Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Költségtérítéses hallgatók is...

Költségtérítéses hallgatók is kaphatnak ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 22:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
32%
Nem
2011. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%
Ezt gondold át logikusan, aztán válaszolj rá! :D
2011. aug. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%
hát szerintem önkormányzati ösztöndíjat (Bursa Hungarica) azt igen
2011. aug. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
32%
Ne viccelj már, önkormáyzatit sem, csak ha halmozottan hátrányos és kiváló a tanulmányi eredménye, de azokat egyébként is felveszik államira, mert jól tanul
2011. aug. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
24%

Hogy a viharba ne kaphatnának! Amit az egyetem ad, mégpedig tanulmányi alapon, az teljesen független attól, hogy milyen a hallgató anyagi helyzete. Ha megvan az ösztöndíjhoz szükséges minimum tanulmányi átlag akkor kap.

Ezért is hívják tanulmányi ösztöndíjnak és nem szociálisnak. Értelemszerűen szociálisat nem kap. Aki nem tudja, vagy nem biztos benne, miért válaszol?

2011. aug. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy ha elég jól tanul átkérheti magas államilag támogatottra. Bár ez nem tartozik ide..
2011. aug. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
A Bursa Hungarica nem függ a tanulmányi átlagtól, minden városban/faluban máshogy csinálják. van, ahol akár a milliomos szülők gyereke is megkapja. Nálunk azért nem így megy, de nekem is megadták mindig.
2011. aug. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
33%

"Arról nem is beszélve, hogy ha elég jól tanul átkérheti magas államilag támogatottra. Bár ez nem tartozik ide.."

ezt mégis honnan vetted? mert elméletileg talán így van, de gyakorlatilag egy költsétérítésest akkor sem tesznek át államira, ha szín ötös, vagy sokkal jobb, mint a többiek, kivéve, ha egy államis lemond az állami helyéről (ami kizárt). Tehát lehet van egyetem, ahol ez működik, de ahova jártam, ott biztosan nem.

2011. aug. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

A Bursa Hungarica lepkefing a szélben... a tanulmányi vagy a szociális ösztöndíj sem sok de legalább említésre méltó. A Bursa mennyi? Ha az intézmény kiegészíti (mert így szokták) akkor 10 hónapra olyan 30 ezer forint? :D HA kapsz ennyit, természetesen.


Nálunk a tanulmányi havi max 25 ezer, a szociális max 24 ezer. Ehhez képest a havi 3 ezer... hááát.

2011. aug. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%
23:27 az jó, ahová járok működik. Amit mondasz igaz, egy államisnak kell kilépni hozzá, VAGY elég szarul kell tanulnia hogy átkerüljön költségesre VAGY ki kell buknia.
2011. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!