Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy az érettségin 1-2...

Igaz, hogy az érettségin 1-2 év múlva 50%ot kell elérni a 2eshez?

Figyelt kérdés
töritanár mindig azzal ijesztget, hogy 1-2 éven belül (mire mi érettségizünk) már nem 20, hanem 50-60%-ot kell elérni, hogy átmenjünk... szerintetek ez igaz? mástól még nem hallottam... lehet, csak azért mondja, hogy megtanuljuk rendesen??
2010. okt. 21. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
én 64%-ra teljesítettem tanulás nélkül úgy, hogy mindig kettes voltam belőle.
2010. okt. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
remélem, hogy igaz. Ez a 20%-tól 2-es egy vicc....
2010. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
oke, lehet, hogy vicces, de én azért örülnék neki... könnyebben tudnék lélegezni érettségi elött, ha tudnám, hogy csak 20%-ot kell.....
2010. okt. 21. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de én egyáltalán nem tartom rossz ötletnek, hogy az elégséges szinthez 50%-ot kellene elérni középszinten, emelt szinten pedig 60%-ot.


Egyetemen a kettes legalsó határa 40%-nál van meghúzva, de csak egy két tárgyból. A többi jellemzően 50%, de akár 60% is lehet. Sőt, ha vizsgán van beugró, akkor a 10 beugróból 7-et, sőt, néha 8-at is kell tudnod, hogy a tanár egyáltalán megnézze a vizsgád többi részét is (amin még mindig elbukhatsz). Örülnék, ha egy tárgyból 20% lenne a kettes határa...


Gondolj bele: Kérdeznek 10 évszámot, ebből te csak kettőhöz tudsz kötni eseményt, helyszínt. De megvan, sikerült! Mondjuk ezzel pont ki tudod törölni a seg.ged, nem érsz vele semmit. Ha egyetemre szeretnél járni majd, előre készülj fel, hogy amíg középiskolában valamiből tudtad a felét, kaptál egy hármast, egyetemen azzal még simán meg is bukhatsz.

2010. okt. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
A töritanárod egy jós? Többet tud, mint a miniszter? Inkább a múlttal kéne foglalkoznia, mint a jövővel. Csak ijesztget. (Hogy mi lenne jó, az egy más kérdés, de nyilvánvalóan politikailag azt nem lehet megcsinálni, hogy a fél ország megbukjon az érettségin.)
2010. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Ilyenről tudomásom szerint még nem volt szó, de nem lenne rossz ötlet. Ma az érettségi egy vicc, a töri meg az egyik legkönnyebb érettségik közé tartozik középszinten, hiszen van atlasz. Még akiket meg akartak húzni, nálunk azok is legalább 40-50%-ra meg tudták csinálni, hiszen a legtöbb feladat csak atlasz, és forráselemzés... Nálunk az egyetemen (orvosi) pedig mindenből el kell érni legalább az 50%-ot, hogy átmenj, sőt néha az sem garancia a bukás elkerülésére. Kérdező, tessék kicsit tanulni, és nem lesz ilyen problémád...
2010. okt. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hát azért szerintem más kicsit az orvosi, meg az érettségi. Kettes érdemjeggyel így sem-úgy sem jut be orvosi egyetemre. De pl. nekem a gyengém a matek, ha agyon ütöttek volna, sem tudtam volna elérni belőle 50%-ot, egyszerűen nem megy, akkor ezért ne kapjak érettségit? A többi nem volt gond, mind 4-es, 5-ös lett, de mindenkinek van, amiből gyengébb, viszont azért egy orvosi egyetem jóhogy más elbírálás alá esik.
2010. okt. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Minket osztályfőnök (magyar- és erőszakos :D -tudom, rosszpoén) ijesztget ezzel, hogy most májusban, amikor mi érettségizünk 40%-ot kell elérni... kicsit fura, hogy egy tanár se hallott még ilyenről... na mindegy.

Egyébként én is félek a töritől, valamiért nem tudok "magolni", összefüggést pedig nem sokat látok benne ...


A lényeg az, hogy ilyen nincs (még) bár azért egy mérsékelt emelés (30-40%-ra) nem lenne rossz, nem kerülne annyi "h*lye" egyetemre, egyéb helyekre...

2010. okt. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!