Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki dönti el, hogy iskolaérett...

Ki dönti el, hogy iskolaérett e a gyermek, illetve mi a folyamata az iskolaérettségi vizsgálatnak?

Figyelt kérdés
Kérlek benneteket aki otthon van a témában kicsit igazítson már el, mert teljes káosz van... Szóval ha egy gyerek nagycsoportos akkor év végén van egy vizsgálat és ott eldől vagy , hogy megy ez? Mikor töltenek ki tesztet? Ki dönt: az óvónő vagy a védőnő vagy pszichológus? Előre is nagyon köszi!
2012. máj. 23. 22:41
 1/6 anonim válasza:
Korilag, szellemileg iskolaérett -e, ezt az ovi is meg tudja mondani. Ha nem, akkor elküldenek nevelési tanácsadóba (védőnő csak státuszvizsg.végez) és ott különböző IQ tesztekkel lemérik a gyermeket, igen, lehet, h pszichológus is meghallgat benneteket, esetleg logopédus, vagy szakértői bizottság. Nálunk is így volt, még egy évet rá kellett az oviban húznunk, semmi baj nem volt így utólag, és nem volt kudarc 7,5 évesen kezdeni a sulit.
2012. máj. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az oviban van ilyen teszt töltés? Én úgy emlékszem nekem még volt ilyen kis feladatlap ahol rajzolni kellett. Ez most is van? És ha ott megfelel akkor irány a suli?
2012. máj. 23. 22:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy ha kételyeid vannak az iskolaérettséget illetően, elsőként az óvónőkkel beszélj. Aztán, ha még mindig nem egyértelmű, elmehetsz a nevelési tanácsadóba. De igazából nem értem, hogy-hogy most jön ez elő. Áprilisban volt az iskolai beiratkozás.
2012. máj. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ki dönti el, "


Az állatorvos.

2012. máj. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok anyuka! Mármint, hogy nem azért kérdeztem mert most van itt vagy nincs itt az ideje. Csak úgy általánosságban szeretném tudni a menetét, mert nekem ez nem világos, és elkezdtem utánanézni de mindenhol mást találtam. Gondoltam aki benne van ebben az tudja hogy működik. köszi a válaszokat! AZ állatorvosost külön köszönöm! :-D
2012. máj. 24. 00:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Többféle jele van az iskolaalkalmasságnak (mert nem érettségnek hívják már). Vannak testi jelei, és szellemi. Az óvónők el tudják dönteni, hogy mehet-e valaki iskolába, mert látják rajta, hogy például vannak már olyan finommotorikai képességei, amik például az íráshoz lesznek szükségesek. A kitartása, a figyelme is tartósabb, az emlékezete is fejlődik, több információt tud megjegyezni, hosszabb ideig tárolja, elő tudja hívni. Érti a feladatokat, szívesen vállalkozik, mert ugye az iskolában lecke van.


Ha az óvónő elbizonytalanodik, akkor kérheti nevelési Tanácsadó segítségét.

Ha az óvónő azt mondja, hogy maradjon még egy évet a gyermek az óvodába vagy menjen iskolába, de a szülő ezzel nem ért egyet, akkor kérheti a nevelési Tanácsadó segítségét.

A Nevelési Tanácsadóban is pszichológusok dolgoznak, ők különböző feladatokat végeztetnek a gyerekekkel, így döntik el, hogy mi lenne a legjobb az óvodásnak.

2012. máj. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!