Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lúzer vagyok amiért nem puskázok?

Lúzer vagyok amiért nem puskázok?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitel szakon tanulok, levelező tagozaton. A tanterv szerint ebben a félévben volt ajánlott felvennünk a számvitelt. Az oktató elég vacak tanár, nem adja le rendesen az anyagot, a vizsgán pedig csak "jelképesen" van bent, tehát a felsőbb évesek információi szerint elég lazán veszi a puskázást. Az évfolyamtársaim legnagyobb része ezek után persze szinte semmit sem tanul ebből a tárgyból, csak a puskát gyártják ezerrel... Engem pedig teljesen idiótának néznek amiért eszem ágában sincs puskázni. Sokat tanulok rá, és úgy gondolom, ha meg fogok bukni a vizsgán, akkor az azért lesz, mert a tudásom nem elég, és vagy elmegyek ismétlő vizsgára, vagy pedig felveszem a tárgyat jövőre is. Ezért persze úgy néznek rám, mintha egy stréber majom lennék. :-(

Nem a 100%-os vizsga a célom, de elsüllyednék szégyenembe, ha pénzügy-számvitel szakosként puskázással mennék át számvitelből. Hogy lesz belőlem jó könyvelő, ha nem ismerem a mérlegtételeket és nem tudom, hogy a kontírozást eszik-e vagy isszák?! Arról nem is beszélve, hogy ez még csak egy alapozó tárgy, a következő félévekben kell majd felvenni az erre épülő tárgyakat.

Nektek mi a véleményetek? Tényleg egy marslakó vagyok?


2011. dec. 13. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Semmi gond veled, Te gondolkozol normálisan. Úgy fogd fel, hogy akik puskáznak nekik lesz nehezebb később, te meg röhögve megoldod a feladatokat. Nem kell ezen agyalni, csak végezd a dolgod. Még azt megérteném ha valami no name tárgyból puskáznának, de ilyen alaptárgyból elég gáz...
2011. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%

A definíciók, képletek alkalmazását kell tudni (ill. megérteni azokat), nincs értelme kívülről tudni őket. Ha szorít az idő, elég nagy pazarlás 14 oldal definíciót megtanulni, ha úgysem kell soha kívülről tudni őket, csak érteni elég.

Az is alap, hogy akármennyi képletet írsz ki, ha nem érted az anyagot, úgysem tudod majd hazsnálni. Ha kiírod egy cetlire a képleteket, egyrészt nem kell attól félni, hogy a nagy izgalmakban elfelejted, másrészt magad előtt látod mindig, miket lehetne használni - ezért ezeket is felesleges megtanulni, ha szorít az idő, mint általában egyetemen, főiskolán. Érettségin sem véletlenül lehet haszbálni fv. táblázatot.

(BGF-PSZF? Még nem hallottam felsőbbévestől, hogy azért lenne számvitellel baja, mert a nyamvadt minimumokat csak puskával tudta szórul szóra.)

2011. dec. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem is az a fő gond, hogy a definíciókat nem tanulják meg, hiszen ezek a vizsgának csak kis részét teszi ki és valóban nincs értelme bemagolni.

A többség komplett feladatokat kicsinyít le és olyan alap dolgokkal nincsenek tisztában, mint pl. az eredménytartalékot hová kell besorolni... :-(

2011. dec. 14. 18:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!