Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségire vagy az államvi...

Az érettségire vagy az államvizsgára nehezebb felkészülni, és miért?

Figyelt kérdés
2009. máj. 16. 15:27
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

TUDSZ OLVASNI?

A KÉRDÉSRE VÁLASZOLJ! :)


De biztosan irigy lehetsz, hogy könnyű a szakom, te meg ott gebedsz egész nap te kis....... :D

2009. máj. 16. 20:13
 22/34 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak:


5 helyre adtam be a jelentkezést, és az első nem indult, hanem csak ez. Egy egyszerű kérdést tettem fel, mert még csak 1. évfolyamon vagyok, és nagyon jó, tartalmas válaszokat kaptam azoktól, akik rendesen megfogalmazták a válaszokat!


Nem vagyok államilag finanszírozott, és nem lógatom a seggemet, de legalább van egy szak, amit kipróbálhatok, de látom neked mind1 mit írok, mert mindenkiben csak a szart keresed, te féreg!

2009. máj. 16. 20:17
 23/34 anonim ***** válasza:
78%
Miután leszóltad kapásból azokat, akik meggebednek, nem tudom, mit vártál. A féreg nem én vagyok. Befejeztem.
2009. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy andragógiával hol fogsz dolgozni?:)
2009. máj. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
90%

Na látod, az hogy nem vagy kiváncsi rám, az is mutatja, hogy a nyíregyházi andragógia költségtérítéses szakod köszönő viszonyban sincs a joggal.


Üdv, egy leendő dr.

2009. máj. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

A Jogászokból Dunát lehetne rekeszteni....

szal csak óvatosan azzal a LEENDŐ Dr. kifejezéssel... :D

2009. máj. 18. 17:17
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Nos, sokban hasonló a kettő. Nem mondanám (BME vegyészmérnökit végeztem, szóval nem épp büfészak) hogy annyival nehezebb az államvizsga. Egy húzósabb vizsgaidőszak keményebb tud lenni jóval, mint az érettségi. De az államvizsgára is igaz az, hogy ott alapvetően már jóindulatúan állnak az emberhez, sokszor segítenek is a tanárok... Szóval az államvizsga ugyan összetettebb, nagyobb a tétje, de szerintem nem nehezebb mint egy átlag vizsgaidőszak, sőt. Persze nagy az anyag amit át kell nézni újra (mert egyszer elvileg már azért tanulta az ember...), de erre is igaz az hogy halálra izgulja magát előtte az ember, aztán meg nem olyan húzós mint gondolta volna... Szóval hajrá :)
2009. máj. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
56%
Igen drágaság, lehet, hogy sok jogász van. De hidd el, hogy andragógusból sincs kevés, és arra a kevésre sincs szükség. Azért a jogi diploma konvertálhatóságát nem vitatnám a helyedben, ahhoz hogy ezt megértsd kevés az andragógia szakod. :) Minden esetre hajrá a kemény sulival, remélem menni fog és valami jó kis munkád lesz:)
2009. máj. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Nem tudom, miért kell itt lenézni a másik szakját, most szóba hozhatnám azt is, hogy valaki OKJ 2 éves papírral állást kaphat környezetvédelmi technikusként, vagy szoftverüzemeltetői papírral, valaki meg történelem tanárként mehet ahova akar. Mikor felvételiztem, néztem, mely tárgyak voltak az erősségeim gimnáziumban, na meg hogy hol van az az iskola, ahol a szakot tanulnám. Azért már a Dunántúlra nem utaznék át, egy Főiskola miatt, aztán meg pl. a matematika, a fizika, kémia nemigen volt az erősségeim, 2,3,4-es átlagaim voltak, de például testnevelés szakra biztosan nem mennék, mert ahhoz az életemnek is másként kellett volna alakulnia, több edzés, jó erőnlét, sportolás, túrák, egyszóval a testedzés favorizálása.


Rajz tehetségeim nincsenek, éneket sztem hagyjuk... :D

Na és mégsem verem itt a faszomat, mint itt pár válaszoló a kérdésemre, hanem direkt azért mentem andragógiára, mert amellett hogy többet ér mint egy utcaseprő, amellett vannak benne az oktatott tárgyak miatt erősségeim.


Nem tudom mi lesz, de az itthon ülésnél mindenképpen jobb.

Akik rendesek voltak, felpontoztam, aki meg hülye, az ment le...


OSU!

2009. máj. 19. 22:06
 30/34 anonim ***** válasza:
57%

LEENDŐ DOKTOR! Én csak annyit tennék ehhez hozzá, hogy lehet egyszer doktor lesz belőled, de az értelmi szinted nem túl magas. Egy kérdést tettek fel, ha erre nem tudsz önzőség és nagyképűség nélkül válaszolni, akkor miért erőlteted meg magad?

Kezdjük ott, hogy minden szak nehéz a maga formájában. Honnan tudod, hogy ha neked andragógiát kéne tanulnod, mennyire menne? Lehet sehogy. Bekerültél jogra,ahol halálra magolhatod az agyad, de nem biztos , hogy el is végzed, vagy ha elérsz oda,akkor egyáltalán sikeres leszel-e, értelmes ember válik-e belőled? Sokat mondó rólad amit leírtál...

Elméletben lehet király vagy, mert beseggeled a könyveket, nyilván emiatt érzed felettébb felsőrendűnek a szakodat és a fajtádat, de ha az életben boldogulnod kéne, lehet nem menne...


A kérdésre válaszolva az államvizsga véleményem szerint nehezebb. Ha a főiskolai éveket végigtanultad, tisztában vagy az államvizsga tételeid tantárgyi követelményeivel (ezekre a tárgyakra már most érdemes koncentrálni)akkor nem lehet gond, meglesz:)


Sok sikert!!

Egy nyíregyházi főiskolás...

2009. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!