Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ilyen hülye a biológia...

Miért ilyen hülye a biológia tanárom?

Figyelt kérdés
8.-os tanuló vagyok, idén felvételizem, amúgy is sokat tanulok, de nagyon fontos, hogy felvegyenek A Veres Pálné Gimnáziumba. Még ötödikben elment a tanárunk, és azóta minden évben új van... Tavaly kitűnő lettem, és még a félévre dolgozom. Na de! Ma röpdolgozatot írtunk biológiából, és én az egész órai munkát megtanultam. 1 pontot lehetett veszíteni az ötöshöz, és mindent leírtam ami a füzetben volt. " feladatot kellett megoldani, ebből a másodikban maximum (!!!) 2 pontot veszthettem volna, mert annyit tényleg nem jól írtam le. Az első feladatom tök ugyanaz mint egy olyan gyereknek aki a tanár kedvence, és az övé 8, az enyém 6 pontos lett. Így a dolgozatom hármas lett, de ha úgy vesszük négyest ér. Érdekes még az is, hogy csak azok kaptak ötöst akik a tanár kedvencei... Miért ilyen? Hogy javítsam ki? Félek, hogy nem vesznek fel!!! A diákok azért kedvencek, mert mindig jelentkeznek (én is, csak van mikor nem vesz észre), legtöbbször bekiabálják a jó megoldásokat, és stréberek, szóval mindig mindent elmondanak a tanárnak, meg segítenek neki, lépten nyomon ott vannak mellette...
2009. szept. 29. 13:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és eddig minden évben ötös voltam biológiából, sőt mindenből!
2009. szept. 29. 13:17
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja és ne haragudjatok, ha kicsit hülyén írtam, de nagyon ideges vagyok, sajnos sokat stresszelem magam...
2009. szept. 29. 13:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Küldd be a szüleidet és magyarázzák el neki, hogy a pedagógiai értékelésnek nem az a helyes módja. remélhetőleg visszavesz magából a nyanya.
2009. szept. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Menjél oda reklamálni neki, hogy "Tessék csak nézni, itt van minden leírva, amit a füzetbe írtunk, úgyhogy ugyan nézze már meg azt a bizonyos kérdést"


Nálunk ez úgy ment, mint valami idétlen per: dolgozatok kiosztásakor a fél osztály odament reklamálni az ilyen tanároknak, hogy ezt nem jól javította, ezt nézze már meg megint. Általában adott azért ilyenkor némi plusz pontot.:P

2009. szept. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Először is, a szaktanárral kell beszélned négyszemközt, ha nem hajlandó akkor jelezni kell az osztályfőnöknek, hogy szeretnéd megbeszélni ezt a dolgot leültök beszélgetni (osztf. szaktanár és te). Ha ez sem sikeres akkor beszélni kell az iskola igazgatójával, de ehhez jó lenne tudnom, hogy különálló iskola-e vagy több iskola van összevonva. A legutolsó lépés pedig, hogy a polgármesteri hivatalba kellene írni egy ajánlott levelet, hogy tegyék meg a következő lépéseket.

Gondolom , hogy a te iskoládban is működik Diák öbkormányzat, fordulj hozzájuk is bizalommal , mert a DÖK feladata a diákok érdekeinek védelme.

2009. okt. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Gondold át a VPG-t én azt mondom...A tanárt meg hívd félre és udvariasan beszéld meg vele a dolgokat.Ha van annyira emberséges akkor felnyílik a szeme és megért téged.Reméljük.

Ha igen,akkor találkozunk jövő szeptemberben...

2009. okt. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Előző vagyok,még annyit,hogy a VPG olyan tanárokkal van teli mint akit itt leírtál.:)
2009. okt. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia!!!


Te a VPG-be jársz?? Én már egyszer felvételiztem hatodik után, de az csak egy próba volt. Nem jártam sem előkészítőre sem sehova. Megérné az ottani felvételi?? A testvérem oda járt, azért szeretnék én is odamenni... Nagyon tetszik ez a hely...

2009. okt. 6. 18:02
 9/11 A kérdező kommentje:
bocsi felvételi helyett előkészítő (megérné-e?) Nem oda járok, a sulimban ingyenes van :)
2009. okt. 6. 18:03
 10/11 A kérdező kommentje:
ja, és a biológia fontos? Már.. ma mondjuk kaptam egy 5-öst, de nem tudom hogy sikerül-e javítani... Kell vinni a felvételire az ellenőrzőt?
2009. okt. 6. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!