Mik számítanak büfészaknak és miért szólják le annyian a bölcsészeket?
Nem Te tetted fel ezt a kérdést is? :)
Másodikként itt már írtam véleményt, ami ide is beillik, kivéve az első sort.
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..
azt a másik kérdést nem én írtam ki, de köszi a linket, ott is érdekes véleményeket lehet olvasni:)
egyébként én azokat nem értem, akik pl. elmennek ilyen anglisztika meg szlavisztika szakokra.. azzal mit lehet kezdeni?
A büfészakot leírták, a bölcsészekkel pedig az a gond, hogy egy bölcsészdiplomával szerzett tudás kevés helyen hasznosítható, mégis rengeteget képeznek. A követelmények nem olyan magasak, mint pl. egy műszaki képzésnél. Pontosabban: egy bölcsész szakon kihasználják a teljes skálát, azaz viszonylag minimális ismeretre kap az ember kettest, egy műszaki szakon meg szinte mindent tudni kell a kettesért is.
Így sokan, akiknek "csak kell egy diploma, mindegy milyen", elmennek valami bölcsész szakra. Kettesekkel végigbukdácsolják, aztán bölcsésznek nevezik (és hiszik) magukat. Holott nem azok.
A bölcsész szakok nehézsége abban rejlik, hogy nincs az anyagnak vége. Egy bölcsészt onnan ismersz meg, hogy mégis megpróbálja megtalálni a végét. Akik csak a minimális anyagot magolják be, azok nem bölcsészek, csak ügyeskedők. Akik aztán persze nem is találnak munkát. Mivel a terület jellege miatt a bölcsészek közül tényleg csak a legjobbak tudnak elhelyezkedni, a középszerűek nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!