Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Építész-szakon, mennyire...

Építész-szakon, mennyire fontos egy számítógép?

Figyelt kérdés

Talán hülye kérdés, de nagy segítség ha van, vagy ugyanolyan jól megy számítógép nélkül?


Kollégiumban laknék, és nem tudom érdemes e laptopot vásárólni, vagy inkább bulizásra költsem a pénzem majd.


2011. dec. 18. 00:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Oké, de példáúl, az archicad-nél, mondja a tanár hogy most adjatok be egy tervezetet, és akkor a diákok maguk találják ki hogy ja, lehet ezt a programot használni.

Vagy az iskola megtanit használni?


Vagy direkt úgy kezdik az egyetemet a "gyerekek" hogy van náluk egy laptop, meg minden program ami kell majd?

2011. dec. 18. 12:07
 12/21 anonim ***** válasza:
A tanár megmondja, hogy azt a programot használd, mert azt érdemes, esetleg megadja azt is, hol tudod elérni. De nem valószínű, hogy bárki nekiállna tanítani a használatát. Elvégre egyetemisták vagytok, csak nem okoz gondot egy program kezelése, avagy a manual letöltése és elolvasása.
2011. dec. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, szóval számítógép nélkülözhetetlen
2011. dec. 18. 12:15
 14/21 A kérdező kommentje:

Bocs, de mégis nincs számítógép az egyetemen, amit lehet kölcsönözni?

Vagy azokon nincsenek a programok?

(azt értem hogy akkor is ha van, akkor csak nappal lehet ott ülni, és így mikor jelentkezni kell valamire, akkor nem tudsz elsöként)

Mert nekem furcsán hangzik az hogy ugymond elvárják azt mindenkitöl hogy legyen egy laptopja..

2011. dec. 18. 12:33
 15/21 anonim ***** válasza:
Miért furcsa? Ez olyan dolog, hogy az általános és középiskolától eltérően egyetemre járni nem kötelező. Aki viszont egyetemre jár, az vállalja ezeket a dolgokat. Ezt nem én találtam ki, tanáraimtól hallottam nemegyszer. És igazuk van.
2011. dec. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

oke,

nálam gimnáziumban is mondogatták hogy nem kötelezö, mégis volt ott számítógép amin lehetet írni dolgozatot..


De, oké, hogy tudom meg hogy még mit kell vennem, szólnak idöben, hogy mien dolgokat, könyveket, papírokat satöbbi kell vennem?

2011. dec. 18. 16:40
 17/21 anonim ***** válasza:

"Mert nekem furcsán hangzik az hogy ugymond elvárják azt mindenkitöl hogy legyen egy laptopja.."


A 21. században élünk elvégre. Laptop nélkül hogy akarsz a jövő értelmisége lenni? Sőt, ha építész akarsz lenni, akkor digitális fényképezőgépednek is kell lennie. Ez itt szintén alap dolog. Sokunknak van legalább A3-as nyomtatója, szkennere is.


Na jó, első félévben még nekem sem volt laptopom, az egyik szobatársamét használtuk négyen. De az akkor volt. Ma már elképzelhetetlen.

Szkenner és nyomtató viszont később sem kell feltétlenül mindenkinek, lakótársakkal vehettek egy közöset, úgy megoszlanak a költségek.


Az Archicad-ről meg annyit, hogy van egy félév, amikor ezt tanítják (egy 2 kredites tárgy keretein belül). Pontosabban az alapokkal megismerkedsz. De az az egy féléves tárgy messze nem elég, azon kívül is sokat kell foglalkoznod vele, ha jól el akarod sajátítani.

2011. dec. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Ès ilyen dolgok amik szükségesek, szerezzem meg az egyetem elött, vagy "üres" kézzel szokták kezdeni?


Ha elötte szerezzem meg, akkor ezek mik?

(a laptopot akkor már tudom hogy ilyen)

2011. dec. 18. 19:25
 19/21 anonim ***** válasza:

Ami rögtön az elején kell: csőtollak. Ami a tussal való rajzoláshoz kell. 3 féle vastagságban, pl 0,18; 0,35 és 0,7 mm-es méretben.

De nehogy külön vedd meg őket! Szoktak árulni készletet, pl 3 csőtoll, rotring, radír, plusz vonalzó. nagyságrendekkel olcsóbban jössz ki ha így veszed.

Ami még kell: min. 2 db háromszögletű vonalzó, meg egy jó hosszú egyenes, min. 60 centis.

Aztán: ha tudsz szerezni, akkor valami üvegezőalkalmatosság. Egy üvegasztal, vagy egyszerűen vágatsz valahol egy plexilapot.

Van aki házilag barkácsol, egy lapos doboz, a teteje üveg, benne egy lámpa. Kb A2-es méretben.

Digitális fényképezőgépet asszem már említettem.

2011. dec. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
De ha nem veszed meg őket előre, az sem katasztrófa. Az első héten nekünk az egyik program az volt, hogy a felsőbbévesek elvittek minket csőtollat venni:)
2011. dec. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!