Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségire vagy az államvi...

Az érettségire vagy az államvizsgára nehezebb felkészülni, és miért?

Figyelt kérdés
2009. máj. 16. 15:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Melyik a finomabb: az alma, vagy a körte? Ez a kérdés valami hasonló...

Az érettségi komplexebb, és az embert jobban beparáztatják előtte. Az államvizsga egyes helyeken csak védésből áll, így ha tisztában vagy a szakdolgozatod témájával, és az adott tárgykör irodalmát is ismered, akkor nem lehet gond. Ha már egyszer eljutottál az államvizsgáig (azaz elfogadták a szakdogád, és kaptál rá jegyet), általában nem szoktak szívózni.

Egyetmista fejjel egyébként az érettségi igen primitívnek tűnik: gimnazistaként az ember nem is gondoplnám hogy a lehet annál többet tanulni, mint az érettségire. Aztán rádöbben, hogy jó lenne, ha egy vizsgaidőszakbancsak az érettségi szintet kellene teljesítenie. :P

2009. máj. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg látnád a mi államvizsga tételeinket, biztosan azt kívánnád 100 érettségi mint egy államvizsga. Nagyon sok tételünk van és van olyan tantárgy amiből kötelezővé tették az államvizsgát, holott csak a csoport fele tanulta, mivel választható volt.
2009. máj. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Még csak elsős vagyok, és érdekelt, mi vár rám 2 év múlva.
2009. máj. 16. 15:50
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

EGyértelműen az államvizsga. Annak idején teljesen be voltam parázva az érettségitől, de tavaly, amikor az államvizsgámra készültem rájöttem, hogy az érettségi kismiska ehhez képest. Sőt, egy szigorlathoz képest is. Az államvizsga nekünk 3 lépésből állt, ebből egy volt a szakdogavédés, és kellett húzni egy általános és egy szakmai tételt. Összesen volt 75 tételünk, ráadásul egy családban történt tragédia miatt volt összesen három és fél hetem felkészülni, szóval napi 3-4 óra hossza alvással, két vödör kávéval és napi 3 Reergin tablettával vészeltem át, de átvészeltem.


Szóval nekem nehéz volt, lehet, hogy másoknak könnyű, vagy könnyebb, de én azt hittem, hogy belebolondulok.

2009. máj. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
69%

az államvizsga.

barátnöm most fog államvizsgázni,nagyonki van bukava,vitaminokat,,meg mindenféle bogyokats zed,mert megörülne,velem nem is beszlél 3 hete,annyira tanul....szörnyü idöszak nekemn abarátnöjénelk is ,háát még neki.nagyomn soka tétel,egy tétel nagyon hosszu,és nehéz,ja és valamiylen nyelvböl kelll középfokú különben nem mehetsz.

2009. máj. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
egyértelműen az államvizsga. 1-1 sima vizsgaidőszakomhoz képest az érettségi csak szórakozás:)
2009. máj. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Ehh..


Milyen iskolákba és szakokra jártok ti? :D

Csillagászok, geológusok, sejtbiológusok és atomfizikusok lesztek vagy mi?!


Mindenki itt írja hogy gyógyszerezett meg 3 héten át tanult és 4 órákat aludt...


Hol tanultok? Oxfordi egyetemen vagy hol?

A Hárwárdon? :D


Én ide járok csak a Nyíregyházi Főiskolára, Andragógia szakra, de azért ezeket még én sem veszem be :D

2009. máj. 16. 17:04
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért kérdezed?
2009. máj. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Azt kérdezek amit akarok, ha neked nem tetszik, akkor alt + F4
2009. máj. 16. 17:09
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

a magyar egyetemek és főiskolákon is van ám kölönbség a szakok között.ha vki jogra jár az pl.sokkal többet gürcöl mint aki pl.óvónőire(igaz az egyik fősuli a másike egyetem)...persze ezzel nem akarok senkit lebecsülni..

de sok példát lehetne erre még hozni.igenis lehetséges h.nagyon sokat kell rá tanulni.még 2 egyforma szak esetén is van különbség, ha különböző iskolákról beszélünk..


speciel én is andragógiára járok,(máshová mit te)nekem is elég sok tanulnivalóm lesz.bár azt elismerem h.nem annyi mint mondjuk egy műszaki vagy gazdálkodási szakon végzőnek.tisztában vagyok a szakom helyével a többi között...reálisan belátom h.nekik nehezebb.. ez nem azt jelenti h.a mi szakunk nem nehéz csak másképp...


szóval hidd el valóban elképzelheteő h.heteken át csak a könyveket bújják és kávémérgezést kapnak közben.

ez nem túlzás.


ehhez képest az érettségi semmi.

2009. máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!