Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségire vagy az államvi...

Az érettségire vagy az államvizsgára nehezebb felkészülni, és miért?

Figyelt kérdés
2009. máj. 16. 15:27
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

sziasztok!

Én egy másodéves andragógia szakos hallgató vagyok,és gondoltam megpróbálom összefoglalni h.mit is takar ez a szak. szóval most nem a kérdező kérdésére fogok reagálni,(korábban ezt már megtettem)de remélem ez nem nagy gond,szeretném ha egy kicsit tisztábban látnák az emberek h.mi is az andragógia szak lényege... mert látom itt is megjelentek a piszkálódók...


szerintem soha nem volt még ilyen aktuális h.andragógusokat képezzenek,(amúgy ez csak nálunk újdonság)a mai társadalmi munkaerőpiaci viszonyokat figyelembe véve.elismerem h.jelenleg nem ez tűnik a legpiacképesebb szaknak,de szerintem van benne lehetőség,és ha valaki tényleg ezzel akar foglalkozni,és agilis, az el tud vele helyezkedni.



Az andragógia több mint a művelődésszervezés. az a szak már nincs is,már csak azok vannak ilyen szakon, akik anno ezt kezdték el,ők még végeznek, de ma már nem indítanak ilyet.


helyette van andragógia(4 féle szakiránnyal)de a szak maga felnőttképzést jelent:

mi tartozik ide?


pl.tanfolyamok,(OKJ és hasonlók),tréningek megszervezése,át-és továbbképzések szervezése,munkahelyi képzés..


továbbá vannak ún.felnőttképzési szolgáltatások:


pályaorientáció,pályaválasztási tanácsadás,munkaerőpiaci tanácsadás,pályakorrekció,elhelyezkedési tanácsadás,álláskereséi technikák elsajátítása,ezek oktatása.


ezeknek jogi és gazdasági szempontjait is ismerni kell,tehát nemcskak a képzés-szervezés megvalósításának folyamatát..illetve a pályázási lehetőségeket,az uniós irányleveket a LIFE LONG LEARNING kapcsán(ahogy azt már előttme valaki jól írta.--az EU erre manapság elé nagy hangsúlyt helyez.


tanulunk az előbbiekhez kapcs.tárgyakat, de sokmindenben a HR/emberi erőforrás) képzéssel mutat rokonságot.szóval ehhez kapcsolódó tárgyakat is veszünk...szervezés,vezetés,marketing,közgáz,PR,médi(üzleti kommunikáció),pszichológia(3 féléven keresztül,szociológia..mégiscsak emberekkel kell majd foglalkoznunk...


Nem véletlen h.andragógia alapszakkal Emberi erőforrás tanácsadó szakirányra lehet menni MA-ra....


sok kommunikációs tárgy is van,amúgy Komm. és médiatudomány MA-ra is elfogadják bemeneti követelményként ezt a diplomát...


ezeket az ismereteket non-profit és profitorientált szférában is lehet persze alkalmazni...vállalkozóként de a közszférában is elhelyezkedhetünk vele...


szóval aki andragógiát tanul,az alapvetően az eddig leírtakkal foglalkozhat.és ezt még kiegészíti a szakirány:művelődésszervező...kulturális programszervező,rendezvényszervező(ezt sokan lenézik, nem értem miért-- elég szomorú,a a kultúra igenis fontos és valaki ezt is megcsinálja,csak ezt senki nem szokta észrevenni...ha elmész egy koncertre,kiállításra,színházba,veszel egy könyvet,stb..ez ne csak úgy van magától,ezt valakik előkészítik és lebonyolítják...



szóval szerintem nem egy haszontalan szak, amikor régen ferdén néztek rám h.ilyen büfészakra járok,elkeseredtem.de rájöttem h.semmi értelme...

valószínűleg nem is tudják mi ez,van akiknek csak a mérnöki,orvosi diploma az érték.

nem állítom h.annyit kell tanulni itt is, mint egy jogász,mérnök v.orvosi szakon levőnek.(tisztelem is őket)de attól ez még lehet kihívás ebben is és lehet értelme...



bocs ha kicsit hosszúra sikeredett a mondanivalóm de már egy picit is közelebb hoztam bárkit ennek a szaknak a megismeréséhez,akkor megérte..

2009. jún. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

Megérte!

Köszi!

Aki hülye, az maradjon az, a jogot alkalmazni is tudni kell, nem pedig úgy mint a Pithagoras tételt bebaszni, hogy " abefogókösszegénekanégyzetegyenlőazátfogóösszegénekanégyzetével "

feladatpont meg 6/0...

2009. jún. 19. 14:17
 33/34 anonim ***** válasza:

szia

Most láttam meg ezt a kérdést.

elég rég feltetted már, de látom még később államvizsgázol tehát még hátha hasznát veszed a válaszomnak.


Először is nem tudom, hogy miért piszkálnak itt a válaszolók. szerintem igazad van, gyógyszert szedni, meg ilyesmi hülyeség8nálunk is van aki így csinálta, és olyan is, aki meg is betegedett). Nem éri meg az egészségünket feláldozni.

Annál is inkább, mert ha az elvégzésig így csináljuk, lehet, hogy már dolgozni se fogunk tudni. Ha én csak így tudtam volna elvégezni, inkább otthagytam volna a sulit.


Én most készülök államvizsgára. Nem büfészakra járok. Környezetkutató geográfus szakra járok.Persze azárt egy jogásznál orvosnál könnyebb szak, de sokszor volt nagyon nehéz. Ennek ellnére kávét életemben 3-szor ittam. Éjszakázni se nagyon éjszakáztam. Előfordult hogy tanultam éjfélig. Tovább sose, és 6 órát mindig aludtam.

Az eredményem 3,8 és 4 es között változott általában. De volt 4,5 is. Így is meg lehetett csinálni, mert kipihenten viszont jobban lehetett koncentrálni.

Viszont hétvégenként rendszerint tanulni kellett. Volt hogy karácsonykor is elő kellett venni.


Az tényleg igaz, hogy a többi vizsgához képest az érettségi sokszor csak gyerekjátéknak fog tűnni.

Ennek ellenére én az érettségitől az összesnél sokkal jobban féltem, talán azért is mert nagyobb volt a tétje.


Az első pár vizsgaidőszak után már hozzászoksz a vizsgázáshoz, és sokkal lazábban veszed. Én most az államvizsgától egyáltalán nem félek.

Ha odáig eljutsz az már nem vészes.

Én tanulni se sokat tanulok rá, mert a tételeket, amik fel vannak adva nagyrészt már tudom, hisz én mindig becsülettel és jól készültem a vizsgákra.


Mondjuk én az érettségire se készültem sokat. Matekból pl. az utolsó évbe alig készültem. És úgy lett ötös.


Az államvizsgán meg csak olyanokból vizsgázol majd, ami érdekel.

2010. máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
Jah :)
2010. máj. 21. 12:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!