Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bukás, szégyenérzet, hogy...

Bukás, szégyenérzet, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
A bajom végül is az hogy megbuktam most 9.-ben fizikából,kémiából és most ugyanabban a suliban kezdek de új osztályban, új évet, de elég nagy a szégyenérzetem meg nagyon stresszes típus vagyok és biztos vagyok benne hogy az lesz első hogy, hogy a volt( nem kedvelt ) osztálytársaim egyből kiszúrnak és lesz vmi rosszmájú megjegyzésük vagy lenéző tekintetük, szóval mit tanácsolnátok hogy tudnám elérni hogy ne ezen pörögjön az agyam 1-én vagy hogy tudnám lazábban kezelni?
2011. aug. 31. 01:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, hagyjátok már, egyrészt nem azt kérte, hogy oktassátok ki, másrészt elég rossz neki így is, nem?

Különben is: a kémia meg a fizika nem mindenkinek mennek könnyen, a reál tárgyakkal sok embernek van gondja...


Én azt gondolom, hogy ne foglalkozz azokkal, akik gúnyolnak majd (már, ha lesz egyáltalán ilyen), hanem koncentrálj arra, hogy idén jobb legyen!

Ha kell, keress magán tanárt, vagy magadtól jobban gyakorolj ezekre a tárgyakra. Kérdezz, ha nem értesz valamit. Biztos lesz osztálytársad, aki jó ezekből a tárgyakból, és szívesen segít.

Nem lesz gond. :) Mikor 9.-be mentünk, hozzánk is bukott egy fiú. Én nem tudok róla, hogy bárki csúfolta volna a régi osztályából. Tőlünk tudom, hogy senki nem bántotta.

2011. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
94%

Először is, te voltál az egyetlen aki megbukott vagy többen is? Ha többen is buktatok akkor nem lesz annyira ciki. Nálunk is sokan buktak első évben (más kérdés hogy nem tudom megérteni mert 0-ba jártam tehát amiből buktak, pl. matek az elég dedós szintű volt) de ami a lényeg hogy senki sem cikizte ki azokat akik megbuktak. Akikkel jóban voltunk azokkal tartjuk a kapcsolatot akikkel meg amúgy sem beszéltünk sokat velük max köszönünk a folyosón.

Ha meg mégis beszólna valaki akkor próbálj meg nem törődni vele egy kis idő és elfelejtik a dolgot.

2011. aug. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
En ugyan soha sem buktam meg, de at tudom erezni a helyzetedet. Azt tudom javasolni, hogy asd bele magadat a tanulasba, ha kell jarj magantanarhoz. En anno, jo par eve, matekbol voltam gyenge. A matek 2-rol feljavultam 4-re az evvegen, s annyira jol bevagtam a cuccot, hogy a foiskolan siman vettem az akadalyokat. Egy tantarggyal kevesebbet kellett bibelodnom. Probald megerteni a dolgokat, ne magolj :) Ne szegyeld magadat, mert azzal semmire sem fogsz menni. Az onsajnalat csak akadalyozni fog abban, hogy haladjal az eleteddel :) A Te eleted, nem a tanare vagy a szuleide... Sok sikert ...
2011. okt. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!