Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha hülye...

Mit csináljak, ha hülye vagyok az algebrához?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni. A probléma az, hogy fogalmam sincs, hogy hova menjek tovább, ugyanis teljesen hülye vagyok a matekhoz. A geometriához nem, de az algebra az nem megy. Hetedik óta járok minden héten külön tanárhoz, de így is csak a kegyelemkettes van meg mindig. Ami megy az az angol, biológia, kémia, fizika, földrajz ezekből jó vagyok. De mindenhova kell a matek is, az meg ugye siralmas. Szóval van valakinek ötlete, hogy ezekkel hová lehetne tovább tanulni?
2012. jan. 29. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt egy kicsit furcsállom, hogy a kémia és fizika megy, de a matek nem. Azért a fizikában is vannak szép kis számítások... Én azt mondom, egy hármast jó lenne összehoznod érettségin, azt pedig hogy hova menj tovább neked kell tudni. Mi az ami a legjobban érdekel? Csak van ilyen ennyi tárgy közül.
2012. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
gyere vegyésznek. érdekes szak, jó elhelyezkedési lehetőségek és meglepően kevés (mindössze 6 kredit) matek kell hozzá. persze vannak számolási gyakorlatok kémiás tárgyakhoz is, de a kémiai matek kb általános iskolás szintű. :-)
2012. jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kösz. Én is vegyészetben gondolkodtam.

És tudom furcsa, de a kémiai, fizikai számítások nem olyan elvontak, mint amit matekórán csinálunk. Tudod, nekem a számításokban számok legyenek, ne betűk, azt nem értem.

2012. jan. 30. 09:07
 4/5 anonim ***** válasza:
21:38as vagyok: akkor a kémia szak tetszeni fog. az elején kell leküzdened egy kis analízist matekból (deriválás, integrálás, függvényelemzés...), aztán többé nem zargatnak vele. ráadásul tanulni fogsz fizikát, választott tárgyként akár biológiát, azokat meg írtad, hogy mind jól mennek.
2012. jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyógyszerészetire nem gondoltál? Ott is csak az elején van egy kis matek, utána kémia+orvosi tárgyak.
2012. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!