Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségi nyelvtanból,...

Szóbeli érettségi nyelvtanból, lehet bukás?

Figyelt kérdés
A magyar írásbelim 45%-os lett,mert az utolsó év végi vizsgán összevitáztam a tanárral,mert meg akart buktatni ugy hogy csak 1db 2-esem van, a többi mind 4-es,s emiatt lepontozta a magyar kifejtős rész érettségin. szóbelin külön kell húzni nyelvtan és irodalom tételt. ha nyelvtanból olyan tételt húzok,amiről egy kukkot sem tudok, irodalombol viszont igen,akkor megbuktathat a tanár a nyelvtani rész miatt? A helyesírásom és beszédkézségem kiváló,de egyszerűen nem tudok nyelvtan tételeket tanulni.
2011. máj. 31. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha magyarból az egyik (vagy irodalom vagy magyar) tételt nem tudod, akkor mindkettőt buktad.
2011. máj. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha igazságtalannak tartod a jegyet az írásbelin fellebbezd meg. 45% azért nagyon gyér. Szerintem ennyire egy tanár se pontozhat le egy elfogadható esszét
2011. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez a helyzet, nekem 49% lett pedig min.80at vártam.... és ez kell nekem a továbbtanuláshoz:(, szerintem ugyahogy tanuld meg a tételeket, aztán szóbelin már nem húzhatja annyira le, hiszen a feleleted a többi tanár és a vizsgabiztos is hallja majd, meg olyan sokat se fog azért szerintem belekérdezgetni, mert akk a többi diákkal is ugyaezt kellene tennie...
2011. máj. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

Az első válaszoló 100%-ban hibás választ adott. Nem tudom, miért irkál, akinek fogalma sincs róla, persze aki mindent elhisz, amit a GYIK-on beír valaki, az is megérdemli.

A 40/2002-es OM rendeletet tessék elolvasni marhaságok irkálása előtt. Az határozza meg a vizsgát. A helyes megoldás, hogy a nyelvtant és az irodalmat együtt értékelik, tehát ha bármelyikből megvan a szóbelin az összpontszám 10%-a, és a két vizsgarészben együtt a teljes pontszám 20%-a, akkor átmentél. Tehát egy jól sikerült irodalomfelelet egy nyelvtan meg se mukkanással már elég az érettségihez.

2011. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!