Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségin 2-est nehéz...

Magyar érettségin 2-est nehéz elérni?

Figyelt kérdés
Mindegyik tantárggyal rendben vagyok, de a magyartól egyszerűen rettegek....
2012. jan. 8. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon hülyének kell lenned ahhoz, hogy bármilyen érettségin is ne érj el kettest. 20%, könyörgöm. Képtelenség úgy összeállítani egy dolgozatot, hogy ne érd el a 20%-át.
2012. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Simán, a szövegértést egy általános iskolás is meg tudná csinálni. A szövegalkotásban meg rizsázol 1,5-2 oldalt és meglesz.
2012. jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát az úgy pont nem, mert 3-8 oldalt kell írni és ha nem ír minimum 3 oldalt, értékelhetetlen és lenullázzák. Persze előfordukhat, hogy egy jövőbeni Pulitzer díjas veszett el benne és akkor 1,5 oldal is elég lehet, de ehhez NAGYON kell tudni írni. A szövegértés feladatban vannak szemét feladatok, de ez csak egy kevés hányada a kérdéseknek, a 60%ukat simán meg lehet csinálni.


Szóval odafigyelni a kérdésekre, semmit nem üresen hagyni, odafigyelni a nyelvtanra és írni 3 oldalt, amiben lehetőleg egy harmad rész értelem is legyen a rizsa mellett.

2012. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdekes,én mégis csak 2,5 oldalt írtam és 83%-os lett...
2012. jan. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kerdezo! En is igy vagyok a magyarral...minden mas szerintem okes lesz, de a magyar...plm bevezetesnel hogy irjak az adott irorol, ha nem tudok rola semmit. Mi kb ugy gyakoroljuk a novella elemzest, hogy kaptunk egy lapot a szempontokkal, ketszer gyakoroltuk az elemzest, ami abbol allt hogy kaptunk szoveget irjuk meg es haza vihetjuk. At nem nezi senki, de legalabb ilyet is csinaltal. 2,5-3 oldalnal mar szenvedek, mert lovesem sincs mit irjak...:/// Meg igazabol nem is kot le a magyar...:/ ha az elso resze az a szovegerteses jo, es az eoemzes nagyon rossz attol meg sikerulhet?? Vagy elemzesnel is kell pontokat elerni??
2012. jan. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!