Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyen rá magam a...

Hogyan vegyen rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés

Most kezdem felnőttképzésben az érettségit, és egy tárgyból különbözeti vizsgát kell tennem, viszont abban a pillanatban ahogy elkezdek "tanulni", rossz kedvem lesz, ideges leszek, ölni tudnák, hogy ki találta ki ezt a hülyeséget és miért kell ezt nekem tudnom. Azért is kezdtem el az érettségit mert tudom, hogy nélküle nehéz boldogulni, igaz a meglétével sem könnyű, de sehogyan sem bírom rávenni magam a tanulásra.

21/F


2011. aug. 16. 13:06
 1/3 anonim válasza:

A "miért kell ezt nekem tudnom" kérdésedre már meg is adtad a választ. Egyszerűen kell, mert enélkül nem boldogulsz.

Ne görcsölj a jövőn meg azon, hogy miért kerültél ilyen helyzetbe. Ha ilyesmi eszedbe jut tanulás közben, képzeld el, hogy van egy jó állásod meg hasonló pozitív dolgokat, amiket a tanulás által érhetsz el. És ne sajnáld az időt pár perc szünetre, de azt mindenképpen úgy töltsd, hogy szellemileg felfrissülj.

Idegesség ellen nyugodtan csinálj meditációs gyakorlatokat, mert segít kitisztítani a fejed, hogy jobban koncentrálhass.

Hogyha a környezetedben zavar valaki/valami, keress egy csendes helyet, ahol semmi se vonja el a figyelmed.

2011. aug. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igyál egy energia italt engem mindig feldob könnyebb feldolgozni a tényt h szenvednem kell még 1-2 órát:D

De ami még segít ha csoportosan tanultok elkezdtek beszélni a tantárgyról és benned marad az infó úgy h nincs tanulás "szaga". Sajna a sok hülye osztálytársamat képtelenség ilyenre rávenni:D

De motivációnak jó ha ezzel foglalkozó filmeket nézel vagy ahol van egy tanulásmániás szereplő. Nekem a Szívek szállodája volt ilyen.

2011. aug. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 16. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!