Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Építész-szakon, mennyire...

Építész-szakon, mennyire fontos egy számítógép?

Figyelt kérdés

Talán hülye kérdés, de nagy segítség ha van, vagy ugyanolyan jól megy számítógép nélkül?


Kollégiumban laknék, és nem tudom érdemes e laptopot vásárólni, vagy inkább bulizásra költsem a pénzem majd.


2011. dec. 18. 00:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én két éve végeztem egy másik mérnöki karon, de már akkor is nélkülözhetetlen volt egy laptop vagy egy pc. De te tudod. Ha te inkább elbuliznád az árát, szíved joga.
2011. dec. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
nélkülözhetetlen
2011. dec. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

nélkülözhetetlen, főleg autocad v. archicad miatt.

A vizsgáid sem tudod majd felvenni nélküle.

2011. dec. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
ha bulizni akarj akkor tanulj sokat, szerezz jó jegyeket, akkor lesz ösztöndíjad amit eltudsz inni.
2011. dec. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

oké, a bulizást csak poénnak írtam..

Oké, autocad satöbbi programmokhoz, egy új gép kell, vagy egy fuuh, nem tudom, de mondjuk 4-5 éves gép bírja?


egyébként, ezeket a programokat ugye venni kell?

Internet, kollégiumban, egyetemen, vagy valami kávézóban könnyü találni? (külföldön élek, szóval nem tudom Magyarországon hogy van pontosan), vagy érdemes egy mobilinternetet elöfizetni majd?

2011. dec. 18. 00:36
 6/21 anonim ***** válasza:
melyik egyetem lenne?
2011. dec. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Pécs :)


egyébként legalább 7 éves ez a gép, most hogy kicsit jobban belegondoltam..

2011. dec. 18. 01:04
 8/21 anonim ***** válasza:

Számítógép nélkül ma már nem tudsz semmilyen egyetemet elvégezni szerintem. Én bölcsész szakra járok, de a beadandókat pl. gépen kell megírni, egyre több tanár nem papíron, hanem e-mailben kéri (mivel azt pl. a vonaton utazás közben elolvassa a laptopon, nem kell papírokat cipelnie), a vizsgákat, tárgyakat online kell felvenni, és egy népszerűbb előadásra vagy jobb vizsgaidőpontra ha be akarsz jutni, akkor a jelentkezés kezdetén ott kell lenned és azonnal lecsapni a jó helyekre, arról nem is beszélve, ha valamilyen tervezőprogramot kell használnod, azt nem találod meg netkávézóban.

Szerintem az első legyen a számítógép (praktikusan laptop, ha utazgatsz), mert a tanulás fontosabb a bulizásnál, aztán ha a tanulás feltételeit megteremtetted, utána foglalkozhatsz a bulizással.

2011. dec. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Első félévben még nem annyira nélkülözhetetlen, de később már semmit nem tudsz csinálni nélküle. Elsősorban az Archicad meg a Photoshop miatt lesz fontos, de egyébként is jó ha van. Az ügyintézés (tárgyfelvétel, vizsgák felvétele, díjak befizetése) pl a Neptun rendszeren keresztül történik, elekronikusan. Aztán sok jegyzetet, oktatási anyagot a netről tudsz csak leszedni.

Ha valami tanulmányt kell írnod, szintén a netről szerzel infókat.

A hét éves gép már elég réginek számít, de arra, amire első évben kell, arra elég.

Szerintem majd csak akkor vegyél új gépet, amikor elkezdtek géppel is dolgozni.

2011. dec. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Programok vétele:

Az Archicad-et SENKI nem veszi meg, és nem véletlenül. Több százezer forint lenne, méregdrága program.

Ehelyett vagy feltört verziókat használnak, összevissza hackelik meg másolják, vagy ingyenes diákverziót töltenek le. Ami amúgy kb ugyanannyit tud, mint a rendes verzió, csak minden nyomtatásnál odab.sz neked egy 'Archicad Diákverzió' feliratot, és évente meg kell újítani.

2011. dec. 18. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!