Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki iskolaérettségi vizsgálato...

Aki iskolaérettségi vizsgálaton nem éri el a min. Súlyhatárt (20kg asszem? ) azzal mi lesz?!

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ma már nincs ilyen kritérium. Az általános biológiai érettséget nézik.
2012. jan. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, pontosítok: nyilván van egy alsó határ, olyan 18 kiló körül, de szerintem ha csak 17,5 kg a gyerek, jó általános erőnléti állapotban, és a többi feltételnek megfelel, akkor nem fognak kekeckedni.
2012. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de ha sokkal kevesebb súlyra, mondjuk 20 helyett 16 kiló akkor mi van? (védőnő mondta, hogy iskolérettségnél van min. elérendő súly)
2012. jan. 24. 10:10
 4/8 A kérdező kommentje:

megfelelő testi fejlettség elérése (kb. 110cm és 18 kg.)

fogváltás, az első tejfogak kihullanak, megjelennek a maradandó fogak

jó fizikai erőnlét, ami az iskolatáska cipelése és az egyhelyben ülés miatt fontos

jobb illetve balkezesség egyértelmű felismerhetőség

2012. jan. 24. 10:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de a fogváltás elég fura követelmény. Nekem 7 évesen kezdtek potyogni a fogaim, mégis 6 évesen már az iskolapadban ültem:)
2012. jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lányomnak 7 és fél évesen kezdett el potyogni a foga. Korához képest átlagos magasságú kislány, és mivel novemberi születésű majdnem 7 évesen kezdte az iskolát. Viszont van olyan kisgyerek, akinek alig 5 évesen kipottyant az első foga, mégis viselkedését tekintve teljesen iskolaéretlen még. A fogváltás szerintem nem mérvadó az iskolaérettség tekintetében.

A súly már az lehet, de ez sem a végtelenségig. TEhát legkésőbb 8 évesen (december 31-ig betölti a 8 évet, annak az ezt megelőző szeptemberben)meg kell kezdeni az iskolát annak is, aki nincs 18 kg.

Ha egyébként meg kimagasló képességű a gyermek, akinek büntetés lenne még egy év óvoda, mert annyira érett, érdeklődő, ügyes, de még csak 16 kg, az miért ne mehetne 6 évesen suliba?

2012. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem akarja elérni már a 17 kilót, pedig ősszel megy suliba. Emellett 113 centi, tehát elég látványosan vékony. De az óvónő megnyugtatott, hogy a szűlők testalkatát is figyelembe szokták venni, kis szülőktől nem lehet elvárni nagy gyereket.

A védőnőhöz meg mindig a legvastagabb ruhájában, hótaposóban viszem (ruhában történik a mérés), éppen csak nem teszek a zsebébe vasakat, így a "hivatalos" súlya meghaladja a 17 kilót... És még van hátra néhány hónap...

2013. febr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én több helyen azt láttam, hogy 15 kiló az alsó súlyhatár. De 18-at is láttam támpontként. 20-22 az átlag. Az én lányom átlagosan fejlett és 20 kiló. Márciusban tölti a 6-ot.


A fogváltásra meg azt olvastam, hogy ""Elindult-e a fogváltás? Ez a csontosodás megindulását jelzi, és az ülő- és állóképességgel van szoros összefüggésben."

Ezért lenne lényeges.... Bár a lányomnál még semmi jele a fogváltásnak, nem kérdeztek rá. Óvónők szerint iskolaérett.

2014. jan. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!