Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kaptam levelet 10 igazolatlanr...

Énazazén kérdése:

Kaptam levelet 10 igazolatlanról. Jönni fog valaki családlátogatóba és nem tudom ki az. Mit csinál mit néz? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy? Tanköteles korban vagy még?

Valószínűleg megnézi, milyen a családotok. Beszél a szüleiddel, mit tudnak rólad, meg ilyesmik.

2012. jan. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
17 vagyok és iskolát váltottam. nem igazán tudtam mi merre van még, meg ilyenek. Azt is mondták, hogy nem kell bemenni egy két órára mert az nem az én szakom. Ezekből gyűlt össze az igazolatlanok, de több mint 10, kb. 40 csak az oszt főnökkel megbeszéltük, hogy marad 10, mert nem tehetek mindenről.
2012. jan. 8. 23:04
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
A levelet nem te kaptad, hanem a szüleid. A gyermekvédelmi szolgálattól fog menni hozzátok valaki, és arról fog a szüleiddel elbeszélgetni, hogy mik a tankötelezettség teljesítésének a kritériumai. Amúgy amikor iskolát váltottál, kaptál órarendet nem? Azért 40 igazolatlan órát összehozni "tudatlanságból"?
2012. jan. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Külön megkérdezte mikor érek haza, mert akkor jön. Szóval velem is fog beszélni. Egyébként az a 40 óra nem is sok ha számolok az kb.4-5 nap hiányzás.
2012. jan. 9. 13:46
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Nyilván szeretné, ha te is otthon lennél. Ettől függetlenül a levelet a szüleid kapták, mint ahogy tőlük fogják a családi pótlékot is megvonni, ha nem jársz rendesen iskolába. A 40 óra nem 4-5 nap, hacsak nem 8-10 órád van naponta, azon kívül mintha azt írtad volna, hogy időnként bizonyos órákra nem jártál be, nem azt, hogy napokig nem mentél iskolába. Mit gondolsz, ha a szüleid 4-5 napig igazolatlanul nem mennének be a munkahelyükre, mi történne?
2012. jan. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát apukám főnök ő megteheti.:D Anyukám meg megint olyan helyen dolgozik ahol elég lazák. :D De be fogok járni mostantól.
2012. jan. 9. 14:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy a szüleid lazák a munkaidővel kapcsolatban , az egy dolog. Azon a munkahelyen megtehetik. Te viszont iskolás vagy, ahol általában egyformák az elvárások. Az pedig nem a tanuló döntésén alapul, megy-e, vagy nem?

Elég szomorú, ha ilyen következtetést vontál le a szüleid munkába járási szokásai után.

2012. jan. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én csak válaszoltam a mi történne kérdésedre. ilyen következtetéseket nem vontam le. Most jobban szeretek dolgozni mint tanulni! Előbb megyek át egy ismerősömhöz vagy valakinek akinek kell segíteni mint hogy rá vegyem magam a könyvre. Egyébként szülőkkel nem tudod, hogy lehetne megbeszélni ezt?
2012. jan. 9. 14:31
 9/12 anonim ***** válasza:

A tanulás a fiatalok "munkája". Hiszen valamilyen tudás megszerzésére szükség van ahhoz, hogy utána azzal a tudással munkát tudjon vállalni.

Nem értem a kérdésedet a"szülőkkel való megbeszélésről".

Általában az ember gyereke szól a szüleinek, hogy gondban van, szeretné, ha megbeszélhetnék együtt.

Aztán egy nyugodt órában leülnek, az ifjú elmondja, mi az, ami foglalkoztatja, a szülők pedig reagálnak rá. A reagálás persze, már egyéni. Kinek, milyen a szülője.

2012. jan. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Jobbat nem tudok, mint hogy megmutatod nekik a levelet (amit ezek szerint átvettél helyettük?), elmondod mi történt, azt is hogy már megbántad? és ennyi. Valószínűleg megdicsérni nem fognak, de túléled. Aztán bejársz rendesen.
2012. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!