Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségire vagy az államvi...

Az érettségire vagy az államvizsgára nehezebb felkészülni, és miért?

Figyelt kérdés
2009. máj. 16. 15:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
#egyetemeken
2009. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam az egyik hozzászóló.

Töri tanárom azt mondta az érettségi kutyafüle, lesznek sokkal nehezebb vizsgák is az életben, nem hittem neki. Most államvizsga előtt állok, töri-művészettöri-filozófia és pedagógia államvizsgát kell tennem. Hidd el egyáltalán nem könnyű. Részben a tanárok miatt is, sokan olyanokat is kérnek amit nem adtak le, sőt csak a tétel címeket kapod meg és neked kell kidolgoznod. És nem olyan mint érettségire, hogy van egy könyv és abból majd mindent megtanulsz, napokat kell könyvtárazni, hogy egy tételt ki tudj dolgozni.

2009. máj. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
80%

Látom, te elképzelni sem tudod a büfészakoddal, hogy van, ahol tanulni kell. Építészre járok, reggel tíztől másnap délután egyig rajz, nulla óra alvással, másnap többszáz oldalas könyvből zh-t kéne írni, amit kinyitni sem volt időm. Szóval szerintem inkább húzd meg magad és ne nagyon hangoztasd leadási időszak végén és vizsgaidőszak elején, hogy milyen link szakra jársz, mert egy kimerültebb orvosis, jogász vagy építészhallgató egyszer csak lekever egy pofont.



És az államvizsga nehezebb.

2009. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
81%

Én nem azt mondtam, hogy mindenki úgy áll neki az államvizsgának, hogy semmit sem alszik előtte, meg koffein túladagolása lesz, én csak azt mondtam amit én tapasztaltam. Én valóban három és fél hetet készültem rá, mert előtte éltem át egy hatalmas tragédiát, és nem volt rá több időm, meg energiám, sőt kedvem meg erőm sem. Valóban életem legrosszabb és legkimerítőbb három és fél hete volt, borzasztó fekete karikákkal a szemem alatt ültem be államvizsgázni, összeszűkült gyomorral és lefogyva, de megcsináltam.


De majd megtudod majd te is, ha eljutsz idáig. Hangsúlyozom: HA eljutsz idáig. Nem kell itt vagánykodni, mert most pont úgy magyarázol és fennhéjázol, hogy halvány lila gőzöd sincs az egészről. Itt mégiscsak olyan emberek válaszoltak, akik tapasztaltak ezen a téren, mert már átestek rajta, vagy pont előtte állnak. Szóval felesleges itt kakasnak érezned magad a szemétdombon. Tudod erre mondják, hogy nehogy már a nyúl vigye a vadászpuskát.

2009. máj. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
68%
Én jogra járok....Szerintem vannak egyetemek és főiskolák amiket nem lehet összevetni egymással. Remélem a válaszom elég diplomatikus volt:) Nálunk SOKAT kell tanulni, szerintem sok helyen ezt el sem tudják képzelni, hogy egy nyamvadt jegyért 2heteket kell éjjel nappal tanulni, pedig DE. Szerintem Neked ott nem kell félni az államvizsgától. Szívesen elcserélném a vizsgák nehézségét :)
2009. máj. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Ezekre az emberekre mint te nem vagyok kiváncsi!

Viszlát!

2009. máj. 16. 19:56
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy egy nyamvadt jegyért kell 2heteket tanulni, hanem sokszor egy nyamvadt kettesért is.
2009. máj. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Az szerintem csak azért van, mert az a tárgy, amit tanulsz, neked nehéz, valakinek meg nem!

Jár a pont! :)

2009. máj. 16. 19:59
 19/34 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, hogy van akinek mondjuk a kisujjában van mondjuk a programozás egy informatika szakon, van aki meg két hétig bújja a szakkönyveket meg a számítógépet. Viszont lehet, hogy pont ez az ember keni-vágja a matematikát a másik meg bukdácsol belőle. Szóval ebben tényleg igazad van.
2009. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
60%
Én meg rád nem vagyok kíváncsi. Vagánykodj a csoporttársaidnak, de lehetőleg csak azoknak, akik hasonszőrűek, mint te. Nem vagytok felsőoktatásba valóak, ami pénz az állam rátok költ, azt akár az ablakon is kidobhatná, pont ugyanennyi haszna lenne. És te akarsz andragógiával foglalkozni? Tudod egyáltalán, mi az? Vagy csak ide vettek fel?
2009. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!