Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki költségtérítéses...

Ha valaki költségtérítéses képzésre nyer felvételt az tényleg nem kap semmilyen ösztöndíjat/támogatást?

Figyelt kérdés
2010. febr. 7. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

De igen kaphat, ha rászoruló, vagy jó tanuló vagy ilyesmi.


Vannak olyan szakok ahová a költségtérítésesre is magas pontszám kell, úgyhogy nem zárnak ki senki csak azért mert nem államis. Azt viszont el tudom képzelni, hogy költségtérítéseseknek kevesebb az esélyük, mivel "rosszabbak" (szigorúan idézőjelben persze).


Nézz körbe egy kicsit az ösztöndíjak között. Sajna lehet, hogy nekem is szükségem lesz rájuk. Tavaly még úgy volt, hogy gond nélkül mehetek egyetemre, de aztán jött a válság és tönkrement a családi vállalkozásunk. Ezért csak államit jelölhetek meg. Még ösztöndíj téren nem néztem annyira körbe.

2010. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
SZTE-n a költségtérítésesek (pl én..) nem kapnak se ösztöndíjat, se szoctámot, se jegyzettámogatást, se helyi járatos bérletet se semmit.. =/
2010. febr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha halmozottan hátrányos helyzetű sem?Azt hittem van vmi kedvezmény a tandíjjal kapcsolatban:(
2010. febr. 9. 18:08
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Tanulni kéne...
2010. febr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A PPKE-BTK-n sem kapnak semmilyen típusú támogatást azok, akiket nem államira vettek fel
2010. febr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pffff...elhiheted nekem,hogy a tanulással nincsenek problémáim...
2010. febr. 9. 20:04
 7/7 anonim ***** válasza:

A költségtérítéses hallgatók is kaphatnak kedvezményeket:


Részletfizetési kedvezmény vagy halasztott fizetés;

Költségtérítés összegének csökkentése (tanulmányi és/vagy szociális alapon);

Mentesítés a költségtérítés alól (tanulmányi és/vagy szociális alapon).


Valamint... Bursa Hungarica ösztöndíjat igényelhetsz.. :)


A felsőoktatási felvételi eljárással és az Oktatási Hivatal működésével kapcsolatos egyes kormányrendeletek módosításáról szóló 198/2008. (VIII. 4.) Korm. rendelet tartalmazza a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjrendszert szabályozó 51/2007. (III.26) Korm. rendelet olyan irányú módosítását, amely a Bursa Hungarica-ösztöndíjban részesíthető hallgatók körét kiterjeszti - az államilag támogatott képzésben résztvevő hallgatókon túlmenően - a költségtérítéses képzésben részt vevő hallgatókra, vagyis nem korlátozza az ösztöndíj hozzáférhetőségét csupán az államilag támogatott hallgatókra. {17.§ (3) bekezdés, 25. § (3) bekezdés d. pontja}.

2010. aug. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!