Óvödások iskolaérettségi vizsgálata mennyire objektív és milyen eredményt várjak?
Figyelt kérdés
Kisfiam 5 és fél éves. Május végén tölti be a 6-ot. A jövő tanévben iskolába szeretnénk vinni. Középső csoport végén volt egy iskolaérettségi vizsgálat, amely alapján most ősszel újra vinni kell, hogy részletesebb vizsgálat alá vessék.Mit befolyásol ennek a vizsgálatnak az eredménye, illetve mire készítsem fel a gyerkőcöt? Egyáltalán érdemes elvinni?Ha viszonylag kedvezőtlenül alakulnak az eredmények megakadályozhatják, hogy iskolába vigyem?2010. szept. 6. 09:07
1/5 anonim válasza:
én nem vagyok benne, de feltételezem, hogy ez csak egy ajánlás. viheted annak ellenére, hogy nem javasolják, de lehet, hogy ezzel rosszat teszel neki.
2/5 anonim válasza:
A gyereket nem kell felkészíteni semmire. Ez nem orvosi vizsgálat.... Amit mondhatsz neki, ohgy megy hozzá egy néni akivel játszik, mert kíváncsi rá milyen ügyes.
Egyébként,meg ha nev tan nem javasolja, ohgy iskolába vidd jobban jár ha nem megy.
Májusi tehát ráér.
3/5 anonim válasza:
szerintem csak azokat nem engedik, akik feltűnően nem alkalmasak még rá. így erősen ajánlott, megfogadni a szakember tanácsát. egy szülő nem tudja elfogulatlanul értékelni a gyermeke fejlődését. és valószínűleg a kissrácnak is nagyon rossz lenne, ha első iskolai évében csak negatív élményei lennének, mert nem tudja tartani a lépést. egész életét meghatározhatja. meg attól, hogy kicsit lassabban fejlődik, még nem biztos, hogy később nem lesz belőle atomfizikus. :-)
4/5 anonim válasza:
első vagyok
pl. én is annak idején maradtam plusz egy évig. nem azért mert szellemileg visszamaradott voltam, hanem lelkileg/szociálisan nem tartottak elég érettnek hozzá. nem érzem, hogy bármiről lemaradtam volna.
5/5 anonim válasza:
Csatlakozom, ez az úgynevezett évvesztes szó valójában évnyertest jelent. Én kifejezetten azon drukkoltam, hogy a tanácsadó a gyerekemet ne minősítse iskolaérettnek és még maradhasson gondtalan gyerek egy évig. Ha nem elég érett, akár testileg, akár kézügyességben, akár monotóniatűrésben, akár a korosztályával és a feljebbvalókkal való együttműködésben, akár szókincsben, hangképzésben stb, csak nyer, ha csak akkor kényszerítik napi 4x45 percre iskolapadba, mire behozza a lemaradást. De lehet, hogy az derül ki, hogy érett, és akkor mehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!