Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kaptam egy e-mailt az iskolámt...

Kaptam egy e-mailt az iskolámtól (illetve én naiv azt gondoltam). Ilyenkor mi van? Ez ugye csak kamu?

Figyelt kérdés
Semmi tartalom, csak pár dokumentum, minthogy "Nyilatkozat általános iskolai kiiratkozásról", "Határozat", "Szülői beleegyező nyilatkozat", "Tanulmányi eredmény táblázat", "Osztály beleegyező nyilatkozata". A lényege, hogy "nincs helyem az iskolában", és kérik az osztályt, hogy írják alá ezeket, persze ehhez vigyem be ezeket a papírokat.
2009. máj. 8. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az iskola nem neked fog írni és nem emilben. Ráadásul általános iskolából szinte lehetetlen kirúgni valakit.


Valószínűleg valaki nem kedvel. Nem tudom, milyen címről kaptad a levelet, de igazából nem olyan nehéz úgy emilt küldeni, mintha másvalakitől jött volna. Ha valami ingyenes levelezőről (pl freemail) jött a levél, akkor tuti kamu.

2009. máj. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az iskola e-mail címéről jött (sulinet). Különben igen, elég sok rosszakaróm van.
2009. máj. 8. 16:15
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak, hogy bármikor küldök neked úgy e-mailt, hogy azt hidd, hogy más küldte, akár a sulid, akár a tesód vagy anyukád, vagy akár te magad.
2009. máj. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
elsö válasuzolonak!! általános iskolábol szinte lehetetlen kirugni valakit?? ahova én jártam anno 4 éve,onnan minden évbe legalább 1et kirugtak, de volt hogy többet is!
2009. máj. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Bocsi utolsó, szted kirúgtak? 16-18 éves korig tanköteles vagy. Az lehet, h egy másik suliba ment átnem? Am. a sulik általában küzdenek a diákokért, mert az alapján kapják a támogatást. Ha nem követtél el Kedves Kérdező valami őrült nagy baromságot, akkor nem fognak eltanácsolni.
2009. máj. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem kétszer rúgtak ki általánosban, de ez mindegy, kár vitatkozni.

Nyugi, kamu, de hogy megnyugodj, érdeklődhetsz a suliban akár. Ha nem akarod az egész sztorit elmondani, akkor csak azt, hogy küldenek-e így e-mailt.

2009. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz, hogy ha tanköteles vagy, nem rúghatnak ki, de velem mind a kétszer közölték, hogy menjek át szépen másik suliba, és be ne tegyem többet a lábam oda, oldjam meg ahogy akarom. Pontosabban szegény anyámmal közölték, de ez részletkérdés...

De az igaz, hogy ha nem csináltál valami baromságot, akkor nem küldenek el csak úgy. De mondom, megkérdezheted. Az előző voltam.

2009. máj. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Namost a törvény szerint addig semmit nem tehetnek, amíg nincs egy befogadó intézmény, azaz egy másik iskola, amivel lezsírozzák, hogy átvesz. A szülőket hiába hívják be, ha köti az ebet a karóhoz, hogy ő márpedig oda járat téged, akkor oda járat. A tanárok + az igazgató max elmagyarázhatja a kedves anyukának, hogy a gyereknek lesz jobb, ha elmegy.


Szóval mindezt lehet kirúgásként interpretálni, de olyan nincs, hogy az igazgató oda áll a kapuba és nem enged be (ez lenne ugye az igazi kirúgás). És mindezt nem emilben fogják letárgyalni a szülőkkel, sem pedig a gyerekkel.


(Az első.)

2009. máj. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még ez előzőhöz: Az "osztály beleegyező nyilatkozata" meg egy külön vicc. Mi köze az osztálynak ahhoz, hogy elmész? És ha nem egyeznek bele? Akkor nem válthatsz sulit? Általános isnkolás gyerekek írjanak alá valamit?! Innen is látszik hogy kamu.
2009. máj. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

Voltak válaszolók akik írták hogy "nem rúghatják ki mert tanköteles"...

Van másik suli...

Kirúghatják akármikor...

2009. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!