egyetemen. Persze persze egy vizsga sokkal nehezebb. Csak ilyenkor egyesek (főleg akik már egyetemisták) azt felejtik el, hogy az érettségi a felvételi és 2x akkora nyomás van az emberen, mint egy akármilyen vizsgán. Elvégre itt dől el a sorsunk, a jövőnk, az életünk. Meg nem hinném, hogy azért nem vagyok orvosira való, mert éppen nem tudtam a populáció genetikát vagy a növényeket :) Még azért vmennyire reménykedem, hátha mégis szerencsém lesz, ha jó lesz a szóbelim stb, de reálisan kell gondolkodnom, és pontosan tudom, hogy maxos szóbelivel se nagyon van esélyem az idei felvételin :(
2012. máj. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

Biosz emeltet írtam, jól sikerült. 90%+ bőven. A populációgenetika rohadt könnyű volt.

Sok tanulás kellett hozzá, jó jegyzet(ezt kiemelném) és jó logika. Ez a titok nyitja. Ha elrontom a szóbelit, akkor is felvesznek.

2012. máj. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
5-ös! Gratulálok nagyon ügyes vagy! :) Megkérdezhetem, hogy hogy sikerült ilyen jóra megtanulnod? Milyen könyvekből/jegyzetekből/feladatgyűjteményekből stb tanultál? Minden érdekelne, hogy októberben olyan eredményt érhessek el, mint Te :)
2012. máj. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem az idei nehezebb volt mint az eddigiek. Mindegyik eddigi érettségit megcsináltam az alapján mondom. De meglehet, hogy csak én vagyok olyan logikátlan paraszt, hogy ilyet merek mondani. Nem lesz meg a pont amit szerettem volna 60% körül pontszámom lesz ami nem annyira rossz, de lévén, hogy hasonlóan az előttem lévőhöz én is úgy mentem már el kémiára, hogy nem érdekel már mindennek vége, semmi esélyem sincs. Most előre raktuk a pszichológiát Pázmányra valószínű meglenne a pontom, de az orvosi még is csak nagy álom. Lehet, hogy követem az előttem író példáját és nem adom fel! Azért remélem neked kérdező nagyobb szerencséd volt! :D
2012. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!