Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal, hogy...

Egyetértesz azzal, hogy diplomát kell szerezniük a művészeknek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 19:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
66%

Na igen az utolsónak igaza van. Ezek az emberek sok gyereknek is a példaképei, akkor igenis tanuljon.


Ez a középiskolás dolog meg nagyon gáz, nem is tudtam :S

2011. júl. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:29


Kökény Attila nagy művész, mert ugye tegnap ott mutogatták a tv-ben ezzel a témával kapcsolatban.

2011. júl. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy diplomás valaki az nem jelenti azt, hogy az adott szakmához ért. Ez más területen is igaz!

De most ha belegondolunk akkor az eddig sikeres nem diplomás "színészeket" az eddig sikertelen vagy kevésbé sikeres színészek tanítják? Nagy tisztelet azon SZÍNÉSZEKNEK aki ismerik, tudják és oktatják a szakmát. A konkurencia a konkurencia ellen?

És mi van vagy lesz azon színészeinkkel akik soha nem végeztek színművészetit és mégis nagyot, maradandót alkottak. Megvonjuk tőlük a sikert a dicsőséget?

2011. júl. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

de most ti mit értetek művészet alatt?

7 éves kisgyerek is lehet művész... a művészet olyan dolog, amire azt mondja az ember "na ez művészet". lehet senkit nem érdekel.. senki nem mondta hogy ebből kell megélniük. de akár megtehetik. de ez nem egy diploma kérdése.. az emberek vagy elfogadják az alkotását mint művészet, vagy nem.

??

2011. júl. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez erdekes, mert most lettem szamlakepes tanctanarkent, es semmifele vegzettseget nem kernek, nemhogy Tancmuveszeti Egyetemet...

Tovabba szinkronszineszetet is most kezdtem, arra semmifele egyetemi vagy OKJ-s kepzes nincs, csak noname tanfolyamok. Hovatovabb a Szinmuveszeti Egyetemre 24 ev a felveteli orhatar, tehat aki kesobb kerul erre a palyara, mar eselye sincs elvegezni a szakiranyu egyetemet, valamint ha mar masbol van diplomaja, nem is ingyenes.


Vagy pl. forgatokonyviras vagy szinkronrendezo kepzes sincs nalunk. Erdekes lesz olyan szakmakra kiterjeszteni az egyetemi vegzettseg eloirasat, amire nincs ois nalunk iskola...



Bemesz az APEH-hez es kiadjak az adoszamot arra a muveszeti tevekenysegre, amire csak kéred, azt se kerdik, jartal-e altalanosba.

2011. júl. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

19:29!


A torvenyjavaslat ugy szol, hogy nem kothetnenek szerzodest = nem leptethetnenek fel olyat, akinek nincs meg a szakiranyu felsofoku vegzettsege.

2011. júl. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
25%
Hülyén fog hangozni,de én nem várnák el szakmát sem különböző munkákhoz.Persze vannak,amihez alapelvárás,hogy értsen hozzá(pl orvos),de a többit meghagynám a munkáltatónak,hogy ő döntse el.Pl én hegesztő vagyok,de szerintem nem egy olyan embert én is tudnék találni,aki jobban ért a szakmámhoz,mint én.Pl ezért is nem dolgozom benne.
2011. júl. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi a művész meghatározása a mai magyarországon? Mert ha a fellépésekhez is előadóművész kell, akkor kíváncsi leszek, hogy milyen eredménnyel fog Győzike vagy Pákó lediplomázni...
2011. júl. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Egy papírtól nem leszel művész. Annak születni kell. Az iskola ugródeszka ahhoz, hogy a tehetséged komolyabban megnyilvánuljon.
2011. júl. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek pont az a lényege, hogy ne Pákót nézd a TV-ben, hanem olyan embert, aki rengeteget tett és tanult azért, hogy ott lehessen.

Senkit nem akarok megbántani, de én is művelt emberekre vagyok inkább kíváncsi, ennek ellenére azért manapság..na mindegy.

Az pedig oké,hogy diploma nélkül is lehet művelt az ember, de egy munka betöltésénél azért ezt nem árt igazolni, senkinek nincs a homlokára írva.

Nem egy nagyon közeli rokonom mozog művészeti pályán, egyiknek sincs semmi baja azzal, hogy szükséges a diploma, a többségük már egyetemen is van.

2011. júl. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!