Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem kerültem be abba az...

Nem kerültem be abba az iskolába ahova szerettem volna, ezért anyukám nagyon kiakadt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az általánost fejeztem,nem voltam annyira jó tanuló,de úgy voltam vele,hogy megpróbálom a közgazdasági középsulit.Erre tegnap tudtam meg,hogy nem kerültem be,mert a gimnáziumba túljelentkezés volt,és akik oda nem kerültek be,azok közgázra mentek.Én pedig mezőgazdasági iskolába kerültem be,amit utálok :( átiratkozni pedig nem lehet,mert közgáz tele van :( ha 4 éves mezőgazdasági iskolát befejezem,akkor ugye mehetek közgazdaságira tovább,persze kell tennem különbözeti vizsgákat???Anyum totál kiakadt,kiabált,hogy milyen szégyen,hogy mezőgazdasági suliba járok,miközben az ÖSSZES barátnőm bekerült közgázra :( :( mit csináljak?válaszokat előre is köszönöm!
2011. júl. 13. 19:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Majd jövőre átiratkozol.

Mi a szégyen azon, hogy ha valaki mezőgazdaságira jár?

Semmivel sem szégyenre méltóbb, mint az aki közgazdaságra jár. Elég buta hozzáállás.

Anyukád meg nagyon hülyén viselkedik, ő a felnőtt.

Nem így kéne még az utolsó önbizalmadat is elvenni, hogy milyen szégyen meg így meg úgy.

Inkább biztatni kéne, hogy majd tanulsz ott ahol felvettek és majd átjelentkezel. Inkább az a szégyen, ahogy ő viselkedik. De majd ezért is én leszek a rossz majd mások szemében, meg ki tudja még mi:).

Vagy még tudok egy megoldást, olyat hallottam, hogy fel lehet lebbezni. Ezt nem tudom hogy kell megoldani, de talán írni kell a szülőnek egy levelet, vagy kérdezz meg valamilyen ottani tanárt vagy igazgatót.

2011. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
oké :D remélem sikerülni fog :(
2011. júl. 13. 19:39
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Az összes közgazdaságit végző barátnőd tucat végzettséggel fog rendelkezni, míg neked lesz valami egyedibb papírod, ami valszínű hiány szakma lesz, azaz nagy eséllyel fogsz tudni jól elhelyezkedni vele később.


A másik változat, hogy egy évig idejársz, tanulsz mint a kisangyal és utána másodikra átjelentkezel vagy, ha ez nem lehetséges, akkor kezded előlről, ha anyud annyira megszállott, hogy mindenképp közgáz érettségid kell, hogy legyen. 1 év veszteség nem a világ (én felnőtt fejjel már azt mondom, hogy anno nekem is azt kellett volna tennem, csak nálunk meg az volt az alap, ha elkezdtél valamit, akkor azt fejezd is be... )


Tökmindegy melyik variácót választod, ha majd továbbtanulásra kerül a sor simán mehetsz közgazdasági fősulira/egyetemre, de komolyan mondom, hogy gondolkozz el ezen, mert ma már mindenkinek közgáz papírja van.


Mellesleg szerintem szűklátókörüség azt hinni, hogy csak és kizárólag a közgázzal lehet vinni valamire. Nekem sem az van, sőt! SEmmilyen menő papírom nincs (van diplomám, csak nem jól hangzó) mégis jól keresek és jól érzem magam. Hidd el nekem, az élet fantázia kérdése. :)

Sok sikert hozzá!

33N

2011. júl. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze, minél hamarabb próbálj átjelentkezni, annál kevesebbet kell pótolnod.

De anyukádnak felesleges kiakadnia, tudod te is, hogy gond van, ezzel nem viszi előre a dolgokat.


Engem egyszer buktattak egy tárgyból (összebalhéztam egy tanárral és nem engedett pótolni), de a szüleim nem kezdtek el kiakadni, kiabálni, mert tudták, hogy épp eléggé szarul érzem magam az eset miatt. Annyit mondtak, hogy támogatnak, csináljam, folytassam a sulit, ne hagyjamm ott. Így nagyon sokat segített a támogatásuk, következő évben direkt ugyanahhoz a tanárhoz mentem, hogy nála akarok ismételni. Attól kezdve mindig normális volt velem, és tök jól befejeztem a sulit.

2011. júl. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Persze, váltanak, de ez az éve akkor már elveszett. A közgében a szaktárgyakat már az első osztályban elkezdik keményen oktatni, tehát az átjelentkezés után is csak az első osztályba mehet. Ettől kezdve az lesz a gond, hogy a barátnői már másodikosok, míg ő egy évvel fiatalabbak között ül az osztályban.
2011. júl. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. júl. 13. 19:41
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"élelmiszer ipari technikus :( a nevétől is rosszul vagyok"

de gyagya vagy :))


A barátom is ilyesmit jelölt másodiknak, aztán ahogy utánanézett, hogy mi ez, már azon drukkolt, nehogy felvegyék első helyre. Nagyon megtetszett neki. És sokkal jobban járt, mintha az első helyre felvették volna.


Közgázosokkal dunát lehet már rekeszteni.

2011. júl. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
A közgáz nem nagy szám. Minden 2. embernek olyan papírja van, míg a mezőgazdaságis papírokkal mehetsz külföldre hatalmas pénzekért dolgozni - feltéve hogy jó szakember leszel. A magyar mg suli olyan mint az orvosi. Megbecsülik kint is, mivel agrár ország voltunk. Örülj, hogy oda járhatsz, ha nem veszed félvállról, kész az életed. Tapasztalatból mondom.
2011. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád egy nagyon buta ember, és egy sznob kispolgárként viselkedik, amikor azt mondja, hogy szégyen, hogy "csak" a mezőgazdaságiba vettek fel.

Én azért választottam a közgazdaságit, mert 5 perc sétára volt hazulról a sulit, és nagyon megbántam.

Azóta megoldódott a helyzet, bekerültem a BME-re, így ez már nem számít.

Neked viszont azt ajánlom, hogy ha vinni akarod valamire az életben, akkor maradj a mezőgazdasági suliban. Már az első évben rá fogsz jönni, hogy nem arról szól, hogy megtanítsanak minél szabályosabban fogni a kapát.

Rengeteg JÓ helyre mehetsz onnan tovább, és egy ilyen képzettséggel gyakorlatilag nem fordulhat elő az, ami pár év múlva a barátnőiddel, hogy nem tudnak hol elhelyezkedni, mert annyi könyvelő, marketinges, stb. van, hogy nincs rájuk szükség.

2011. júl. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

A mezgében megtanulod a növénytermesztés alapjait, mint a dísznövények, cserjék, egyebek, ill. az ipari növények termelésének alapjait: gyümölcsfák, szőlészet, búza, kukorica stb. Innét tovább tudsz menni kertészmérnöknek, tudomásom szerint ott már szakosodva vannak: tehát vagy dísznövény-szakon, vagy egyéb szakon akarsz-e továbbtanulni.

A közgében ami szintén nagyon kemény 4 év megtanulod a könyvelést és egész életedben ülhetsz a 4 fal között, és ahhoz, hogy jól is végezd a munkád, az állandóan változó adótörvényeket is folyamatosan tanulnod kell (ahányszor az országgyűlés belenyúl az adózásba, annyiszor kell újból tanulnod). Kész robot, én egész életemben ezt csináltam, nem akarlak lebeszélni róla, de erősen gondold végig.

Azon kívül az biztos, hogy nemcsak a Dunát, de a Tiszát is rekeszteni lehet már a könyvelőkkel, bizony nehéz ezzel a bizonyítvánnyal munkahelyet találni. Márcsak azért is, mert ahol létszám-leépítés van, ott elsősorban az irodisták számát kezdik el csökkenteni, pedig az Orbán által ígért "söralátétes" bevallások megvalósulása még nagyon messze van.

Nem akarlak sem lebeszélni, sem rábeszélni. De ha tudod, hogy kb. merre viheted az életed tovább az egyikből, és merre a másikból, talán könnyebben fogsz tudni dönteni.

2011. júl. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!