Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most én vagyok hülye vagy a...

Most én vagyok hülye vagy a tanárom (bőv. Lent)?

Figyelt kérdés

Tehát a helyzet a következő:

2éve járok ebbe az iskolába,de az első év végén átmentem egy másikbba,mert ott több ismerősöm volt.Az uj helyen volt egy kis incidens,ami miatt otthagytam én és egy másik lány az iskolát.A másik lány felhívta az osztályfőnökünket és megkérdezte lehetséges-e,hogy visszamegyünk a suliba.Azt mondta igen és hogy nekem is szóljon,mehetek.

Visszamentünk,de iszonyat lekezelő volt az elmúlt évbe,rettentő sok szemétséget csinált,órán mások viháncoltak,mégis mindíg engem csesztetett.Ezt már a többiek is észrevették.Ők is ki nem álhatják.

Noss rátérek a lényegre.Most szakácsnak megyek egy másik iskolába,mert sürgősen szeretném a szakmát(az érettségit majd esti tagozaton lerakom).Ma elmentem egy osztálytársammal(aki megbukott 2 tantárgyból,így Ő is jön szakácsnak)leszámolni.Vittünk neki ajándékot,hogy megköszönjük a munkáját.

Ezek után olyan fejmosást kaptunk,hogy rossz rá visszagondolni.

Olyanokat mondott,hogy miattunk fogják összevonni az osztályt egy másikkal(mert így nem lesz meg az osztálylétszám nélkülünk),miattunk rúgnak majd ki tanárokat,mert így kevesebb oktatóra lesz szükség.És kérdezte,hogy a közösség érdekeit miért nem tartjuk szem előtt.(Én tudom,az osztályom csak örülne ha nem Ő vinné tovább őket)Mondtam,lehet önző vagyok,de legfontosabbnak a saját érdekeimet tartom,mert helyettem senki nem fog erre gondolni.Elmondtam,hogy anya már napi szinten célozgat,hogy költözzek el(21éves vagyok)és mindenképp szeretnék egy jó szakmát.Azt is felajánlotta,hogy "átlökdösi a "pót pótvizsgán"a megbukott lányt,csak maradjunk ott.

Vagy hogy egy hónapig maradjunk,hogy meglegyen az oszt.létszám,aztán menjünk a másik suliba ha akarunk.De akkor lemaradok mindenről és egy összeszokott osztályba elég rossz lesz beilleszkedni,pótolni.

Olyanokat mondott,hogy nem tudja mi lesz az önbecsülésünkel,hogy nem tudtuk véghez vinni a terveink és biztos kevesebb embernek érezzük magunkat,nameg hogy reméli a jövőben jobb ember vállik belőlünk mint most.Ócsárolta a másik iskolát meg még sok mindent mondott,azt hiszem ezt nevezik érzelmi zsarolásnak.

Ti mit tennétek?Én nem érzem úgy,hogy rosszat tettem,csak azt szeretném csinálni amihez értek és szeretek.

Amikor azt mondtam,hogy ha ez önzőség akkor talán önző vagyok,akkor azt a választ kaptam,hogy bezzeg amikor anno visszavett a suliba Ő nem volt az.

Ti mit gondoltok erről?Akkora bűn ez?

Köszi ha elolvastátok!


2011. aug. 26. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Biztos helyen vagy most? Ugy latszik, ugralos tipus vagy.
2011. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak egyszer váltottam iskolát egész életembe:)mármint ha azt vesszük,hogy visszavettek akkor kétszer.
2011. aug. 26. 14:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem bűn és nem is vagy önző.Meg,hogy mi a fenét dumál az meg kit érdekel.Menj végezd el ezt a szakács iskolát,azzal pedig ne foglalkozz,hogy mit kivel és hogyan vonnak össze.Az nem a te dolgod.Lehet akkor is összevonnák,ha maradnátok és akkor is küldenének el X számú tanárt.
2011. aug. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem értem. Ha egyszer váltottál sulit, akkor hogyhogy 21 vagy? Nem 19-nek kellene lenned?
2011. aug. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Valószínűleg tényleg reális a veszélye annak, hogy a létszám csökkenésével megszűnnek osztályok, és tanári állások. Azt hiszem, mindkettőtöknek igaza van. Az ex ofőd félti a megélhetését ( joggal), te szeretnél a saját jövődnek élni (joggal). Egyikőtök sem tesz semmi rosszat, csak a kétféle érdek pont ellenkező.

Egyikőtök sem önző. Ez egy szerencsétlen helyzet, aminek nincs megoldása.

2011. aug. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 yuda ***** válasza:

Én sem gondolnám hogy engedned kellene, pláne ha átlátod, hogy az egész egy érzelmi zsarolás.

Csak kieg., talán nem is tudod, de ha ott kezdesz, akkor a fejkvótát is az az iskola kapja érted, ahol kezdtél,-tehát ez is az ő érdekük: pénzt kapnak utánad- míg ha átmész később, az új iskola semmit nem kap, mert kétszer nem fizet az állam- úgyhogy azok járnak jól, akiknél kezdesz. Lehet nem is te vagy a fontos, csak a pénzed.. . .

2011. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Az összevonás és a létszámleépítés a pénztelenség miatt van, nem miattad. Nem a te dolgod megoldani. A tanárod gondolom frusztrált a munkahelye miatt, ami érthető, az ember örülhet, ha egyáltalán van állása, neki ez most veszélybe került. Viszont nem rajtad kellett volna levezetnie. Az is igaz, hogy megbízhatatlannak tűnsz a szeszélyeid miatt, de neked most az a dolgod, hogy megtaláld a helyed a világban, és a jövődre gondolj. Az iskola legyen az önkormányzat és az állam gondja, ne a diákoké.
2011. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Megbízhatatlan?De hát én nem a tanárért járok iskolába,hanem magam miatt.Úgy érzem nem barátom vagy rokonom nekem,hogy tartoznék bármivel is.Meg ugye nem is kedvelem.De ez is egy vélemény.

Az Ő állása konkrétan nincs veszélyben állítása szerint(én is így gondolom mert elég közkedelt és jóba van az igazgatónővel)

De ma felhívom,hogy úgy döntöttünk nem megyünk vissza a suliba.Az utolsó fejmosást kapom meg tőle.

Egyébként azért vagyok 21éves mert ez a második szakmám lesz.

2011. aug. 26. 14:59
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönök minden választ!:)
2011. aug. 26. 15:01
 10/12 anonim ***** válasza:
No, akkor ez tisztázódott. Egyébként én is úgy jártam, mint te, és egy haverommal akartunk kilépni a suliból, mert egyikünk sem azt szerette volna a jövőben tanulni. Mi is megkaptuk, hogy mennyi mindent kaptunk ott, és így viszonozzuk, de elhatároztuk magunkat, és kiléptünk, semmit sem tehetett. A következő sulit pár évvel később kitűnővel végeztem, és szeretem a szakmám. Az számít, amit te akarsz, hiába nyávognak mások.
2011. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!