Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egységes volt ez a központi...

Egységes volt ez a központi felvételi szerintetek?

Figyelt kérdés

Szerintem nem. A magyar könnyű volt, bár ott is volt pár hülyeség de azért könnyű volt. A matek, hát az valami írtó szar. Nem azért de beleraknak olyat amit nem is tanult a gyerek, ráadásul ha vett is nem foglalkoztak vele annyit mint a mennyit kellett volna. Ez az egész matek felvételi úgy volt rossz ahogy volt. Ilyen ritka szart mint amit mi kaptunk szerintem még senki nem kapott. Az egy dolog hogy leviszik a ponthatárt meg ilyenek, de ez senkit nem nyugtat meg. Ha már elénk tolnak ilyeneket amiket nem is vettünk akkor már szerintem legyen jogunk újra írni, egységes feladatokkal. Szégyen ami itt Magyarországon folyik. Jah és mielőtt bárki mondaná hogy a matek könnyű volt, nem tudom ki mit szólna ahhoz ha elénk tolnának olyat amit nem is vettünk és akkor old meg, le vagy sz@rva! Bárkit megkérdeztem senkinek nem sikerült, kitűnő tanulók sírtak a felvételi után. Szerintem csak szórakoznak itt velünk, már komolyan, ami a felsőoktatásba is folyik az már valami parádé,úgy látszik a felvételiknél is kezdenek megbolondulni.Az is szörnyű hogy a matek feladatlapnál hátulra rakták a lapot amire számolhatsz, mennyi idő az is míg összevissza lapozgatsz hogy tudj számolni. Áh..Tiszta szégyen komolyan! Véleményeket kérek!Értelmes emberek válaszát várom!

14/L


2012. jan. 22. 11:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


Bocsi, de nem akarom újra írni a válaszom, mert változatlanul ugyanaz a véleményem.

2012. jan. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó lenne, én is nagyon örülnék neki, már hanem lenne ilyen szar ez a Magyarország :/
2012. jan. 22. 11:30
 3/14 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még a komik!
2012. jan. 22. 11:50
 4/14 anonim ***** válasza:

"Az egy dolog hogy leviszik a ponthatárt meg ilyenek, de ez senkit nem nyugtat meg"


Pedig az az igazság, hogy ez megnyugtathatna. Az olyan feladatok, mint ez a vektoros is, kiváló szűrők. Szimplán kiszűrik a legtehetségesebbeket vele. Hidd el, hogy ha alapból jó tanuló vagy, és mégis rosszul sikerült akkor sincs mitől tartanod, mert a nagy többségnek rosszul sikerült.

Egyébként barátnőm húga például tudta mi az a vektor. Meg is csinálta a feladatot, hogy jó-e, azt már nem tudom.


Ja és még valami: Jobb lesz ha ehhez hozzászoksz, mert az érettségikkel is ezt csinálják. Évről évre kicsit variálnak rajta, hogy ne legyen ilyen kiszámítható. Úgyhogy minden évben azt mondják az érettségizők hogy "eddig ez volt a legnehezebb"...

2012. jan. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez kész röhej! De tényleg. Eddig egyszer sem volt vektor. Én is tökre kiakadtam, azt se tudtam, hogy hol vagyok. Csak néztem magam elé, hogy mi ez? Jártam matek előkészítőre is, és ott még csak meg sem említette a tanár a vektoros feladatokat. Nem is vettük matek órán se. Semelyik ezelőtti felvételiben nem volt ilyen. És az oké, hogy azt akarják, hogy ne legyen ilyen kiszámítható, meg újakat tesznek bele, de akkor legalább vmi olyat tettek volna bele, amit tanítottak is! Pl. pitagorasz-tétel. Eddig nem nagyon fordultak elő az ezelőtti felvételikben. Most legalább beletehettek volna egy ilyet. De nem! Még véletlenül sem. Egyébként meg az is igaz, hogy ha mindenkinek meggyűlt a baja ezzel a feladattal, akkor tényleg lejjebb fognak menni a ponthatárok...

És egyébként ti mit szóltok a szögfelezős feladathoz? Csak mert szerintem már eleve ezzel is beújítottak. Jó, mindig volt szöges feladat, de olyan, hogy mekkora az ACP szögfelezője, ilyen nem igazán. Ti ezt tudtátok?

2012. jan. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen azt is jól megbabrálták.De már csak direkt!Ilyen nehéz még sose volt, és vektor is igen most volt először.S ami most van először egy felvételibe azt a gyerek honnan a büdös Francból tudja? Szörnyű volt komolyan, reménykedni tudok már csak.
2012. jan. 22. 12:31
 7/14 A kérdező kommentje:
Jah és persze jövőre megint csak könnyebb lesz.Éljen!
2012. jan. 22. 12:32
 8/14 anonim ***** válasza:

(Utolsó vagyok)

Az se volt fer szerintem, hogy a tavalyi meg olyan könnyű volt. Azt én megcsináltam és 45 pontos lett. A 2010-es meg megint borzasztó. Leginkább én az ideit a 2010-essel tudnám összehasonlítani.

Egyébként hova valósi vagy és milyen suliba szeretnél menni?

2012. jan. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen.

Én Egerbe szeretnék mennyi a Gárdonyiba,és te?

Amúgy remélem felvesznek, ha már ennyi mindenkinek elvileg rossz lett akkor...Én már nem mondok semmit, ez lett volna az első nagy lépésünk az életbe és ahelyett hogy segítettek volna úgymond, jól hátba rúgtak minket és most a földön vagyunk.

2012. jan. 22. 14:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem pont ugyan ez a véleményem. Én is nagyjából kitűnő vagyok, én egész du. sírtam. Elég szégyen, ami itt megy. Majd azt hiszik, hogy itt fogunk maradni Mo.-on, ha ilyenek? Az első ilyen "élmény" meghatározó. Erre még belénk rúgnak. Hát csak úgy, közölném, velem többet nem babrálnak ki...
2012. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!