Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sporteredményért többletpont?...

Sporteredményért többletpont? Egyetértesz vele?

Figyelt kérdés
Furcsa..ugyanis ismerősöm sík,s**g,kőbuta csaj(azt se tudta multkor hol van Tuzézia a térképen..),de évek óta sportol,vb eredménye van,válogatott,kb négyes tanuló,mert mindent kipuskázik..stb.egy nyelvvizsgát ki tud nyögdösni magából.és megvan a 80 pluszpontja...én meg itt állok értelmes létemre(a tanárok szokták mondogatni nekem,nem az önbizalmam nagy mielőtt belém kötnétek)négyes-ötös tanuló,de nekem bőven kevesebb pontom lesz,mint neki.Ez igazságos akkor??????
2010. jan. 19. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, nem kis teljesítmény egy VB-eredmény... mellesleg nem is mindenhol számolják be a sportteljesítményt többletpontnak. Az pedig érthető, hogy nincs túl sok ideje a tanulásra a sport mellett. Miért irigyled tőle? Ha buta, akkor úgysem fogja végigcsinálni a fősulit, egyetemet. Ha pedig megcsinálja, akkor nyilván mégsem olyan hülye, mint ahogy beállítod.


Nekem meg van egy osztálytársam, aki első óta nem csinál semmit matekon, mert fel van belőle mentve. Én első óta járok magántanárhoz, keményen megküzdök a matek négyesért.

Ő viszont más órákra készül matekórán, zenét hallgat stb. és kap +50 pontot a diszkalkuliája miatt. Most utáljam én is, és legyek irigy rá? Nem mondom, hogy totál igazságosnak érzem, de attól mert fújok rá ezért, nekem még nem lesz jobb (és +50 pontom...).

2010. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Gyengébb tanulmányi eredménnyel lehet, csak a plusz pontok miatt veszik fel :).

Szóval ne aggódj, kevesebb plusz pontod van, cserébe a négyes-ötösök miatt több az alap tanulmányi pontod (a csupasz, plusz pontok nélküli maximum 400). Másrészt ha jól tudom, szinte mindenhol két féle pontszámítási rendszer van. Adott szak, két érettségi tantárgy %-nak összege és szorozva kettővel (tehát ha 100%-ra írtad a két tárgyat, amit követel az adott szak, akkor (100+100)*2 pontot viszel alapból).

A másikat meg fene tudja még mi alapján számolódik, a felvi.hu oldalon van pontkalkulátor. :)


Továbbá, minél jobb tanuló vagy, annál jobb az esélyed a bentmaradásra :).

2010. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ha nem lenne tényleg nagyon buta akkor nem zavarna a dolog,de így....
2010. jan. 19. 21:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tartom annak. De azért egy vb eredmény az érdem! Viszont avval nagyon nem értek egyet, hogy az is kap aki terhes vagy hátrányos helyzetű! Mégis mi az érdem abban hogy valaki kitol egy gyereket? Ha nem ér rá tanulni akkor talán előtte kellett volna, a saját idejében nem a gyerekkel, vagy meg kellett volna tanulni védekezni! Mi az hogy ez egynerangú egy felsőfokú nyelvvizsgával? Ilyenekért nem jut be az akinek van esze. Hát nekem ez nem jön be nagyon...

Aki meg hártányos helyzetű az sem érdem hanem egy állapot... És aki hátrányos helyzetű az hiába kap pluszpontot, hogyan marad bent?

2010. jan. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem biztos, hogy több pontja lesz, mint neked. Ha alapból hülye a csaj, és írásbeli érettségin észreveszik, hogy mondjuk puskázik, vagy mástól kérdez, akkor ciki lesz neki enyhén :) szóbelin meg nem tud mit csinálni, mert ott a forrás anyagon kívül a saját eszére kell hagyatkoznia. Az, hogy vannak eredményei az szép dolog, és így megérdemli a pontot, mert nyilván megdolgozott érte. De te is szerezhetsz pl nyelvvizsgát, és ha tényleg jobb tanuló vagy, mint ő, és használod az eszed, akkor érettségin is jobb lehetsz nála.
2010. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Na figyelj koma. Az élet rohadt mód nem igazságos, mindig a jó emberek szívnak mint a torkosborz, gürizhetnek mint a nyavaja és mégse haladnak ahogy kéne. De most legyél már őszinte. A VB eredmény valóban nagy dolog (sztem azért nagyobb dolog, mint egy matek négyes) és ha kőbuta a csaj, úgyis kibukik, hiába a sok pluszpont. Neked mert kevesebb lesz, de lehet, hogy bekerülsz így is államira vagy legalábbis nem bukdácsolod végig a főiskolát és csúszás nélkül befejezed, lediplomázol, míg ő 35 éves korára kiöregszik a sportból és mivel hülye mint a föld, a diplomájával fog tudni kezdeni az ég világon semmit. Mert remélem nyilvánvaló neked is, hogy csak az a papír kell neki. De legyél velem őszinte, szerinted fogja tudni használni?? A sportból se lehet örökké megélni, hiába kereshet most elég jól a vb-n, az a pénz sem tart örökké. Na irígy vagy még?
2010. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nyelvvizsgám van:)még egy kéne,de a második nyelv már nehézkesebb rajtam kívülálló okok miatt sajnos.


am kedves utolsó válaszoló,szimpatikus a stílusod:D(nem viccből írom!!!!)valahogy imádom az ilyen embereket 100% köszi:)

2010. jan. 19. 21:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

VB eredmény, válogatott?

jóhogy megérdemli. azért is meg kellett küzdenie.. annyira, mint neked a nyelvvizsgáért, csak nem tanult, hanem edzett rá.

és egyébként mégsem lehet olyan hülye, ha neki is meglett a nyelvvizsgája

2010. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
;) Örülök neki, de remélem belátod, hogy valahol igazam van és kár az ilyeneken bosszankodni :)
2010. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok pluszponton el lehetne gondolkodni,h vajon jogos-e.

Pl szerintem nem jogos, h sporteredményért kap, hiszen egyetemre az menjen, akinek esze van hozzá, ne az, aki jól sportol. De úgy is fel lehet fogni, h neki nincs ideje annyit tanulni, ezért kell egy kis plusz, így meg már jogos.

Az, h vki gyerek miatt kap pluszpontot elég durva...szerintem ha vki gyereket nevel, akkor ne tanuljon. Akkor miért szülte??

De ennyi erővel el lehet azon is gondolkodni, h a nyelvvizsga után járó pont jogos-e?

Mert vki pl megteheti, h elmenjen különtanárhoz, befizesse a nyelvvizsgát (akár többször is) és kierőszakoljon magából egyet. De akinek nincs pénze rá? És esetleg a suliban a tanárok sem tudják felkészíteni? Nyelvet elég nehéz tanulni tanár nélkül...

Akkor a szegényebbek nincsenek hátrányos helyzetben?

2010. jan. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!