Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » X milliárdot vonnak ki a...

X milliárdot vonnak ki a felsőoktatásból. Egyetértesz vele?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 14:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Vajon számít a véleményünk?
2011. aug. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Forrás?

Amúgy inkább több pénz kellene, nem kevesebb.

2011. aug. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2011. aug. 4. 14:58
 4/14 anonim ***** válasza:
Végülis, így is egy rakás sz ar a képzés, de sebaj...
2011. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

nem tudom ez mennyire lesz ez igaz (csak kiszivárogtatott tervezet), de két okból van értelme:

egyrészt a fiatalabb korosztályok létszáma egyre csökken, másrészt sok szakon felesleges túlképzés van.

2011. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
És van egyetlen hely, ahonnan nem vonnak el, vagy nem szándékoznak elvonni. Az eszetlen pénzpocsékolást egyszer meg kell szenvedni. Most jött el az ideje.
2011. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd az kétségtelen, hogy itthon diplomagyár van.Igen azzal egyetértek, hogy átszervezés kell.

Szánalmasnak tarom, hogy míg ez olyan zug főiskolán, mint a kodolányi/ még nagy betűvel sem vagyok hanjlandó írni a nevét, mert ami ott folyik az nem felsőoktatás/, tehát szánalmas, hogy míg ott például van államilag finanszírozott levelezős gazdálkodási vagy közgazdász képzés addig a BGF-en vagy a Corvinuson nincs, hol pedig az oktatás színvonala összehasonlíthatatlanul színvonalasabb.

És ez csak egy példa a felsőoktatás hibáról.

Tehát nem az elvonásokkal értek egyet hanem az átcsoportosítás mellett kardoskodnék.

Valamint komolyan el kellene gondolkodni a bolognai rendszer által okozott problémákon.

Másrészt egy értelmes oktatáspolitikai alulról építkezik, tehát az általános iskola alsó tagozatában kellene először rendet tenni, szemléletváltás, struktúra átalakítás stb.

Ezeket én nem tudom honnan szalajtották, de hogy annyi eszük sincs, mint egy tyúknak, az már többször bebizonyosodott.

2011. aug. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ideje, hogy a felsőoktatásban is késztesse valami a fiatalt, hogy tanulni menjen oda. Néhány éve még annyiszor utóvizsgázhatott a hallgató, ahányszor akart: foglalkozott vele hány ember, ő meg a,b,c...q vizsgázott. Most megtanulja, hogy fizet, és egyre többet, ha nem tanul. Van, amikor 25 fős szemináriumon 3 hallgató ül bent. Ez is pénzpocsékolás. Számlálják csak, hányszor nem megy be a delikvens az órára, s aztán fizessen, ha lógás miatt ismétel évet. Szóval ideje a fegyelmet bevezetni a felsőoktatásban.
2011. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15:04-es vagyok, bocs a gépelési hibákért.
2011. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Az általános iskolák MÁR elbuktak,nyugodtan kijelenthetjük. Azokat a generációkat már nincs az a pénz amivel meg lehet nevelni :)

A fősulikon meg rengeteg a büfészak, a fiatal is egyre kevesebb lesz, érthető a kivonás.

Én már azt tervezem hogy nyitok egy idősotthon-lakóparkot valahogy, arra lesz kereslet :DD Minden másra, amire a fiataloknak van szüksége, kisebb kereslet lesz.

2011. aug. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!